کمر و گردن

ایندومتاسین و چگونه کمردرد و زانو درد را تسکین می‌دهد؟

قرص ایندومتاسین برای کمر عالی است|فست طب

ایندومتاسین و چگونه کمردرد و زانو درد را تسکین می‌دهد؟

ایندومتاسین دارویی است که در اشکال گوناگون هنگامی که به درد مفاصل دچار شدید برایتان تجویز خواهد شد. گرفتار رگ به رگ شدگی عضلات، ضرب دیدگی استخوان و سفتی مفاصل همه از مواردی است که سبب می شود شما به سراغ قرص یا کپسول یا شیاف ایندومتاسین بروید. مصرف این قرص دردهایتان را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. پس این قرص را باید یک قرص مسکن به شمار آورد که در همه سنین به ویژه سالمندی می توان از مزایای تسکینی آن بهره برد. این قرص در مورددردهای کمر و زانو طرفداران زیادی دارد. به گونه ای که بیماران تاثیر آن را از پیروکسیکام بیشتر می دانند. دراین مقاله از فروشگاه فست طب به بررسی داروی ایندومتاسین خواهیم پرداخت.

ایندومتاسین برای چیست؛ قرص ایندومتاسین به چه کار می آید؟

وقتی ایندومتاسین را برای کنترل درد مصرف کنید بلافاصله به کنترل و کاهش هورمون می پردازد. می دانید که هنگام درد هورمون هایی موسوم به هرومون التهاب ترشح می شوند که سبب التهاب بافت ها خواهند شد. بنا براین به محض ورود این دارو ب به بدن ، این قرص با از بین بردن تاثیر هورمونهای ملتهب کننده، درد را تسکین می دهد و التهاب را کم می کند و موثر ترین قرص در این رده به شمار می رود.

یکی دیگر از روش‌های تسکین درد و بهبود روند درمان کمردرد و زانو درد استفاده از کمربند پلاتینر و زانوبند زاپیامکس است. این دو محصول ساخت شرکت زایس ترونیک آلمان هستند. شما می‌توانید با خرید کمربند پلاتینر به راحتی و در مدت کوتاهی درد کمر خود را تسکین دهید.

ایندومتاسین را چگونه، کی و چقدر باید مصرف کنیم؟

اگر پیش از مصرف قرص ها دقت نکنید و اطلاعات مربوط به دارو را در کاتالوگ مطالعه ننمایید ممکن است دچار عوارضی شوید که شما را به زحمت بیاندازد و راهی بیمارستان کند. در مورد ایندومتاسین نیز چنین است. براساس دانسته ها اینق رص را می توانید ۲ تا ۳ بار در روز مصرف کنید که باید با مقدار قابل توجهی آب مصرف شود. پزشک بر اساس نوع درد و محل آسیب دوز مشخصی را برایتان تجویز می کند. عوارض این دارو سبب می شود تا همگان به طور مکرر توصیه کنند تا از مصرف خودسرانه دارو بپرهیزید. توصیه دیگر این است پس از مصرف تا مدتی دراز نکشید و اگر هنگام مصرف معده درد آزارتان می داد، این قرص را با مقداری شیر مصرف کنید.

در حالی که برای استفاده و خرید زانوبند زاپیامکس باید این محصول را از فست طب سفارش دهید. سپس روزانه حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه از این زانوبند در حالت خوابیده استفاده کنید.

قرص ایندومتاسین چه تاثیری بر درد کمر دارد؟

ایندومتاسین و درد کمر |فست طب

ایندومتاسین را برای دردهای ناشی از دردهای کمری نیز تجویز می کنند که تاثیر مثبت آن گزارش شده است. التهاب علت بسیاری از دردهای ناحیه کمر است و برای رفع التهاب بایستی از قرص های مسکن غیر استروئیدی استفاده کرد. ایندومتاسین یکی از این قرص هاست که تاثیر مثبتی در کاهش التهاب و درد برای افرادی که کمردرد دارند. مثلا وقتی درد به قسمت شانه هایتان کشیده می شود و دچار ربورسیت می شوید می توانید از ایندمتاسین و خواص تسکین دهنده اش استفاده کنید.

قرص ایندومتاسین برای دردهای ناحیه زانو

گاهی درد در ناحیه زانو حاصل ساییدگی و التهاب، زندگی فرد را مختل می کند. گاهی نیز دردها مربوط به اوج گرفتن روماتیسم است که پزشک تصمیم می گیرد مسکن و ضد التهاب قوی ایندومتاسین را برایتان تجویز کند. یادتان باشد در مورد دردهای زانو حتما با تجویز پزشک از قرص ایندومتاسین مصرف نمایید تا دچار عارضه نشوید.

تداخلات شکل های گوناگون داروی ایندومتاسین و مسمومیت دارویی

موضوع تداخلات دارویی در مورد برخی قرص ها بسیار اهمیت پیدا می کند. تاجایی که داستان مرگ و زندگی است. پس اگر قصد مصرف ایندومتاسین را دارید حتما لیستی از داروهای مصرفی تان را به پزشک نشان دهید تا در این باره تصمیم بگیرد. داروهایی مانند قرص های قلب و فشار خونف داروهایی مانند آسپرین، ایبوبروفن، ناپروکسن و دیکلوفناک، لیتیوم و متوترکسات ازجمله قرص هایی هستند که با ایندومتاسین تداخل ایجاد می کنند و باید کاملا مراقب باشید. باید اشاره کنیم که افراد زیادی از قرص ناپروکسن برای کمردرد خود استفاده می‌کنند.

قرص ایندومتاسین و عوارض؛ چه نشانه هایی پس از مصرف نشانه خطر است

این قرص قوی با تمام اثربخشی، عوارضی نیز دارد که برون داد این عوارض در افراد، متفاوت است. هر فردی ممکن است در طول مصرف ایندومتاسین درگیر این عوارض شود. اسهال، درد، یبوست، سردرد، سرگیجه، خستگی و ایجاد صدای زنگ در گوش از عوارضی است که ممکن است گروهی به آن دچا شوند و البته این همه عوارض نیست و ممکن است در شما یا فرد دیگری عوارض ناشناخته دیگری پدید آورد. عوارض گزارش شده دیگری نیز وجود دارد که نباید بی توجه از آن گذشت و به محض احساس کردن آن باید به پزشک مراجعه کنید: مدفوع قرمز و حالت استفراغ، درد در قفسه سینه، علائم آنفولانزا، و بیماری های پوستی نشانه هایی است که با مشاهده آن ها باید پزشک را در جریان قرار دهید.

روش های جایگزین ایندومتاسین برای کمر درد و زانو درد

استفاده از کمربند پلاتینر به جای داروهایی مانند ایندومتاسین|فست طب

با توجه به عوارض دارو درمانی بهتر است از روش های خانگی و بی خطری استفاده کنید که امروزه به لطف تکنولوژی روانه بازار شده است. زانوبند زاپیامکس یکی از جدیدترین محصولات شرکت زایس ترونیک آلمان است که از لحاظ تکنولوژی و اثرگذاری با فیزیوتراپی برابر است. زیرا در زاپیامکس از همان تکنولوژی‌های رایج و موثر فیزیوتراپی و توان‌بخشی استفاده می‌شود که شامل سه تکنولوژی، اولتراسوند، انفرارد و کِلاک پالس هستند. به همین خاطر به آن زانوبند uic زاپیامکس می‌گویند. کمربند پلاتینر نیز همچنین یکی از جدیدترین محصولات شرکت زایس ترونیک آلمان است که به سه تکنولوژی خاص، موثر و کاملا بی‌خطر مجهز است. این سه تکنولوژی اولتراسوند (Ultrasound)، انفرارد (Infrared) و کِلاک پالس (Pulse Clock) هستند. این تکنولوژی‌ها باعث شده‌اند این کمربند نسبت به سایر روش‌های درمانی مزیت‌های خارق‌العاده داشته باشد.

شکل های متفاوت یک دارو؛ شیاف ایندومتاسین

داروی ایندومتاسین در اشکال گوناگون در داروخانه ها عرضه می شود. کپسول ۲۵ میلی گرم، کپسول آهسته رهش ۷۵ میلی گرم، قرص ۷۵ و ۸۰ میلی گرم و شیاف ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم اشکال دارویی اندومتاسین را تشکیل می دهد. در این میان شاید درباره شیاف این دارو کمتر شنیده باشید. در موارد درد معمولا هر هشت ساعت یک شیاف ۵۰ میلیگرم را به مدت ۵ روز استفاده می کنند تا فرد کاملا بهبود یابد. پس از این مدت باید دوز دارو کاهش یابد.

ایندومتاسین، دارویی که باید با مراقبت مصرف کرد

تسکین دردها با قرص یکی از نخستین راه هایی است که افراد هنگام بروز درد به آن رو می آورند. داروی ایندومتاسین یکی از داروهایی است که در شکل های قرص، کپسول و شیاف در تسکین دردهای التهابی به ویژه در ناحیه مفاصل کاربرد دارد. اما دنیای جدید علم پیشنهادهای فوق العاده ای برای درمان زانو درد و کمر درد دارد که شما را از مصرف این قرص ها بی نیاز خواهد کرد. در این مقاله در مورد داروی ایندومتاسین و شکل های گوناگون آن سخن گفتیم. یادتان باشد مصرف خودسرانه این دارو عوارض گاه جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

سوالاتی که درباره قرص ایندومتاسین ذهنتان را مشغول می کند

۱. قرص ایندومتاسین ۷۵ برای چیست؟

درمواردی که درد شکل حادی ندارد و کاهش درد و رفع التهاب معمولی مد نظر است.

۲. مصرف این قرص در دوران بارداری چگونه است؟آیا قرص ها در دوران بارداری مجاز است؟

برای استفاده از این قرص در دوران بارداری بهتر است با پزشک مشورت کنید.

۳.درمان های جایگزین چقدر موثر است.؟

کمربند پلاتینر و زانوبند زاپیامکس جایگزینی قطعی برای این قرص است .​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه