کمر و گردن

ایندومتاسین چگونه کمردرد و زانو درد را تسکین می‌دهد؟

قرص ایندومتاسین برای کمر عالی است|فست طب

ایندومتاسین چگونه کمردرد و زانو درد را تسکین می‌دهد؟

ایندومتاسین دارویی است که در اشکال گوناگون هنگامی که به درد مفاصل دچار شدید برایتان تجویز خواهد شد. گرفتار رگ به رگ شدگی عضلات، ضرب دیدگی استخوان و سفتی مفاصل همه از مواردی است که سبب می شود شما به سراغ قرص یا کپسول یا شیاف ایندومتاسین بروید. مصرف این قرص دردهایتان را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. پس این قرص را باید یک قرص مسکن به شمار آورد که در همه سنین به ویژه سالمندی می توان از مزایای تسکینی آن بهره برد. این قرص در مورددردهای کمر و زانو طرفداران زیادی دارد. به گونه ای که بیماران تاثیر آن را از پیروکسیکام بیشتر می دانند. دراین مقاله از فروشگاه فست طب به بررسی داروی ایندومتاسین خواهیم پرداخت.

ایندومتاسین برای چیست؛ قرص ایندومتاسین به چه کار می آید؟

ایندومتاسین را چگونه، کی و چقدر باید مصرف کنیم؟|فست طب

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

وقتی ایندومتاسین را برای کنترل درد مصرف کنید بلافاصله به کنترل و کاهش هورمون می پردازد. می دانید که هنگام درد هورمون هایی موسوم به هرومون التهاب ترشح می شوند که سبب التهاب بافت ها خواهند شد. بنا براین به محض ورود این دارو ب به بدن ، این قرص با از بین بردن تاثیر هورمونهای ملتهب کننده، درد را تسکین می دهد و التهاب را کم می کند و موثر ترین قرص در این رده به شمار می رود.

یکی دیگر از روش‌های تسکین درد و بهبود روند درمان کمردرد و زانو درد استفاده از کمربند پلاتینر و زانوبند زاپیامکس است. این دو محصول ساخت شرکت زایس ترونیک آلمان هستند. شما می‌توانید با خرید کمربند پلاتینر به راحتی و در مدت کوتاهی درد کمر خود را تسکین دهید.

شکل های متفاوت یک دارو؛ شیاف ایندومتاسین

داروی ایندومتاسین در اشکال گوناگون در داروخانه ها عرضه می شود. کپسول ۲۵ میلی گرم، کپسول آهسته رهش ۷۵ میلی گرم، قرص ۷۵ و ۸۰ میلی گرم و شیاف ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم اشکال دارویی اندومتاسین را تشکیل می دهد. در این میان شاید درباره شیاف این دارو کمتر شنیده باشید. در موارد درد معمولا هر هشت ساعت یک شیاف ۵۰ میلیگرم را به مدت ۵ روز استفاده می کنند تا فرد کاملا بهبود یابد. پس از این مدت باید دوز دارو کاهش یابد.

قرص ایندومتاسین ۲۵ برای چیست؟

قرص ایندوماتسین ۲۵ دقیقا مانند دیگر دوزهای این دارو اثرات تسکین‌دهندگی، کاهش التهاب و کاهش تب برای کودکان را دارد. دوز ایندومتاسین ۲۵ را دقیقا به دلیل مصرف در دوز کم تولید کرده‌اند. به همین دلیل از این دوز برای کاهش تب کودکان یا التهاب و دردهای خفیف استفاده می‌کنند. باید اشاره کنیم که یکی از موارد مصرف قرص ایندومتاسین ۲۵ تسکین دندان درد است. پس لازم به ذکر است که برای استفاده در دوزهای کم از ایندومتاسین از دوز ۲۵ میلی گرمی استفاده می‌شود.

پس در جواب سوال اینکه قرص ایندومتاسین ۲۵ برای چیست می‌توان گفت که این دوز برای دردهای خفیف تا متوسط و افراد با سن کم است. همچنین افرادی که از لحاظ بدن امکان مصرف داروهای دوز بالا را ندارند، می‌توان در ساعت مختلف از دوز کمتر این دارو استفاده کنند تا فشار کمتری به معده ، کلیه یا کبد آن‌ها وارد شود.

قرص ایندومتاسین ۷۵ برای چیست؟

قرص ایندومتاسین ۷۵ برای چیست|فست طب

بر خلاف ایندومتاسین ۲۵، دوز ۷۵ برای دردهای شدیدتر استفاده می‌شود. این دوز از indomethacin برای افراد بزرگسال دارای دردهای شدید مانند کلیه درد یا کمر درد استفاده می‌شود. باید اشاره کنیم که مصرف ایندومتاسین کمردرد را در افرادی که دچار التهاب دیسک یا سیاتیک هستند تسکین خواهد داد. البته باید با تجویز پزشک مصرف شود. در حالت کلی باید گفت که ایندومتاسین ۷۵ را برای بیماری‌های روماتیسمی، التهاب غیر روماتیسمی، استئو آرتریت حاد یا مزمن و آرتریت جوانان تجویز می‌کنند.

شیاف ایندومتاسین برای چیست؟

شیاف ایندومتاسین که در دوز ۱۰۰ میلی‌گرمی تولید می‌شود، بالاتر دوز این دارو است که برای دردهای شدید تجویز می‌شود. از موارد استفاده آن می‌توان برای تسکین کمر درد، سرطان پروستات، آرتریت و نقرس اشاره کرد. دوز روزانه و مدت زمان مصرف این شیاف بستگی به نوع آسیب بیمار و تجویز پزشک دارد. به همین دلیل از مصرف خودسرانه این دارو پرهیز کنید. باید که اشاره کنیم که شیاف ایندومتاسین ۵۰ میلی‌گرم نیز تولید شده است. توجه داشته باشید که شیاف ایندومتاسین درست مانند شیاف دیکلوفناک عمل می‌کند. زیرا هر دو جزو داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی هستند.

ایندومتاسین را چگونه، کی و چقدر باید مصرف کنیم؟

اگر پیش از مصرف قرص ها دقت نکنید و اطلاعات مربوط به دارو را در کاتالوگ مطالعه ننمایید ممکن است دچار عوارضی شوید که شما را به زحمت بیاندازد و راهی بیمارستان کند. در مورد ایندومتاسین نیز چنین است. براساس دانسته ها اینق رص را می توانید ۲ تا ۳ بار در روز مصرف کنید که باید با مقدار قابل توجهی آب مصرف شود. پزشک بر اساس نوع درد و محل آسیب دوز مشخصی را برایتان تجویز می کند. عوارض این دارو سبب می شود تا همگان به طور مکرر توصیه کنند تا از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید. توصیه دیگر این است پس از مصرف تا مدتی دراز نکشید و اگر هنگام مصرف معده درد آزارتان می داد، این قرص را با مقداری شیر مصرف کنید.

در حالی که برای استفاده و خرید زانوبند زاپیامکس باید این محصول را از فست طب سفارش دهید. سپس روزانه حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه از این زانوبند در حالت خوابیده استفاده کنید.

مدت زمان اثر قرص ایندومتاسین چقدر است؟

طبق تحقیقات انجام شده روی داروی indomethacin باید گفت که نیمه عمر این قرص در بدن حدود ۴.۵ ساعت است. در این حالت می‌توان گفت که پس از مدت کوتاهی مصرف این دارو، اثرات آن را بر آسیب و درد خود حس خواهید کرد. در اغلب موارد اثرگذاری بعد از یک هفته خود را نشان می‌دهد. البته در مواردی که آسیب شدید باشد، مدت اثرگذاری دارو بر درد و آسیب به ۲ هفته افزایش خواهد یافت.

قرص ایندومتاسین چه تاثیری بر درد کمر دارد؟

ایندومتاسین و درد کمر |فست طب

ایندومتاسین را برای دردهای ناشی از دردهای کمری نیز تجویز می کنند که تاثیر مثبت آن گزارش شده است. التهاب علت بسیاری از دردهای ناحیه کمر است و برای رفع التهاب بایستی از قرص های مسکن غیر استروئیدی استفاده کرد. ایندومتاسین یکی از این قرص هاست که تاثیر مثبتی در کاهش التهاب و درد برای افرادی که کمردرد دارند. مثلا وقتی درد به قسمت شانه هایتان کشیده می شود و دچار ربورسیت می شوید می توانید از ایندمتاسین و خواص تسکین دهنده اش استفاده کنید.

قرص ایندومتاسین برای دردهای ناحیه زانو

گاهی درد در ناحیه زانو حاصل ساییدگی و التهاب، زندگی فرد را مختل می کند. گاهی نیز دردها مربوط به اوج گرفتن روماتیسم است که پزشک تصمیم می گیرد مسکن و ضد التهاب قوی ایندومتاسین را برایتان تجویز کند. یادتان باشد در مورد دردهای زانو حتما با تجویز پزشک از قرص ایندومتاسین مصرف نمایید تا دچار عارضه نشوید.

تداخلات شکل های گوناگون داروی ایندومتاسین و مسمومیت دارویی

موضوع تداخلات دارویی در مورد برخی قرص ها بسیار اهمیت پیدا می کند. تاجایی که داستان مرگ و زندگی است. پس اگر قصد مصرف ایندومتاسین را دارید حتما لیستی از داروهای مصرفی تان را به پزشک نشان دهید تا در این باره تصمیم بگیرد. داروهایی مانند قرص های قلب و فشار خونف داروهایی مانند آسپرین، ایبوبروفن، ناپروکسن و دیکلوفناک، لیتیوم و متوترکسات ازجمله قرص هایی هستند که با ایندومتاسین تداخل ایجاد می کنند و باید کاملا مراقب باشید. باید اشاره کنیم که افراد زیادی از قرص ناپروکسن برای کمردرد خود استفاده می‌کنند.

قرص ایندومتاسین و عوارض؛ چه نشانه هایی پس از مصرف نشانه خطر است

این قرص قوی با تمام اثربخشی، عوارضی نیز دارد که برون داد این عوارض در افراد، متفاوت است. هر فردی ممکن است در طول مصرف ایندومتاسین درگیر این عوارض شود. اسهال، درد، یبوست، سردرد، سرگیجه، خستگی و ایجاد صدای زنگ در گوش از عوارضی است که ممکن است گروهی به آن دچا شوند و البته این همه عوارض نیست و ممکن است در شما یا فرد دیگری عوارض ناشناخته دیگری پدید آورد. عوارض گزارش شده دیگری نیز وجود دارد که نباید بی توجه از آن گذشت و به محض احساس کردن آن باید به پزشک مراجعه کنید: مدفوع قرمز و حالت استفراغ، درد در قفسه سینه، علائم آنفولانزا، و بیماری های پوستی نشانه هایی است که با مشاهده آن ها باید پزشک را در جریان قرار دهید.

عوارض کپسول ایندومتاسین چیست؟

در حالت کلی عوارض قرص ایندومتاسین شامل موارد زیر می‌شود:

افزایش تعریق گرگرفتگی کاهش اشتها سبکی سر سردرد
کم خونی نارسایی کلیه درد شکمی استفراغ سرگیجه
تاری دید وزوز گوش یبوست سوزش سر دل افسردگی
احساس غش کردن کاهش شنوایی ادم محیطی تهوع خواب آلودگی
سندرم استیون- جانسون سمیت کبد خارش و راش پوستی سوء هاضمه خستگی و کسالت

این عوارض معمولا در اثر مصرف نادرست دارو ایجاد می‌شوند. البته در مواردی این عوارض جزو اثرات مصرف این دارو به شمار می‌روند و ربطی به مصرف درست آن ندارند. از همین رو توصیه می‌شود که دارو را طبق دوز تعیین شده و در ساعت مشخص شده مصرف کنید.

آیا مصرف قرص ایندومتاسین باعث فشار خون می‌شود؟

در جواب به این سوال باید گفت که مصرف ایندومتاسین ۷۵ یا ۲۵ در مواردی باعث فشار خون می‌شود. این عارضه در افرادی که در معرض فشار خون هستند ایجاد خواهد شدو طبق تحقیقات مصرف این دارو منجر به افزایش ۵ میلی‌متر جیوه در افراد در معرض فشار خون خواهد شد. در این حالت در صورت داشتن سابقه فشارخون، قبل از مصرف indomethacin با پزشک خود مشورت کرده و دارو را طبق دستور پزشک مصرف کنید.

روش های جایگزین ایندومتاسین برای کمر درد و زانو درد

استفاده از کمربند پلاتینر به جای داروهایی مانند ایندومتاسین|فست طب

با توجه به عوارض دارو درمانی بهتر است از روش های خانگی و بی خطری استفاده کنید که امروزه به لطف تکنولوژی روانه بازار شده است. زانوبند زاپیامکس یکی از جدیدترین محصولات شرکت زایس ترونیک آلمان است که از لحاظ تکنولوژی و اثرگذاری با فیزیوتراپی برابر است. زیرا در زاپیامکس از همان تکنولوژی‌های رایج و موثر فیزیوتراپی و توان‌بخشی استفاده می‌شود که شامل سه تکنولوژی، اولتراسوند، انفرارد و کِلاک پالس هستند. به همین خاطر به آن زانوبند uic زاپیامکس می‌گویند. کمربند پلاتینر نیز همچنین یکی از جدیدترین محصولات شرکت زایس ترونیک آلمان است که به سه تکنولوژی خاص، موثر و کاملا بی‌خطر مجهز است. این سه تکنولوژی اولتراسوند (Ultrasound)، انفرارد (Infrared) و کِلاک پالس (Pulse Clock) هستند. این تکنولوژی‌ها باعث شده‌اند این کمربند نسبت به سایر روش‌های درمانی مزیت‌های خارق‌العاده داشته باشد.

ایندومتاسین، دارویی که باید با مراقبت مصرف کرد

تسکین دردها با قرص یکی از نخستین راه هایی است که افراد هنگام بروز درد به آن رو می آورند. داروی ایندومتاسین یکی از داروهایی است که در شکل های قرص، کپسول و شیاف در تسکین دردهای التهابی به ویژه در ناحیه مفاصل کاربرد دارد. اما دنیای جدید علم پیشنهادهای فوق العاده ای برای درمان زانو درد و کمر درد دارد که شما را از مصرف این قرص ها بی نیاز خواهد کرد. در این مقاله در مورد داروی ایندومتاسین و شکل های گوناگون آن سخن گفتیم. یادتان باشد مصرف خودسرانه این دارو عوارض گاه جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

سوالاتی که درباره قرص ایندومتاسین ذهنتان را مشغول می کند

۱. قرص ایندومتاسین ۷۵ برای چیست؟

درمواردی که درد شکل حادی ندارد و کاهش درد و رفع التهاب معمولی مد نظر است.

۲. مصرف این قرص در دوران بارداری چگونه است؟آیا قرص ها در دوران بارداری مجاز است؟

برای استفاده از این قرص در دوران بارداری بهتر است با پزشک مشورت کنید.

۳.درمان های جایگزین چقدر موثر است.؟

کمربند پلاتینر و زانوبند زاپیامکس جایگزینی قطعی برای این قرص است .​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه