زانو و پا

درمان خانگی قفل شدن زانو؛ ۸ درمان خانگی

درمان قفل شدن زانو با زانوبند زاپیامکس|فست‌طب

درمان خانگی قفل شدن زانو؛ ۸ درمان خانگی

درمان خانگی قفل شدن زانو از روش‌های راحت و پرکاربرد در مراحل اولیه زانو درد است. تورم، درد و مشکلات زانو انجام فعالیت‌های روزانه را دشوار می‌کند. بنابراین درمان این بیماری از موارد مهم و قابل توجه است. درمان خانگی بر پایه روش‌ها، مهارت و دانش‌های بومی، تجربیات و شیوه‌های مبتنی بر نظریه‌ها انجام می‌شود. درمان خانگی کشیدگی تاندون زانو توسط CDC تایید می‌شود. فست طب در این مقاله به بررسی روش‌های درمان خانگی می‌پردازد.

پارگی غضروف رایج‌ترین علت قفل شدن زانو

آسیب و پارگی غضروف حرکت زانو را دشوار می‌کند. پارگی و کشیدگی تاندون زانو ممکن است در اثر ضربه ناگهانی، ساییدگی تدریجی و کاهش خون رسانی در مفصل زانو باشد. ایجاد این آسیب باعث جمع شـدن مایع اضافی در مفصل زانو و تورم می‌شود. قفل شدن زانو با ایجاد تورم و صدا، خم شـدن و ایستادن را دشوار می‌کند. اولین علامت کشیدگی تاندون زانو دردی است که باعث سخت شـدن حرکت مفصل زانو می‌شود. این بیماری ممکن است به دلایل دیگری هم به‌وجود بیاید. این دلایل به شرح زیر هستند:

چگونه زانوی قفل شده را باز کنیم؟ بررسی ۸ روش درمان خانگی

قفل شدن زانو می‌تواند به دلیل مشکلات کوتاه مدت و بلند مدت ایجاد شود. بسیاری از مشکلات کوتاه مدت به درمان پزشکی نیاز ندارند. برای تعداد زیادی از مشکلات بلند مدت هم می‌توان از درمان خانگی استفاده کرد. اگر کشیدگی تاندون زانو با دردی خفیف همراه باشد به راحتی با انجام روش‌های درمان خانگی قفل شدن زانو می‌توان آن را درمان کرد. استفاده از درمان خانگی به دلیل دردسترس بـودن و هزینه کمی که دارد، از محبوبیت زیادی برخوردار است. در ادامه به بررسی روش‌های درمان خانگی قفل شدن زانو می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: طریقه بستن زانوبند طبی و نکات استفاده از آن

۱. درمان خانگی قفل شدن زانو با استفاده از زانوبند

استفاده از زانوبند در دسته درمان‌های خانگی قرار دارد. زانوبند زاپیامکس یک درمان خانگی قفل شدن زانو است که از تکنولوژی‌های روز دنیا برخوردار است. خرید زانوبند زاپیامکس به شما این امکان را می‌دهد که برای درمان کشیدگی تاندون زانو از جدیدترین تکنولوژی‌ها استفاده کنید. این زانوبند با فناوری اولتراسوند اینفرارد کلاک پالس خود گرما را به عمق عضلات می‌فرستد. باعث افزایش خون رسانی به بافت‌ها، کاهش درد و تورم می‌شود. همچنین تکنولوژی کلاک پالس زاپیامکس با لرزش‌های ملایم یک حالت مالشی را ایجاد می‌کند. زانوبندها از تجهیزات درمانی محبوب برای استفاده خانگی هستند. خرید زانوبند زاپیامکس به شما امکان استفاده از این روش را می‌دهد.

۲. فعالیت بدنی منظم برای درمان خانگی قفل شدن زانو

درمان قفل شدن زانو با شنا|فست‌طب

ورزش می‌تواند پیشرفت آرتروز را که یکی از شایع‌ترین علل زانو درد است، به تاخیر بیندازد. فعالیت‌های بدنی منظم مانند پیاده‌روی، دوچرخه سواری، شنا، تای چی و یوگا همگی برای درمان کشیدگی تاندون زانو مفید هستند. فعالیت بدنی باعث افزایش سلامت بافت غضروفی می‌شود، همچنین مفاصل را تقویت می‌کند. درمان قفل شدن زانو با ورزش برای تقویت عضلات مفید است. افراد مبتلا کشیدگی زانو می‌توانند از ایروبیک در آب برای درمان این بیماری استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: درمان آرتروز زانو در خانه با ۹ روش مختلف

۳. تمرینات تقویتی برای درمان قفل شدن زانو

برای استفاده از تمرینات تقویتی می‌توانید از یک فیزیوتراپیست مشاوره بگیرید و بعد از آموزش صحیح تمرینات درمان را در خانه شروع کنید. تمرینات تقویتی با تقویت عضلات بالای ساق و چهار سر ران از طریق ورزش به محافظت از مفصل زانو کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: ۶ علت زانو درد هنگام نشستن و برخاستن

۴. مراقبت و استفاده از وسایل حمایتی برای درمان کشیدگی تاندون زانو

این روش درمانی با رعایت نکات کوچکی باعث تسریع در درمان قفل شدن زانو می‌شود. اقداماتی که باعث کاهش فشار به زانو می‌شوند به شرح زیر هستند:

 • از نشستن روی صندلی‌هایی که سطح آن‌ها خیلی پایین است یا کاناپه‌هایی که در آن فرو می‌روید، خودداری کنید.
 • وضعیت نشستن خود را بررسی کنید.
 • از کفش‌های طبی استفاده کنید. کفش‌هایـی که قوس شکستـه دارنـد با ایجاد فشار روی زانو موجب ساییدگی مفصل می‌شوند.
 • از نشستن طولانی مدت خودداری کنید زیرا عدم تحرک طولانی مدت، مفاصل را سفت و دردناک می‌کند.

بیشتر بخوانید: ۶ قرص آرتروز زانو، آنچه که درباره انواع داروهای آرتروز زانو باید بدانید

۵. بررسی کاهش وزن، مدیریت برنامه غذایی و تاثیر آن بر درمان خانگی قفل شدن زانو

افرادی که اضافه وزن یا چاقی دارند بیشتر در معرض کشیدگی تاندون زانو هستند. اضافه وزن باعث می‌شود فشار زیادی به مفاصل وارد شود. مدیریت وزن و تنظیم یک برنامه غذایی به درمان قفل شدن زانو و آرتروز کمک می‌کند. یک رژیم غذایی سالم به معنای یک رژیم متعادل است و توصیه می‌شود از نظر یک متخصص تغذیه استفاده کنید. رعایت موارد زیر برای در برنامه غذایی ضروری است:

 • کاهش مصرف گوشت قرمز و چربی
 • مصرف ماهی، میگو و گوشت‌های سفید
 • استفاده از سبزیجات، میوه‌های تازه و حبوبات

بیشتر بخوانید: علل آسیب به کشکک زانو و راه‌های درمان آن

۶. درمان قفل شدن زانو با ماساژ

درمان خانگی قفل شدن زانو با ماساژ|فست‌طب

ماساژ می‌تواند درد و تورم را کاهش دهد. برای ماساژ زانو باید بنشینید و پاها صاف و به سمت جلو باشد. سپس ضرباتی را به آرامی به قسمت بالا، پایین و میانی ران وارد کنید. این کار را می توانید سه مرتبه انجام دهید.

در مرحله بعد کف دست را روی قسمت بالای ران قرار دهید و به آرامی تا زانپ ماساژ دهید، سپس رها کنید. این کار را پنج بار تکرار کنید.

چهار انگشت خود را به بافت زانو فشار دهید و پنج بار بالا، پایین و دور زانو را را ماساژ دهید

بیشتر بخوانید: آیا ورم زانو خطرناک است؟ بررسی ۴ شکل بروز تورم زانو و علل آن

۷. درمان قفل شدن زانو با روغن تراپی

روغن‌تراپی به کاهش درد کمک می‌کند. ماساژ مفصل زانو با روغن حاوی زنجبیل و پرتقال باعث بهبود درد و عملکرد زانو می‌شود.

۸. استفاده از کمپرس سرد، گرم و بانداژ فشـرده

کمپرس سرد در ساعات و روزهای اولیه پس از آسیب تاثیر بسیار زیادی در کاهش درد و تورم مفصل زانو دارد. بالا بـردن و استفاده از بانداژ هم آسیب ناشی از رگ به رگ شدن و کشیدگی را درمان می‌کند. در مرحله بعد برای درمان می‌توانید از کمپرس گرم استفاده کنید. گرما دهی به بافت آسیب‌دیده باعث افزایش خون رسانی و کاهش درد می‌شود.

یادداشت پایانی در مورد درمان خانگی کشیدگی تاندون زانو

قفل شدن زانو یک مشکل رایج در تمام گروه‌های سنی است. برای درمان این مشکل از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. درمان خانگی قفل شدن زانو با استفاده از زانوبند‌های پزشکی به شما کمک می‌کند فرآیند بهبودی را راحت‌تر طی کنید. زانوبند زاپیامکس با وزن کم، حمل آسان و قیمت مناسبی که دارد یک درمان خانگی مقرون به‌صرفه است.

درمان‌های خانگی که در مورد آن‌ها صحبت کردیم زمانی موثر هستند که در زمان درست و به شیوه صحیح مورد استفاده قرار گیرند. درمان کشیدگی تاندون ناشی از آسیب مینیسک زانو با روش‌های خانگی به شما کمک می‌کند از زمان خود بهترین استفاده را کنید.

سوالات متداوال در مورد درمان خانگی قفل شدن زانو

۱. آیا استفاده از روغن برای درمان خانگی قفل شدن زانو موثر است؟

بله، ماساژ زانو با روغن باعث کاهش درد و ورم زانو می‌شود.

۲. آیا برای درمان خانگی کشیدگی تاندون زانو می‌توان از زانوبند استفاده کرد؟

بله، زانوبند زاپبامکس برای کاهش درد، ورم و از بین بـردن التهاب زانو بسیار مفید است.

۳. آیا درمان خانگی قفل شدن زانو با زردچوبه امکان پذیر است؟

بله، زردچوبه در کاهش تورم و درد تاثیر بسزایی دارد.​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه