کمر و گردن

قرص ناپروکسن برای کمر درد؛ فواید وعوارض مصرف

بیمار مبتلا به کمر درد و پزشک در حال معاینه تا قرص ناپروکس برای کمردرد را برای او تجویز کند|فست طب

قرص ناپروکسن برای کمر درد؛ فواید وعوارض مصرف

قرص ناپروکسن برای کمر درد چه اثری دارد؟ بسیاری از کسانی که با کمردرد روبه رو هستند می خواهند بدانند قرص ناپروکسن برای چیست؟ بروز کمردرد سبب می‌شود تا هرکس به دنبال یافتن بهترین قرص برای کمردرد باشد. ناگفته پیداست که کمردرد، امروزه به دردی شایع درمیان پیر و جوان تبدیل شده. به گونه‌ای که آمارها نشان می‌دهند کمردرد به یک درد شایع تبدیل شده است. روزانه تعداد بسیاری از این بیماران برای تسکین درد و آغاز روند درمان به پزشکان متخصص مراجعه می‌کنند تا راهی برای درمان کمردرد خود بیابند بهترین مسکن برای درد دیسک کمر را بشناسند یا نام بهترین پماد برای دیسک کمر را بدانند.

در این مقاله از سایت فست طب، پس از معرفی قرص ناپروکسن برای کمر درد شما را با محصول پلاتینر و دنیای برتر تکنولوژی در زمینه درمان کمردرد آشنا خواهیم کرد.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

قرص ناپروکسن برای درد کمر؛ کاهش درد، کاهش کاهش التهاب

فردی که بسته‌ای از قرص ناپرکسن برای کمردرد را در دست دارد و طریقه مصرف آن را می‌خواند|فست طب

ناپروکسن از دسته داروهای ضد التهاب و بدون کورتون است. ناپروکسن در تسکین دردهایی نظیر آرتریت (التهاب مفاصل)، رگ به رگ شدن عضلات یا ضرب دیدگی استخوان، کمردرد، نقرس و دردهای قاعدگی کابرد دارد.  قرص ناپروکسن برای گلودرد نیز کاربد زیادی دارد. قرص ناپروکسن برای دیسک کمر و کاهش درد ناشی از آن نیز  طرفداران زیادی دارد. این گروه دارویی را به اصلاح NSAIDs می‌نامند. این دارو با کاهش التهاب و تسکین درد به بهبود وضعیت بیمار کمک می‌کند. بیاری از جست و جوها این گونه پرسش ها را شامل می شود که قرص ناپروکسن ۵۰۰ برای چیست و قرص ناپروکسن ۲۵۰ برای چی خوبه؟

قرص ناپروکسن برای کمر درد این گونه عمل می‌کند که با مسدود کردن آنزیم‌های دردزا، سبب کاهش ساخت ماده‌ای شیمیایی به نام پروستاگلاندین در بدن می‌شود. این آنزیم مسئول ایجاد درد و التهاب در ناحیه آسیب دیده هستند. در نتیجه با مهار آنزیم های سکلوکسیژناز و کاهش تولید پروستاگلاندین، درد و التهاب کاهش پیدا می‌کند. البته استفاده و خرید پلاتیر برای تسکین درد بهترین راه حل ممکن برای کاهش درد است.

اگر بخواهید با نحوه مصرف ناپروکسن ۵۰۰ یا ۲۵۰ آشنا شوید باید گفت قرص ناپروکسن به عنوان یک دارویی که نیاز به نسخه ندارد برای دردهای ملایم و متوسط قابل خریداری از داروخانه است. قرص ناپروکسن ۲۵۰ برای دردهای ملایم و قرص ناپروکسن ۵۰۰ برای دردهای متوسط و شدید مصرف می‌شود. قرص ناپروکسن برای دردهای قاعدگی، آرتریت روماتوئید و تب داروی موثری است.

چنانچه با درد سیاتیک کمر روبرو هستید اطلاع از کمربند طبی برای درمان آن ضروری به نظر می‌رسد. برای اطلاع از بهترین کمربند طبی برای درد سیاتیک کمر به مطالعه مقاله ” کمربند طبی برای سیاتیک و آشنایی با انواع کمربندها ” بپردازید.

مصرف قرص ناپروکسن برای دیسک کمر و علائم ناشی از آن

وقتی در ستون فقرات دیسکی دچار آسیب و فشار می‌شود، در ناحیه آسیب دیده فرایندهایی صورت می‌گیرد که منجر به بروز التهاب خواهد شد. این التهابات در کنار آسیب و درد باعث صدمه به بافت‌های اطراف شده و رفته رفته درد را بیشتر می‌کنند. به همین دلیل به افرادی که دچار آسیب در دیسک و ستون فقرات می‌شوند دراوهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ناپروکسن توصیه می‌شود. پس مصرف قرص ناپروکسن برای دیسک کمر علاوه بر کاهش التهابات، به پیشگیری از آسیب‌های بیشتر کمک خواهد کرد.

ناپروکسن برای درد سیاتیک مناسب است؟

مصرف ناپروکسن برای درد سیاتیک درست مانند استفاده از این دارو برای دیسک کمر است. مصرف ناپروکسن التهاب و تورم ایجاد شده در ناحیه سیاتیکی را که در اثر فشار، آسیب، ضربه یا دیسک بیرون زده ایجاد شده است را تسکین می‌دهد. تعیین دوز و دوره مصرف ناپروکسن برای درد سیاتیک با توجه به شدت آسیب ایجاد شده است. برای افرادی که سیاتیک شدید با درد زیاد و محدودیت حرکتی دارند دوز ۵۰۰ تا ۷۵۰ و برای افرادی که درد خفیف دارند، دوز ۲۵۰ تجویز خواهد شد.

قرص ناپروکسن برای کمردرد را چگونه مصرف کنیم؟

قرص ناپروکسن برای کمر درد انواع گوناگونی دارد. معمولا نوع ساخت و روکش قرص، با هم متفاوت هستند. اگر به صورت طولانی مدت قرص را مصرف می‌کنید مقدار و تعداد دفعات مصرف در روز را از پزشک خود بپرسید. نسبت به شرایط، ممکن است ۵۰۰میلی‌گرم تا یک گرم یعنی در یک تا دو نوبت در روز نیاز داشته باشید.
-مقدار مصرف این دارو در اطفال با توجه به سن آنها تجویز می شود.
-اگر قصد دارید به صورت کوتاه مدت از قرص استفاده کنید۲۵۰میلی گرم در سه تا چهار نوبت در روز می توان از این قرص استفاده کرد.
-برای حملات نقرس معمولا ٧۵٠میلی گرم در نوبت اول و سپس ٢۵٠میلی گرم هر هشت ساعت مصرف خواهد شد.

-اگر بدون نسخه از این دارو استفاده می کنید با ۲۵۰ گرم در روز و تنها سه روز ناپروکسن مصرف کنید.
_مصرف  ناپروکسن با یک لیوان شیر یا پس از غذای سبک عوارض ان را کاهش می دهد. در اینجا به برخی عوارض قرص ناپروکسن ۵۰۰ و انواع دیگر این قرص اشاره می کنیم.

باید به اطلاع برسانیم که سایت فروشگاهی فست طب نمایندگی زانوبند زاپیامکس را نیز برعهده دارد. این زانوبند با تکنولوژی uic خود به راحتی هر مشکلی در زانو را درمان خواهد کرد.

قرص ناپروکسن ۲۵۰ برای چیست؟

از قرص ناپروکسن ۲۵۰ برای درمان تب و دردهای خیف تا متوسط استفاده می‌شود. این دارو برای دردهایی مانند درد عضلانی، کشیدگی و پیچ خوردگی خفیف عضله مناسب است. دوره مصرف و زمان استفاده از ناپروکسن ۲۵۰ را پزشک تعیین می‌کند. اما در اغلب موارد افراد بین ۱۲ تا ۶۵ سال می‌توانند هر ۱۲ ساعت از این دراو استفاده کنند.

ناپروکسن ۵۰۰ برای کمر درد برای چه بیمارانی تجویز می‌شود؟

ناپروکسن ۵۰۰ برای کمر درد برای چه بیمارانی تجویز می‌شود|فست طب

ناپروکسن ۵۰۰ میلی‌گرمی برای افرادی که التهاب بالا و درد زیادی دارند توصیه می‌شود. در اغلب موارد بیماران باید دو دوز ۵۰۰ میلی‌گرمی از ناپروکسن را در طول روز مصرف کنند. البته باید اشاره کنیم که میزان دوز دارو و دوره مصرف با توجه به شدت آسیب و التهاب متفاوت است. پس به صورت خودسرانه از داروهای ضد التهابی استفاده نکنید. زیرا مصرف نادرست باعث بروز آسیب به اندام‌های داخلی خواهد شد.

قرص ناپروکسن برای کمردرد چه عوارضی دارد؟

 تجویز قرص های خوراکی ناپروکسن ممکن است باعث خواب آلودگی شود. پس تا زمانی که از تاثیر این دارو بر سیستم بدن خود مطمئن نشده‌اید، رانندگی نکنید. همچنین مصرف این دارو ممکن است این عوارض را در پی داشته باشد:

 • اسهال
 • دل درد
 • یبوست
 • سرگیجه
 • گاز و یا نفخ
 • سوزش سردل
 • تهوع و استفراغ

عوارض جانبی خفیف پس از مدت کوتاهی  از بین می رود. اگر عوارض ادامه داشت با پزشک مشورت کنید. باید اشاره کنیم که مصرف داروهایی مانند ناپروکسن در کنار انواع کمربند طبی و به صورت ویژه پلاتینر، درد را خیلی راحت تسکین می‌‎دهد.

پلاتینر، محصولی موثر برای تسکین درد و درمان کمردرد

فردی در حال استفاده از کمربند پلاتینر در کنار مصرف قرص ناپروکسن برای کمردرد|فست طب

پلاتینر کمربندی جدید از تولیدات شرکت آلمانی زایس ترونیک است. این کمربند با داشتن سه تکنولوژی به روز خود به راحتی انواع درد کمر را تسکین می‌دهد. پلاتینر دارای سه تکنولوژی اولتراسوند، انفرارد و کلاک پالس است که هر کدام از آن‌ها به تنهایی در تجهیزات خاص فیزیوتراپی و توان‌بخشی استفاده می‌شوند. افزایش جریان خون در محل آسیب، بلاک عصبی برای کاهش درد، اکسیژن رسانی به بافت‌ها و ماساژ عظلات، از کارکردهای کمربند پلاتینر است.

 همه افراد با دردهای ناشی از انواع آرتروز، مشکلات دیسک کمر، تنگی کانال نخاعی و گرفتگی‌های ناشی از سیاتیک برای تسکین درد و درمان از این محصول استفاده می‌کنند. خرید کمربند پلاتینر شما را از رفتن به فیزیوتراپی و مصرف مسکن ها بی نیاز خواهد کرد.

با استفاده منظم از کمربند پلاتینر بیماران بعد از چند روز شاهد کاهش درد خود خواهند بود. تسکین کامل درد بعد از ۲ تا ۳ هفته استفاده منظم و روزانه ۴۵ تا ۶۰ دقیقه ایجاد می‌شود. مدت زمان آن بستگی به شدت آسیب و مشکل ایجاد شده در کمر دارد. این در حالی است که در اکثر مواقع تسکین درد بعد از یک دوره کامل فیزیوتراپی و تداوم جلسات ایجاد می‌شود. سایت فروشگاهی به طب نمایندگی رسمی فروش کمربند پلاتینر و خدمات پس از فروش آن را در ایران برعهده دارد. پس با خیال راحت کمربند پلاتینر را سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

قرص ناپروکسن برای کمردرد؛ دردها را با فناوری درمان کنید

کمر درد مشکل رایجی است که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد و برروی سطح کیفیت زندگی افراد تأثیر می‌گذارد. اما خوشبختانه  قابل درمان است و جای نگرانی ندارد. پزشک معمولا داروهای مسکن و ضدالتهابی را برای درمان کمر درد در نظر می‌گیرند. در این مقاله ابتدا نحوه معاینه و بهترین قرص برای کمردرد را شناختیم. سپس به معرفی کمربند پلاتینر به عنوان بهترین جایکزین و مکمل درمان پرداختیم. این کمربند با بهره گیری از برترین فناوری درد کمر را تسکین می‌دهد و عوارض کمر را درمان می‌کند.

سوالات متداول در مورد قرص ناپروکسن برای کمر

۱.برای درمان کمردرد به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای درمان دردکمر با توجه به نوع آسیب، باید به متخصص فزیوتراپی یا ستون فقرات مراجعه کنید

۲. شیاف ناپروکسن برای کمر درد خوبه؟

استفاده از شیاف ناپروکسن برای افرادی که درد شدید دارند یا به دلیل مصرف زیاد داروهای خوراکی، معده درد دارند مناسب است. همچنین باید اشاره کنیم که میزان اثرگذاری شیاف از داروهای خوراکی بیشتر است.

۳. قرص ناپروکسن ۵۰۰ هر چند ساعت یکبار مصرف شود؟

دوز و دوره مصرف ناپروکسن با توجه به بیماری و شدت درد بیمار تجویز می‌شود. برای برخی افراد هر ۸ ساعت و برای برخی دیگر هر ۱۲ ساعت باید مصرف شود.

۴. آیا ناپروکسن خواب آور است؟

ناپروکسن در دسته داروهای خواب آور قرار ندارد اما یکی از اثرات جانبی مصرف این دارو خواب آلودگی، سر درد و حالت تهوع است. پس ممکن است در برخی افراد منجر به خواب آلودگی شود.

۵. خرید اینترنتی کمربند پلاتینر به چه صورتی است؟

برای خرید کمربند پلاتینر به سایت فروشگاهی بیدارطب مراجعه و پس از درج اطلاعات خود، سفارشتان را ثبت کنید. در کوتاه‌ترین زمان‌ممکن کمربند پلاتینر را درب منزل تحویل بگیرید و هزینه آن را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که ارسال کمربند پلاتینر به تمام نقاط ایران رایگان است.

۶. آیا پس از خرید آنلاین کمربند پلاتینر گارانتی می‌شود؟

بله. فروشگاه اینترنتی بیدارطب نمایندگی رسمی فروش کمربند پلاتینر را در ایران برعهده دارد و به همین دلیل حتی با خرید اینترنتی پلاتینر آن را به مدت یک سال گارانتی می‌کند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه