زانو و پا

۱۳ قرص زانو درد که درد و علائم را کم می‌کنند

بهترین قرص زانو درد تنها درد را تسکین می‌دهد|فست طب

۱۳ قرص زانو درد که درد و علائم را کم می‌کنند

شما بهترین قرص زانو درد را می‌شناسید؟ می‌دانید چه موقع مسکن استفاده کنید و چه موقع از داروهای ضد التهابی؟ شناخت انواع داروهایی که در داروخانه‌ها یافت می‌شوند به افراد کمک می‌کنند که بهترین دارو را برای آسیب و درد خود مصرف کنند. در این بین داروهای مختلفی برای تسکین درد زانو وجود دارند که معمولا با قرص‌های کمردرد یکسانند.

انتخاب بهترین قرص برای زانو درد می‌تواند افراد را از مصرف بیش از حد داروهایی که مناسب برای درد آن‌ها نیست راحت کنید. در این مقاله از مجله فروشگاهی فست طب به بررسی انواع بهترین قرص زانو درد خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

افراد معمولا با چه علائمی به سراغ مصرف قرص زانو درد می‌روند؟

زانو درد علائم مختلفی به همراه دارد که به هنگام وقوع آن‌ها، افراد بسیاری به درمان با قرص زانو درد یا سایر شیوه‌های درمانی روی می‌آورند. از جمله علائم شایع زانو درد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قفل شدن زانو
 • حرکت دردناک
 • تورم در زانو
 • ناتوانی یا احساس درد زانو هنگام راه رفتن
 • زانو درد هنگام نشستن یا برخاستن

هریک از موارد بالا ممکن است به تنهایی یا همراه با دیگر موارد در فرد ظاهر شود. اما برای تشخیص نوع و شدت انواع زانو درد به پزشک متخصص مراجعه شود.

بهترین داروی زانو درد

در جدول زیر برخی از مهمترین داروهای زانو درد و کمر درد را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

نوع دارو دسته دارویی نام دارو اثرات استفاده روش مصرف
قرص ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) دیکلوفناک

ایبوپروفن

ناپروکسن

کاهش درد، کاهش التهاب، کاهش تب، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی را می‌توانید با غذا یا شیر مصرف کنید تا خطر ناراحتی معده کاهش پیدا کند و آن‌ها را بیش از ۱۰ روز بدون مشورت با پزشک مصرف نکنید.
شیاف مسکن استامینوفن جذب سریع، جلوگیری از مشکلات گوارشی و کاربرد آسان شیاف را از بسته‌بندی خارج کرده و به پهلو دراز بکشید، سپس زانوهای خود را به سمت قفسه سینه خم کرده و با استفاده از انگشت اشاره خود، شیاف را به آرامی داخل مقعد خود وارد کنید.
آمپول عضلانی شل‌کننده عضلانی متوکاربامول

سیکلوبنزاپرین

تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود ریکاوری و کاهش درد پزشک محل تزریق را یا الکل ضدعفونی کرده و آمپول را تزریق می‌کند.
تزریق داخل مفصل کورتیکواستروئید  

متیل پردنیزولون

کاهش درد و التهاب مفصل، بهبود دامنه حرکتی مفصل و افزایش عملکرد مفصل پزشک محل تزریق را با الکل ضدعفونی کرده و سوزن را داخل فضای مفصل تزریق می‌کند.

معرفی بهترین قرص برای زانو درد؛ از داروهای مسکن تا مکمل‌های ویتامینی

داروهای گاباپنتین قویترین قرص مسکن پا درد است|فست طب

داروهای متنوعی برای زانو درد تولید شده‌اند که در ادامه این مطلب با آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد که نام آن‌ها عبارتند از:

 • گاباپنتین
 • ایبوپروفن
 • سلکوکسیب
 • دیکلوفناک
 • ناپروکسن
 • استامینوفن
 • مفنامیک اسید
 • ایندومتاسین
 • ملوکسیکام
 • پیروکسیکام
 • قرص‌های ویتامینی و ویتامین B12

البته باید اشاره کنیم که یکی از راه‌های درمان درد زانو استفاده از زانوبند زاپیامکس است. با زانوبند زاپیامکس در ادامه این مطلب بیشتر آشنا خواهیم شد.

۱. قرص گاباپنتین؛ درمان فوری زانو درد با کاهش فشارعصبی

شاید یکی از دلایل رایج زانو درد را بتوان اختلال عصبی و مشکلات مربوط به اعصاب دانست. قرص گاباپنتین با ارسال پیام عصبی به مغز و تغییر نوع پیام‌های ارسالی، موجب کاهش دردهای عصبی می‌شود. بنابراین با کاهش دردهای عصبی، زانو درد نیز کاهش می‌یابد. بازه اثربخشی قرص زانو درد گاباپنتین برای کاهش درد زانو، یک تا دو هفته پس از شروع مصرف قرص است.

۲. تسکین سریع زانو درد؛ خاصیت ضد التهابی قرص ایبوپروفن برای زانو درد

قرص ایبوپروفن که از دسته قرص‌های ضد التهابی و غیر استروئیدی است، در درمان التهاب مفاصل به کار می‌رود و به عنوان قرص زانو درد نیز شناخته می‌شود. طول دوره اثر قرص ایبوپروفن برای درمان زانو درد، حداکثر تا ۱۰ روز است. سرگیجه، سردرد، حملات قلبی، حالت تهوع و استفراع از عوارض قرص ایبوپروفن است. ایبوپروفن شاید بهترین قرص برای زانو درد نباشد، اما به دلیل دوره اثرسریع خود، بیشتر بیماران را راضی نگه می‌دارد.

قرص ضد التهاب زانو

در جدول زیر برخی از رایج‌ترین نمونه‌های قرص ضد التهاب زانو را مهرفی خواهیم کرد. پیشنهاد می‌شود که این داروها را با تجویز پزشک مصرف کنید.

دارو نحوه مصرف عوارض جانبی احتمالی
استامینوفن قرص، کپسول، شربت تهوع، استفراغ، درد شکم، بثورات پوستی
ایبوپروفن قرص، کپسول، شربت سوزش معده، خونریزی معده، مشکلات کلیوی، افزایش خطر حمله قلبی یا سکته مغزی
ناپروکسن قرص، کپسول، شربت سوزش معده، خونریزی معده، مشکلات کلیوی، افزایش خطر حمله قلبی یا سکته مغزی
دیکلوفناک قرص، کپسول، ژل موضعی سوزش معده، خونریزی معده، مشکلات کلیوی، افزایش خطر حمله قلبی یا سکته مغزی
سلکوکسیب قرص اسهال، درد شکم، بثورات پوستی، افزایش خطر حمله قلبی یا سکته مغزی

۳. درمان التهاب با قرص؛ سلکوکسیب و کاهش علائم آرتریت به قرص زانو درد خارجی

سلکوکسیب یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی است که با کاهش التهاب‌، دردهای خفیف تا متوسط را بهبود می‌بخشد. کپسول سلکوکسیب به ویژه برای افراد دارای آرتریت که از علائمی همچون تورم، التهاب و سفتی مفاصل رنج می‌برند تجویز می‌شود. پس می‌توان گفت که قرص آرتروز زانو سلکوکسیب است.

قرص زانو درد سلکوکسیب همچنین برای درمان بیماری آرتروز استفاده می‌شود. سلکوکسیب موجب درمان حساسیت و سفتی ناشی از آرتروز می‌شود. دوز مصرفی سلکوکسیب بسته به نوع و شدت بیماری متفاوت است. تب، عطسه، گلودرد، سرفه و بثورات پوستی، از جمله عوارض شایع قرص سلکوکسیب به شمار می‌رود. پس می‌توان از سلکوکسیب برای درمان آرتروز زانو در خانه استفاده کرد.

۴. بهبود درد مفاصل زانو؛ کاهش تورم و خشکی زانو با قرص دیکلوفناک

قرص دیکلوفناک در درمان زانو درد و درد مفاصل زانو موثر است. قرص زانو درد دیکلوفناک با کاهش تورم و خشکی مفاصل زانو، باعث کاهش زانو درد می‌شود و درمانی قوی برای بهبود زانو درد به حساب می‌آید. دیکلوفناک در شرایطی که درد شدید نباشد و به اوج نرسیده باشد اثرگذاری بیشتری برای درمان زانو درد داشته و به بیان برخی، بهترین قرص زانو درد است. اسهال، سوزش سر دل، سرگیجه و حساسیت‌های پوستی از جمله عوارض شایع مصرف دیکلوفناک است.

۵. ناپروکسن؛ قویترین قرص مسکن پا درد

ناپروکسن بهترین قرص زانو درد است|فست طب

برای درمان زانو درد با قرص، ناپروکسن یکی از موثرترین مسکن‌های مفصلی است. کاهش دردهای زانو از جمله کوبیدگی و کشیدگی زانو که بیشتر اوقات ناشی از فعالیت‌های سنگین روزمره و تکرار شونده است، از مزایای مصرف قرص زانو درد ناپروکسن به شمار می‌رود. بهترین دوز مصرف قرص ناپروکسن هر ۱۲ ساعت یک بار است. حالت تهوع، استفراغ، مشکلات گوارشی و پوستی از عوارض شایع قرص ناپروکسن است و با این حال به عقیده بسیاری، ناپروکسن بهترین قرص برای زانو درد به شمار می‌رود و کاهش درد زانو و بهبود زودهنگام آن را به همراه دارد.

۶. همان همیشگی؛ استامینوفن و درمان کم ضرر زانو درد

استامینوفن یکی از کم ضررترین مسکن‌های تجویزی پزشکان است. قرص استامینوفن خواص ضد التهابی و تسکین درد دارد که می‌تواند مانند درمان درد خفیف تا متوسط هر اندام دیگری بر درمان زانو درد نیز موثر باشد. با اینکه استامینوفن عوارض زیادی به دنبال ندارد، اما مصرف نامناسب و بیش از حد این قرص برای زانو درد، باعث آسیب‌های کبدی و کلیوی می‌شود.

۷. تسکین دردهای عضلانی؛ مفنامیک اسید و درمان درد ستون فقرات

مفنامیک اسید در درمان دردهای ستون فقرات و دردهای عضلانی مانند زانو درد، درد دیسک کمر و دیسک گردن موثر است. از آنجا که مصرف بدون تجویز مفنامیک اسید با عوارضی همچون اسهال، ضایعات پوستی، تپش قلب و افت فشار همراه است، برای مصرف طولانی مدت این قرص برای زانو درد، باید با پزشک متخصص مشورت نمود. مفنامیک اسید شاید بهترین قرص برای زانو درد نباشد اما تاثیر بسیاری در کاهش کمردرد، ستون فقرات و زانو درد دارد.

۸. کنترل درد مفاصل؛ کاهش التهاب مفصل زانو با ایندومتاسین به عنوان بهترین قرص پا درد

ایندومتاسین از دسته قرص‌های ضد التهابی غیر کورتونی است. ایندومتاسین که گاهی به عنوان بهترین قرص برای زانو درد تجویز می‌شود، با درمان علائمی مثل رگ به رگ شدن عضلات زانو یا ضرب دیدگی موجب تسکین درد می‌شود. از قرص ایندومتاسین به دلیل خاصیت ضد التهابی در درمان آرتریت و زانو درد نیز استفاده می‌شود. در مواردی پزشکان این دارو را پس از جراحی زانو نیز تجویز می‌‍کنند. شیوه اثر قرص ایندومتاسین، کاهش هورمون‌هایی است که باعث ایجاد التهاب در بدن می‌شوند. تهوع، فشار عصبی، افزایش فشار خون و مشکلات گوارشی از جمله عوارض شایع مصرف قرص زانو درد ایندومتاسین است.

قرص غضروف بهترین قرص برای زانو درد|فست طب

۹. قرص غضروف بهترین قرص برای زانو درد

نام دارو نوع اثرات
گلوکوزامین مکمل غذایی کاهش درد و التهاب مفاصل، کند کردن تخریب غضروف
کندرویتین مکمل غذایی کاهش درد و التهاب مفاصل، بازسازی غضروف
متیل سولفونیل متان مکمل غذایی کاهش درد و التهاب مفاصل، بهبود عملکرد مفصل
کلاژن مکمل غذایی بهبود سلامت مفاصل، کاهش درد آرتروز
اسید هیالورونیک مکمل خوراکی یا تزریقی بهبود روان‌کنندگی مفصل، کاهش درد آرتروز

۱۰. درمان روماتیسم؛ کاهش پوکی استخوان با قرص زانو درد ملوکسیکام

قرص ملوکسیکام با خاصیت ضد درد و ضد التهابی خود برای بهبود دردهای استخوانی تجویز می‌شود. به همین دلیل در درمان بیماری‌هایی همچون پوکی استخوان و روماتیسم موثر است. عوارض گوارشی ملوکسیکام نسبت به داروهایی همچون دیکلوفناک و ناپروکسن کمتر است. اما در بیماران مبتلا به بیماری‌های تنفسی و حساس به داروهای ضد التهابی نباید مصرف شود. شاید ملوکسیکام بهترین شیوه درمان زانودرد یا بهترین قرص برای زانو درد نباشد، اما بازه اثر سریعی در درمان درد مفاصل زانو دارد.

۱۱. بهبود سریع ضرب دیدگی؛ پیروکسیکام تسکین دهنده التهابی زانو

کپسول پیروکسیکام یک تسکین دهنده‌ ضد التهابی مفاصل است که با خاصیت ضد التهابی خود موجب کاهش زانو درد و در صورت مصرف مداوم (طبق دستور پزشک) درمان زانو درد می‌شود. بهبود دردهای استخوان، کمر درد و هر نوع ضرب دیدگی زانو، از جمله فواید مصرف قرص زانو درد پیروکسیکام است. حساسیت پوستی، خارش و مشکلات تنفسی از عوارض شایع پیروکسیکام به شمار می‌رود.

در صورتی که بیماری خاص یا زمینه‌ای دارید، بهترین از قبل از مصرف قرص برای درد پشت زانو یا دیگر قسمت پا با پزشک خود مشورت کنید.

۱۲. بهترین قرص ویتامین برای زانو درد؛ پیشگیری از زانو درد با ویتامین

مصرف روزانه ویتامین‌ها یکی از نیازهای اصلی بدن انسان است. اگرچه بدن روزانه از طریق غذاهای مختلف، ویتامین‌های متفاوتی جذب می‌کند اما ویتامین کافی و مورد نیاز بدن انسان تنها با مصرف قرص و سایر داروها جذب نمی‌شود.

روغن ماهی، ویتامین D، گلوکزامین و کلسیم از جمله مواد غذایی سرشار از ویتامین هستند. اسید چرب امگا ۳ موجود در مواد غذایی از جمله روغن ماهی به کاهش التهاب مفاصل کمک می‌کند. شاید اینطور بتوان گفت که قرص‌ روغن ماهی، بهترین قرص ویتامین برای زانو درد است. همچنین کلسیم که ماده‌ای مغذی برای بدن و تسهیل‌گر درد زانو به شمار می‌رود، موجب تشکیل استخوان و مفاصل بدن از جمله مفاصل زانو موثر می‌شود.

بهترین قرص ویتامین برای زانو درد شامل موارد زیر است:

 • قرص استئو پلاس یورو ویتال
 • قرص کارتیژن مکس نیچرز اونلی
 • قرص استئوفلکس پلاس هلث اید
 • کپسول فلکس افکتس کاستوم کلاژن

و ۱۰ها ویتامین دیگر که برای سلامتی کلی بدن مناسب هستند و بر تسکین درد پا اثر می‌گذارند. بهتر است این نوع قرص پا درد را با مشورت پزشک تهیه کنید.

۱۳. ویتامین B12؛ بهترین ویتامین برای زانو درد

مکمل ویتامین b12 جزو بهترین قرص برای ساییدگی زانو قرار دارد|فست طب

وقتی از بهترین قرص ویتامین صحبت می‌شود، یکی از ویتامین‌هایی که به دلیل تاثیر فراوان در بازسازی و تقویت مفاصل معرفی می‌شود، ویتامین B12 است. پارستزی یا همان احساس سوزن سوزن شدن دست و پا، یکی از علائم کمبود ویتامین B12 در بدن به شمار می‌رود. پارستزی شدید، می‌تواند منجر به گرفتگی عضلات و ضعف عضلانی شده و راه رفتن و سایر حرکات بدنی فرد را مختل سازد.

بهترین قرص برای زانو درد؛ با زاپیامکس دیگر نیاز به دارو ندارید

درمان‌های دارویی فراوانی برای درمان زانو درد یا کاهش درد زانو و بهبود آن وجود دارد اما مصرف هر یک از داروهای مناسب برای زانو درد، با عوارضی همراه است. پیشنهاد ما به شما، خرید زانوبند زاپیامکس است. با خرید زانوبند زاپیامکس، علاوه بر سرعت‌بخشی به فرایند بهبود، عوارض پیش‌رو خود در مسیر درمان را نیز کاهش دهید. زانوبند زاپیامکس با استفاده از فناوری روز دنیا اولتراسوند (Ultrasound) ، امواج مادون قرمز (Infrared) و کلاک پالس (Clock plus) انواع درد زانو از جمله درد ناشی ازالتهاب مفصل زانو و آرتروز را بهبود بخشیده و درمان می‌کند.

توجه داشته باشید که استفاده از بهترین قرص زانو درد در کنار زانوبند زاپیامکس اثرات خوبی بر درمان خواهد گذاشت.

متداول‌ترین سوالات در مورد بهترین داروی زانو درد

۱. آیا قرص غضروف بهترین قرص برای زانو درد است؟

غضروف بخش انعطاف‌پذیر مفاصل است و نقش مهمی در کاهش اصطکاک و ساییدگی مفاصل زانو دارد. اما برخی پزشکان معتقد هستند که غضروف‌ها بنا به عدم برقراری ارتباط خونی با قسمت‌های مختلف بدن، نمی‌توانند ترمیم و مجددا بازسازی شوند. از طرفی، قرص‌های غضروف ساز با عوارضی همچون افزایش قند خون، سوزش سر دل و مشکلات گوارشی مثل تهوع و استفراغ همراع هستند و مصرف آن‌ها بدون تجویز پزشک توصیه نمی‌شود.

۲. قویترین قرص مسکن پا درد چیست؟

در جواب به این سوال که بهترین قرص برای تسکین زانو درد چیست، به پاسخ قطعی و دقیقی نمی‌توان اشاره کرد. چرا که مسکن‌های مختلفی همچون استامینوفن، ایبوپروفن و ژلوفن در تسکین زانو درد موثر بوده و در صورت تجویز پزشک مفید خواهند بود.

۳. قرص کلسیم برای زانو درد خوبه؟

بله. زیرا کلسیم یک از مواد اصلی استخوان‌ها است که در صورت کمبود آن، بافت استخوانی دچار تحلیل شده و مکشلاتی مانند پوکی استخوان ایجاد می‌شود.

۴. بهترین قرص برای ساییدگی زانو چیست؟

داروهای غضروف ساز، مسکن های التهابی و داروهای مکمل مانند کلسیم و ویتامین b برای ساییدگی زانو درد مناسب هستند.

۵. قرص برای درد پشت زانو چه بخوریم؟

برای تسکین درد پشت زانو مصرف داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن و داروهای مسکن مانند استامینوفن مناسب است. اما در ابتدا مهم است که علت درد تشخیص داده شود.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه