بیماری و سلامت

طریقه بستن زانوبند طبی و نکات استفاده از آن

طریقه بستن زانو بند طبی|فست طب

طریقه بستن زانوبند طبی و نکات استفاده از آن

طریقه بستـن زانوبند طبی بسیار مهم است. زانوبندها به حمایت و محافظت از زانوی شما کمک می‌کنند. به‌ ویژه زمانی که ​​به غضروف یا رباط زانو آسیب وارد شـده باشد. استفاده از زانو بند طبی ضروری است. یک زانوبند خوب درد را کاهش می‌دهد و با محدود کردن دامنه حرکتی شما، روند بهبودی را تسریع می‌کند

بنابراین، برای بهترین محافظت و درمان خانگی زانو درد، این نکته مهم است که زانوبند خود را به درستی استفاده کنید. به منظور بهبودی کامل، مهم است که بریس مناسب با سطح آسیب خود طبق توصیه پزشک داشته باشید.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

این مقاله از مجله پزشکی فست طب به شما توصیه‌هایی در مورد طریقه بستـن زانو بند طبی و نحوه پوشیـدن راحت زانوبند می‌دهد.

نحوه استفاده از زانوبند طبی

انتخاب زانوبند مناسب با شرایط آسیب‌دیدگی

زانوبندها ممکن است به مدت کوتاهی یا برای استفاده در حین حرکات خاص نسبت به شرایط مورد نظر توصیه شوند. بنابراین طریقه بستـن آن و مدت زمان استفاده از زانو بند مهم است.

انتخاب زانوبند خوب برای درد زانو مستلزم نکات متعددی است که عبارتند از:

مرحله اول؛ انتخاب زانوبند مناسب

نوع و شدت آسیب، انتخاب زانو بند را متفاوت می‌کند. برای رگ به رگ شدن‌های خفیف، ممکن است بتوانید با یک بریس سبک خلاص شوید. برای پارگی‌ها یا شکستگی‌های جدی‌تر، ممکن است به یک بریس لولایی سنگین‌تر تقویت‌شده با فلز یا پلاستیک نیاز باشد. پزشک در مورد زانو بند مناسب برای آسیب تصمیم می‌گیرد.

یکی از بهترین و موثرترین زانوبندهای موجود در بازار، زانوبند زاپیامکس است. قیمت زانوبند زاپیامکس در کنار مزایای درمانی و تسکین‌دهندگی درد آن، یان محصول را به بهترین زانوبند برای انواع درد زانو تبدیل کرده است.

مرحله دوم؛ نحوه قرارگیری و بستن زانوبند طبی بر زانو

ابتدا ساق شلوار خود را تا کنید تا بریس مستقیما روی پوست شما قرار گیرد. زانو بند را به سمت بالای پای خود بلغزانید تا روی زانوی آسیب‌دیده قرار گیرد.

زانوبند را روی کاسه زانو در وسط قرار دهید. بیشتر زانو بندها دارای یک سوراخ کوچک در جلو هستند تا مشخص کنند که کدام مسیر را باید ادامه دهند. اگر کاسه زانو از طریق این سوراخ مشاهده شود، بریس به درستی پوشیـده می‌شود. این بیشترین راحتی را ارائه می‌دهد و پوست را در زیر بریس تهویه می‌کند.

از لغزش زانوبند به پایین جلوگیری کنید. سپس مطمئن شوید که بریس به اندازه کافی سفت است تا قبل از محکم کردن آن به بالا یا پایین نلغزد. پس از قرارگیری زانوبند، تسمه‌ها را سفت کنید. با استفاده از تسمه‌ها، زانو بند را محکم کنید تا از تناسب راحت اطمینان حاصل کنید. باید بتوانید یک یا دو انگشت خود را در فضای بین پا و بریس قرار دهید. اگر نمی‌توانید، بریس باید کمی شل شود.

بیشتر بخوانید: علل آسیب به کشکک زانو و راه‌های درمان آن

محافظت از زانو در برابر آسیب‌ها؛ توصیه‌های مهمی که باید رعایت کرد

برای استفاده از زانو بند طبی نکاتی را باید رعایت کنید تا منجر به بدتر شدن مشکلات زانو نشود. بنابراین توجه به موارد زیر برای تسکین سریع درد زانو اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید: ۶ علت زانو درد هنگام نشستن و برخاستن؛ ۵ درمان درد زانو در کم‌ترین زمان

توصیه‌های دکتر را جدی بگیرید

در خصوص بستـن زانوبند طبی همیشه به صحبت‌های پزشک خود گوش دهید و در هنگام آسیب به او اعتماد کنید. آن‌ها به نکات مهمی اشاره می‌کنند که موجب آمادگی فرد در مقابله با آسیب‌دیدگی خواهد شد. بهترین راه‌های بستـن زانوبند، مدت زمانی که به آن نیاز دارید، عوارض بستـن زانو بند و این که از چه حرکاتی باید اجتناب کنید.

برخی از آسیب‌های زانو خفیف هستند و زانوبند فقط برای بخشی از روز یا فعالیت‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آسیب‌های جدی‌تر باعث می‌شوند که همیشه از بریس خود استفاده کنید. زانو بند طبی برای انحراف زانو نیز مناسب است. اما هر سوالی که در مورد آسیب زانو یا روند توانبخشی دارید باید از پزشک خود بپرسید.

بیشتر بخوانید: ۶ قرص آرتروز زانو، آنچه که درباره انواع داروهای آرتروز زانو باید بدانید

کنترل فشارهای وارد شده به مفصل آسیب‌دیده

سعی کنید وزن خود را روی زانوی آسیب‌دیده قرار ندهید تا از هرگونه فشار غیرضروری به مفصل جلوگیری کنید. تا زمانی که زانو به اندازه کافی قوی نباشد که بتواند وزن کامل شما را تحمل کند، در برابر تغییرات فشار آسیب‌پذیر خواهد بود. بنابراین سعی کنید به آرامی راه بروید.

بیشتر بخوانید: خرید کمربند پلاتینر با ارسال رایگان به سراسر کشور

کاهش دامنه حرکتی حین استفاده از زانوبند

هدف از زانوبند طبی جلوگیری از خم شدن بیش از حد پای آسیب‌دیده است. حتی در هنگام استفاده از بریس، خم شدن یا چرخش بیش از حد زانو می‌تواند آسیب را بدتر کند. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از انواع کمربند طبی و زانوبندهای طبی باید روزانه ورزش ها کنید تا عضلات دچار تحلیل نشوند.

زانو بند زاپیامکس ، روشی مناسب برای بهبود درد زانو

زانو بند زاپیامکس|فست طب

زاپیامکس یک زانو بند طبی است که روی زانو بستـه می‌شود. این زانو بند برای انواع بیماری‌های زانو مانند آرتروز زانو یا پای پرانتزی استفاده می‌شود. با خرید زانوبند زاپیامکس به بهبود عملکرد و تسکین درد زانو در شرایط آسیب‌دیده کمک می‌کنید. همچنین زاپیامکس با توانبخشی عضلات زانو، رفع سفتی و کاهش التهاب زانو به عنوان یک روش درمانی ایده‌آل شناخته می‌شود.

طریقه بستـن زانوبند طبی زاپیامکس به این صورت است که می‌توانید به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت در هر بار استفاده کنید. قیمت زاپیامکس بسیار مقرون به صرفه است. به گونه‌ای که با یک بار خرید آن می‌توانید به طور مداوم از آن استفاده کنید.

یادداشت پایانی

اگر در حال بهبودی از یک آسیب ناگوار زانو هستید، یک زانوبند طبی ممکن است همان چیزی باشد که نیاز دارید. زانوبند خوب دامنه حرکتی شما را محدود می‌کند و به کاهش درد و تسریع روند بهبودی کمک می‌کند. با این حال، برای دریافت این مزایا، ضروری است که آن را به درستی بپوشید.

یک بریس را انتخاب کنید که برای پشتیبانی از سطح خاصی از آسیب طراحی شود. آن را همانطور که توصیه می‌شود بپوشید تا زمانی که بهبودی کامل پیدا کنید. زاپیامکس زانوبند طبی متفاوتی برای زانو درد است که به نقش درمانی آن بر می‌گردد. این زانوبند راهکار مناسب درمانی را در شرایط آسیب‌دیدگی زانو به بیمار ارائه می‌دهد.

سوالات متداول در خصوص طریقه بستـن زانوبند طبی

آیا برای زانو درد می‌توانیم از زانوبند طبی استفاده کنیم؟

زانوبند طبی دامنه حرکتی شما را محدود می‌کند و به کاهش درد و تسریع روند بهبودی کمک می‌کند. ولی نباید از زانوبند درمانی زاپیامکس هم غافل شد. این زانوبند مجهز به تکنولوژی نوین UIC است که با ایجاد گرما در عمق بافت‌های زانو، روی درمان مفاصل تمرکز دارد.

آیا طریقه بستـن زانوبند طبی اهمیت دارد؟

بله نوع و شدت آسیب به زانو متفاوت است و برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر زانوبند را باید به درستی ببندید. شما می‌توانید آموزش طرز استفاده از زانوبند را در بالا مطالعه کنید.

طریقه بستـن زانوبند طبی زاپیامکس به چه صورت است؟

زاپیامکس روی زانو بستـه می‌شود. طرز استفاده از آن راحت است. شما می‌توانید به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت در هر بار روی زانوی خود ببندید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه