زانو و پا

بهترین قرص مسکن برای زانو درد؛ ۸ نمونه از بهترن قرص درمان زانو درد

بهترین قرص مسکن برای زانو درد|فست طب

بهترین قرص مسکن برای زانو درد؛ ۸ نمونه از بهترن قرص درمان زانو درد

ملاک شما برای انتخاب بهترین قرص مسکن برای زانو درد چیست؟ آیا شناخت کافی از داروهایی که از توسط پزشک معالج برای شما تجویز می‌شود دارید؟ آشنایی با نوع داروهایی که در برای بهبود درد، التهاب و تورم زانو تجویز می‌شوند، می‌تواند در نحوه درست آن‌ها به شما کمک کند. همچنین با شناخت نوع داروها، می‌توانید از عوارض احتمالی دارو و مزایا و معایبی که دارد گاه شوید.

در این مطلب از فروشگاه فست طب به بررسی و معرفی بهترین قرص مسکن برای زانو درد خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا با رایج‌ترین قرص مسکن برای زانو درد شدید آشنا شویم.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

مکانیسم عمل قرص مسکن برای زانو درد چگونه است؟

قرص‌های مورد استفاده برای تسکین درد زانو معمولا از دو دسته دارویی استفاده می‌کنند: ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) و مسکن‌ها. نحوه اثرگذاری این داروها به صورت زیر است.

 • NSAIDs: این دسته از داروها به عنوان ضد التهاب عمل می‌کنند و با کاهش التهاب و تسکین علائم التهابی مانند درد، تورم و تحرک مفصلی، به تسکین درد زانو کمک می‌کنند. این نوع از داروها با مهار فعالیت آنزیم‌هایی که به تولید پروستاگلاندین‌ها مرتبط هستند، عمل می‌کنند. پروستاگلاندین‌ها مواد شیمیایی هستند که در فرآیندهای التهابی نقش دارند.
 • مسکن‌ها: این دسته از داروها به مراکز درد در مغز اثر می‌کنند و درد را کاهش می‌دهند. آنها به طور موقت تأثیر درد را کاهش می‌دهند بدون اینکه علت اصلی درد را درمان کنند.

هر کدام از این دسته‌ها از طریق مکانیسم‌های مختلفی کار می‌کنند اما هدف نهایی آنها کاهش درد و تسکین علائم زانو درد است. در ادامه با تعدادی از رایج‌ترین قرص مسکن برای زانو درد شدید و بهترین قرص درمان زانو درد آشنا خواهیم شد.

۱. استامینوفن؛ تسکین درد خفیف زانو

استامینوفن؛ تسکین درد خفیف زانو|فست طب

استامینوفن یک نوع مسکن است که به کاهش درد و تب کمک می‌کند. بسیاری از افراد برای کاهش درد ناشی از آرتروز یا سایر دردهای خفیف تا متوسط، استامینوفن مصرف می‌کنند. حداکثر مقدار استامینوفن که یک فرد باید در یک دوز مصرف کند ۱۰۰۰ میلی گرم است. اگر فردی بیش از حد استامینوفن مصرف کند، خطر آسیب کبدی وجود دارد. این آسیب ممکن است تا حدی شدید باشد، کا نیاز به پیوند کبد داشته باشد یا کشنده باشد.

۲. گاباپنتین؛ قرص مسکن برای زانو درد شدید

گاباپنتین یک داروی ضد درد است که به عنوان درمانی برای کاهش درد‌های عصبی، از جمله درد زانو که با منشا عصبی همراه است، استفاده می‌شود. زانو درد ممکن است به علت فشار و التهاب عصب‌ها در اطراف زانو باشد. گاباپنتین با کاهش فعالیت عصبی و تغییر در انتقال پیام‌های درد از عصب‌ها به مغز، به کنترل درد زانو کمک می‌کند. این دارو به صورت کپسول یا قرص‌های دارای رهش فوری مصرف می‌شود و روی پیام‌رسان‌های شیمیایی مغز تأثیر می‌گذارد تا مکانیسم عمل آن را تغییر دهد.

۳. ایبوپروفن؛ کاهش التهاب و درد زانو

 ایبوپروفن یک داروی ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAID) است که برای تسکین درد و کاهش التهاب مرتبط با مفاصل و آسیب‌های ورزشی استفاده می‌شود. این دارو در بسیاری از مراکز درمانی در دسترس است و می‌توان آن را به طور معقول در طول روز مصرف کرد. با این حال، باید توجه داشت که مصرف ایبوپروفن برای درمان درد زانو بیش از ۱۰ روز ممکن است باعث عوارض جانبی شود. بین عوارض جانبی ممکن است سردرد، سرگیجه، افزایش خطر حمله قلبی، خواب آلودگی، حالت تهوع، استفراغ و افزایش وزن نیز شامل می‌شود.

این در حالی است که با مصرف بهترین قرص کلسیم برای زانو درد، علاوه بر تقویت زانوها، روند درمان آسیب ایجاد شده نیز تسریع خواهد شد. برای آشنایی با بهترین داروهای کلسیمی برای زانو درد به مجله فست طب مراجعه کنید.

۴. سلوکسیب؛ بهترین قرص درمان زانو درد

سلوکسیب؛ بهترین قرص درمان زانو درد|فست طب

سلوکسیب یک داروی ضد التهابی غیراستروئیدی است که برای کاهش درد و التهاب‌های مرتبط با بیماری‌های مختلفی از جمله آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت، از جمله درد زانو، استخوان و عضلات استفاده می‌شود. این دارو معمولاً به عنوان مسکن درد در مواردی مانند درد عضلانی و مفصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اثرات این دارو حدود یک ساعت پس از مصرف آغاز می‌شود و تا حدود ۸ ساعت در بدن موجود می‌ماند.

اما باید توجه داشت که مصرف این دارو نیز ممکن است با عوارض جانبی از جمله ناراحتی‌های گوارشی، درد معده، افزایش فشار خون، سردرد شدید، و تورم لب همراه باشد.

۵. دیکلوفناک؛ کاهش تورم مفاصل زانو

دیکلوفناک ، برای کاهش درد، التهاب و تورم مرتبط با بیماری‌های مختلف از جمله آرتریت، درد زانو و مفصل، سردرد، درد عضلانی و درد پس از زایمان و جراحی استفاده می‌شود. این دارو به طور عمده به منظور تسکین درد و بهبود علائم مرتبط با التهاب و درد مفاصل و عضلات استفاده می‌شود. مصرف این دارو بهتر است زمانی انجام شود که شدت درد اوج نگرفته باشد. اگر درد بیش از حد افزایش یابد و تاثیر مطلوبی از دیکلوفناک حاصل نشود، باید به پزشک مراجعه شود.با این حال، همانند سایر داروهای NSAID، دیکلوفناک نیز ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد، از جمله اسهال، سوزش سر دل، سوء هاضمه، سردرد و سرگیجه، و حساسیت‌های پوستی.

۶. ناپروکسن؛ بهترین قرص مسکن برای زانو درد

ناپروکسن یکی دیگر از داروی ضد التهابی غیراستروئیدی  است که به عنوان یک مسکن و ضدالتهاب عمل می‌کند و برای کاهش درد استخوان، زانو، درد ناشی از کوبیدگی و کشیدگی در عضلات، و کاهش درد‌های استخوانی مانند درد بعد از جراحی استفاده می‌شود. این دارو معمولاً هر ۱۲ ساعت یک بار مصرف می‌شود. به عنوان یک NSAID، استفاده از ناپروکسن ممکن است با خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی همراه باشد، همچنین علائم احتمالی شامل، حالت تهوع و استفراغ، خونریزی گوارشی، کهیر و درد شکمی از جمله عوارض این دارو باشند.

باید اشاره کنیم که در کنار داروهای مسکن مصرف بهترین قرص ویتامین برای زانو درد نیز مفید است. زیرا سلول‌های آسیب‌دیده برای بازسازی سلولی، به ویتامین، مواد معدنی و اکسیژن نیاز دارند. پس مصرف داروهای مکمل و ویتامینی عالی است.

۷. مفنامیک اسید؛ تسکین دردهای عضلانی زانو

مفنامیک اسید؛ تسکین دردهای عضلانی زانو|فست طب

مفنامیک اسید معمولا برای تسکین درد‌های عضلانی، درد‌های ستون فقرات مانند دیسک گردن و کمر بعد از جراحی، درد‌های زخم، دندان‌درد و گوش‌درد استفاده می‌شود. همچنین برای کاهش تب و تسکین درد‌های مرتبط با بیماری‌های مانند آنفلوآنزا و عفونت‌های مجاری تنفسی فوقانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مصرف این دارو به طور معمول برای دوره‌های کوتاه زمانی تا ۷ روز توصیه می‌شود، مگر اینکه پزشک فوق تخصص زانو توصیه دیگری داشته باشد. از عوارض احتمالی مصرف این دارو می‌توان به اسهال، درد معده، نفخ شکم، ضایعات پوستی، سردرد، تپش قلب، افت فشار، حساسیت‌های پوستی و اختلالات کلیوی و کبدی اشاره کرد. همچنین کاهش تعداد گلبول‌های قرمز خون (کم‌خونی) نیز یکی از عوارض این دارو است.

۸. ملوکسیکام؛ درمان درد ناشی از پوکی استخوان زانو

ملوکسیکام با نام تجاری موبیک که برای درمان درد‌های استخوانی، علائم روماتیسم و پوکی استخوان استفاده می‌شود. این دارو دارای عوارض کمتری در مقایسه با برخی از دیگر NSAIDها مانند ناپروکسن، دیکلوفناک و پیروکسیکام است، اما همچنین می‌تواند خطر ابتلا به حمله قلبی را افزایش دهد، به ویژه در بیمارانی که قبلاً به حملات قلبی دچار شده‌اند. بین عوارض ممکن مصرف این دارو می‌توان به احساس ضعف، گیجی، یبوست، درد در ناحیه قفسه سینه، لکنت زبان، درد بالای معده و خارش اشاره کرد. همچنین این دارو نباید برای بیماران مبتلا به آسم یا حساسیت به داروهای ضد التهابی مصرف شود.

در حالی که با مصرف داروهایی همچون گلوکزامین برای زانو درد می‌توانید علاوه بر کمک به درمان زانوها، به بهبود سایز مفاصل بدن خود نیز کمک کنید. زیرا گلوکزامین جزو بهترین مکمل‌های غضروف ساز برای بدن به شمار می‌رود. برای اطلاع از بهترین زمان مصرف قرص گلوکزامین به این مطلب از فست مراجعه کنید.

سخن پایانی در مورد بهترین قرص مسکن برای زانو درد

در پایان اضافه می‌کنیم که به طور کلی بهترین قرص مسکن برای زانو درد برای هر فرد منحصرا به علت و شدت درد بستگی دارد. و انتخاب قوی‌ترین قرص مسکن برای زانو درد بستگی به نوع عارضه ، تاریخچه پزشکی و همچنین داروهای دیگری که ممکن است استفاده کنید و شرایط سلامتی شما دارد.

 یک فرد ممکن است برای دردهای خفیف تا متوسط از داروهای OTC مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن استفاده کند. اگر درد شدیدتر باشد، ممکن است فرد به داروهای تجویز شده توسط پزشک، مانند دوز بالاتر مهارکننده‌های NSAID یا COX-2 نیاز داشته باشد. همچنین پزشک گاهی ممکن است  تزریق هیدروکورتیزون یا اسید هیالورونیک را به ناحیه آسیب دیده تجویز کند. علاوه بر اینها استفاده از مکمل‌های طبیعی مثل گلوکوزامین و کندروئیتین نیز برای تقویت و حفظ سلامت مفاصل و غضروف‌های زانو نیز می‌تواند مفید باشد. اما استفاده از این داروها نیاز به نظارت دقیق پزشک دارد و ممکن است با عوارض جانبی و وابستگی همراه باشد.

سوالات متداول در مورد بهترین قرص درمان زانو درد

۱. بهترین درمان برای زانو درد چیست؟

بسیاری از شرایط می‌توانند باعث مشکلات زانو شوند، بنابراین گزینه‌های درمانی و مدیریتی که برای شما بهترین هستند به علت درد زانو بستگی دارد. درمان ها شامل درمان‌های خانگی (به عنوان مثال، استراحت دادن به پا و استفاده از کمپرس یخ)، درمان های پزشکی ملنند فیزیوتراپی، استفاده از داروها و جراحی است.

۲. بهترین قرص برای ساییدگی زانو کدام است؟

انتخاب بهترین قرص برای ساییدگی زانو وابسته به علت و شدت درد زانو، وضعیت سلامت کلی، تاریخچه پزشکی، و سایر عوامل می‌باشد. در بسیاری از موارد، داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAID) مانند ایبوپروفن، دیکلوفناک، یا ناپروکسن برای تسکین درد زانو و ساییدگی زانو توصیه می‌شوند.

۳. بهترین قرص ویتامین برای زانو درد چیست؟

در اغلب موارد، ویتامین D، ویتامین C، و ویتامین E به عنوان ویتامین‌های مفید برای سلامت استخوان و مفاصل شناخته می‌شوند. این ویتامین‌ها می‌توانند در بهبود عملکرد مفاصل و کاهش التهاب و درد زانو مؤثر باشند. همچنین، مصرف مکمل‌های گلوکوزامین و کندروئیتین می‌تواند به تقویت و حفظ سلامت غضروف‌های مفصلی کمک کند و در بهبود وضعیت زانو درد مؤثر باشد.

۴. قوی ترین قرص مسکن زانو درد چه قرصی است؟

در برخی موارد، پزشکان ممکن است داروهایی مثل داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) از جمله ایبوپروفن یا دیکلوفناک را تجویز کنند که علاوه بر تسکین درد، التهابات را هم کاهش می‌دهند. در موارد شدیدتر، ممکن است نیاز به داروهای قوی‌تر مسکن مثل آسمانینوفن با کدئین (یک نوع مسکن قوی) یا ترامادول باشد.​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه