کمر و گردن

بهترین آمپول برای کمر درد؛ چی بزنیم از درد خلاص شویم؟

بهترین آمپول برای کمر درد|فست طب

بهترین آمپول برای کمر درد؛ چی بزنیم از درد خلاص شویم؟

بهترین آمپول برای کمر درد کدام است، سوال پرتکراری که پاسخ دادن به آن چندان هم ساده نیست. به این جهت که تجویز داروها حتی از سوی پزشکان بسته به شرایط خاص افراد صورت می‌گیرد و نمی‌توان به نسخه را برای همه دردها پیچید.

مُسکن‌های قوی در قالب قرص خوراکی یا مایعات تزریقی نظیر آمپول زمانی تجویز می‌شوند که سایر داروهای کاهنده درد نتوانند درد را کاهش دهند. در مرود کمردردهایی که مزمن هستند و جریان عادی زندگی انسان را مختل می‌کنند استفاده از بهترین آمپول برای کمر درد می‌تواند راه حلی فوری باشد. در این مقاله از سایت فروشگاهی فست طب قصد داریم تا ضمن بررسی و معرفی بهترین آمپول برای کمر درد عوارض و موارد مصرف آن را هم بگوییم.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

لیست داروهای کمر درد؛ کدام داروها به کمردرد کمک می‌کنند؟

حتما تا به حال کمردرد را تجربه کرده‌اید. کمر دردها می‌توانند از خفیف تا مزمن دسته بنید شوند. هر کدام به نوعی در کیفیت زندگی تاثیر می‌گذارند. به همین دلیل هم کسانی که دچار کمر درد می‌شوند بلافاصله دنبال داروهایی برای تسکین درد خود می‌گردند. در ادامه تعدای از این داروها را بررسی می‌کنیم.

 • استامینوفن (تیلنول): به عنوان خط مقدم متوقف کردن روند درد عمل می‌کند. اما التهاب را در بدن کاهش نمی‌دهد.
 • شل کننده‌های عضلانی: در برخی موارد، پزشک ممکن است این موارد را برای کمردرد شما تجویز کند. برخی از رایج‌ترین شل کننده‌های عضلانی مورد استفاده سیکلوبنزاپرین (فلکسیریل)، متاکسالون (اسکلاکسین) و تیزانیدین (زانافلکس) هستند.
 • داروهای ضد افسردگی: اگر درد شما نوروپاتیک باشد داروهایی از خانواده ضدافسردگی ممکن است تجویز شود. آمی‌تریپتیلین، کلومیپرامین (آنافرانیل)، دزیپرامین (نورپرامین)، داکسپین، ایمی‌پرامین (توفرانیل) و نورتریپتیلین (Pamelor) رایج‌ترین داروهای ضد افسردگی تجویز شده برای کمردرد هستند.
 • دیکلوفناک: دیکلوفناک داروی ضدتورم (التهاب) و کاهنده درد است. این دارو برای درمان درد مفاصل، ماهیچه‌ها و استخوان‌ها استفاده می‌شود.
 • امپول اپیدورال: تزریق استروئید اپیدورال به عنوان درمانی برای کمردرد استفاده می شود.

در ادامه با بهترین داروهای تزریقی برای کمر درد آشنا خواهیم شد. لازم به ذکر است که یکی از بهترین راهکارها برای تسکین درد کمر استفاده از کمربند پلاتینر است. در این کمربند از تکنولوژی UIC استفاده می‌شود که باعث تسکین درد، بهبود گردش خون، رفع اسپاسم عضلانی و تقویت عضلات خواهد شد. اگر به دنبال راهی برای تسکین دائمی کمر خود هستید بهتر است که نظرات کاربران در مورد کمربند پلاتینر را مطالعه کنید.

بعد از انجام تحقیقات کامل در مورد این محصول می‌توانید خرید کمربند پلاتینر را فست طب انجام دهید. فروشگاه فست طب با ارائه محصولات اصل و دارای ضمانت نامهه و همچنین کارت رجیستری، شما را در مسیر سلامتی همراهی خواهد کرد.

معرفی بهترین آمپول برای کمر درد؛ رایج‌ترین آمپول‌های برای تسکین درد کمر

در ادامه با بهترین آمپول‌هایی که برای تسکین درد کمر استفاده می‌شوند آشنا خواهیم شد. با ما در این مطلب همراه باشید.

۱. نفوپام؛ درمانی برای دردهای متوسط کمر

نفوپام؛ درمانی برای دردهای متوسط کمر|فست طب

نفوپام یک مسکن است. درد متوسط نظیر درد بعد از عمل جراحی یا آسیب جدی، درد دندان، مفاصل و عضلانی یا درد ناشی از سرطان را درمان می‌کند. هنگامی‌که مسکن‌های ضعیف‌تر دیگر کار نمی‌کنند، می‌توانید نفوپام را برای انواع دیگر دردهای طولانی‌مدت نیز مصرف کنید.

نفوپام معمولاً زمانی تجویز می‌شود که سایر مسکن‌ها مانند پاراستامول یا ناپروکسن به درد شما کمک نکنند. درد شما باید ۱ تا ۲ ساعت پس از مصرف قرص شروع به بهبود کند. شایع‌ترین عوارض جانبی شامل احساس بیماری یا سرگیجه است. نفوپام ممکن است ادرار شما را صورتی رنگ کند، اما این بی ضرر است.

نفوپام را بزرگسالان و کودکان بالای ۱۲ سال می‌توانند مصرف کنند. با این حال محدودیت‌هایی هم در مصرف این قرص وجود دارد. نفوپام برای برخی افراد مناسب نیست. برای اطمینان از بی خطر بودن نفوپام برای شما، در موارد زیر به پزشک خود اطلاع دهید:

 • واکنش آلرژیک
 • صرع همراه با تشنج
 • مشکلات کبدی یا کلیوی
 • مشکل در ادرار کردن
 • بارداری یا قرارگیری در دوران شیردهی

معجزه کمر درد همین داروهایی هستند که باعث می‌شوند تا در کمتر از یک ساعت کمردردها حتی مزمن تسکین پیدا کنند. هرچند نمی‌توان به این راحتی از داروهای معجزه آسا صحبت کرد چراکه اثرگذاری داروها بر روی همه به یک شکل نیست.

۲. آمپول تریامسینولون برای کمر درد معجزه می‌کند

تریامسینولون از جمله داروهای ضد التهابی است که برای رفع علائم التهاب و آلرژی استفاده می‌شود. از این دارو در درمان‌های جایگزین نارسایی کلیوی و همچنین درمان و رفع التهابات در مفاصل نیز استفاده خواهد شد. پس دور از ذهن نیست که تریامسینولون برای کمر درد نیز استفاده شود.

۳. آمپول کمر درد متوکاربامول برای تسکین درد

متوکاربامول از جمله داروهای شل کننده عضلانی است که تاثیر بسیار زیادی در تسکین درد ناشی از اسپاسم عضلات دارد. در مواردی که علت کمر درد، گرفتگی عضلات باشد، از این دارو برای بیمار استفاده خواهند کرد. باید اشاره کنیم که زمان اثرگذاری متوکاربامول بسیار سریع است و در کمتر از ۳۰ دقیقه اثرتسکینی خود را نشان می‌دهد. توجه داشته باشید که تجویز انواع آمپول کمر درد باید از طرف پزشک انجام گیرد و مصرف خودسرانه خطرناک خواهد بود.

۴. آمپول دگزا برای کمر درد؛ دگزامتازون با اثرگذاری بالا

دگزامتازون در دسته داروهای کورتیکواستروئیدی است که با تاثیر بر سیستم ایمنی بدن، التهاب ایجاد شده را تسکین خواهد داد. اثر این دارو به این صورت است که منجر به کاهش ترشح التهاب در بدن می‌شود و از این طرق درد را تسکین خواهد داد. به همین دلیل در مواردی که کمر درد ناشی از التهاب و فشار باشد، از آمپول دگزا برای کمر درد یا همان دگزامتازون استفاده می‌کنند.

۵. آمپول دیکلوفناک برای کمر درد و دردهای خفیف تا متوسط

دیکلوفناک یکی دیگر از داروهای کورتیکواستروئیدی است که برای تسکین دردهای خفیف تا متوسط استفاه می‌شود. باید گفت که مصرف این دارو برای دردهای شدید مناسب نیست و از همین رو در کنار داروهای اپیوئیدی (مخدرها) برای تسکین دردهای شدید استفاده خواهد شد. دیکلوفناک از جمله داروهایی است که به صورت‌های مختلفی تولید می‌شود، از جمله پماد، قرص و آمپول. از قرص دیکلوفناک به عنوان قرص مسکن فوری درد کمر نیز استفاده خواهد شد که خیلی سریع درد و ناراحتی کمر را از بین خواهد برد.

معرفی دیگر انواع بهترین آمپول برای کمر درد که به راحتی درد را تسکین خواهند داد

آمپول‌های دیگری به غیر از این ۵ مورد که معرفی شد برای تسکین درد کمر وجود دارد که هر کدام از آن‌ها در دسته‌های خاصی از داروها به نام‌های ضد التهابی، شل کننده عضلانی و مسکنی قرار دارند. در ادامه با چند نمونه از آن‌ها آشنا خواهیم شد.

نام آمپول دسته دارویی
کورتیزون استروئیدی
پردنیزولون استروئیدی
بتامتازون استروئیدی
کتورولاک ضد التهاب غیر استروئیدی
پیروکسیکام ضد التهاب غیر استروئیدی

تجویز هر کدام از این داروهای تزریقی با توجه به علت کمر درد و میزان درد بیمار دارد.

مزایای استفاده از آمپول کورتیزون برای کمر درد

آمپول کورتیزون برای کمر درد و زانو درد زیاد استفاده می‌شود. زیرا این آمپول که از نوع داروهای استروئیدی است، به راحتی التهاب و درد در زانو را از بین می‌برد. به همین دلیل تجویز و تزریق آن به کمر یک روش درمانی مرسوم به شمار می‌رود. البته باید اشاره کنیم که استفاده از کورتیزون ۲ تا ۳ مرتبه در سال بیشتر توصیه نمی‌شود. مصرف بیش از حد منجر به آسیب مفصلی خواهد شد.

قیمت امپول اپیدورال برای دیسک کمر

قیمت امپول اپیدورال برای دیسک کمر|فست طب

اینکه آیا تزریق اپیدورال برای فتق دیسک موثر است ممکن است بیماران را سردرگم کند. اما باید گفت تزریق استروئید اپیدورال میزان موفقیت معقولی برای کاهش علائم رادیکولار ناشی از فتق دیسک کمر از دوازده تا بیست و هفت ماه دارد. بیماران تحت درمان با تزریق امگپول اپیدورال ممکن است بتوانند تا طی این دوره و شاید حتی بیشتر از درمانی نظیر جراحی اجتناب کنند.

سوال مهمتر این است که درمان با تزریق امپول اپیدورال برای دیسک کمر چقدر هزینه دارد. باید گفت که هزینه این نوع درمان برای هر بیمار با توجه به میزان مورد نیاز برای تزریق، طول درمان و شرایط مختلف، متغیر است. به همین نمی‌توان یک نسخه واحد برای همه بیماران ارائه داد.

بهترین آمپول تقویتی برای کمر درد

آمپول‌های تقویتی بر کل بدن تاثیر دارند. این آمپول‌ها با رساندن ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف، باعث تقویت سیستم ایمنی، عضلات و مفاصل خواهد شد. از طرفی دیگر وقتی بیماری برای مدت طولانی درد و ناراحتی را تحمل می‌کند، از نظر بدنی دچار ضعف، بی‌خوابی، کاهش اشتها و مشکلات سلامتی دیگر می‌شود. به همین دلیل مصرف داروهای تقویتی به شکل قرص یا دارو برای این دسته از افراد مفید است.

همچنین تامین مواد مغذی، روند درمان کمر درد را تسریع خواهد کرد. از بهترین آمپول‌های تقویتی که برای کمر درد افراد استفاده می‌شوند، می‌توان داروهای زیر را نام برد:

 • نوروبیون
 • ویتامین D
 • بپانتین
 • بیوتین

باید اشاره کنیم که آمپول d3 برای کمردرد، زانو درد و گرفتگی عضلانی بسیار عالی است. در کنار این آمپول‌ها استفاده از سرم نیز مناسب و مفید است. برخی از این سرم‌ها عبارتند از: سالین، دکستروز و آمینو اسید.

بهترین مسکن فوری درد کمر؛ آمپول یا شیاف؟

شاید برخی افراد از آمپول به عنوان بهترین مسکن فوری درد کمر یاد کنند. اما تزریق آمپول یا حتی مراجعه به پزشک برای تجویز دارو و سپس تزریق آن سخت است. این در حالی است که استفاده از شیاف‌های ضد التهابی و مسکن خیلی سریع، بدون درد و در خانه، درد و ناراحتی بیمار را تسکین خواهد داد. استفاده از شیاف هیچ گونه عوارضی ندارد و بیماران خیلی راحت می‌توانند آن را تهیه و استفاده کنند.

یادداشت پایانی؛ بهترین آمپول برای کمر درد

کمر درد پدیده‌ای است که همه انسان‌ها آن را تجربه می‌کنند. دردی که بر اثر عوامل بیرونی یا درونی مختلفی بروز می‌کند. درد کمر می‌تواند از خفیف تا مزمن پدیدار و حتی زندگی روزانه فرد را دچار اختلال کند. از این رو پیدا کردن بهترین امپول برای کمردرد یا داروهایی که به صورت قرص یا پماد بتواند تسکینی فوری و البته ماندگار بدهند، مهم است. پزشکان همواره به پیشگیری تاکید دارند تا درمان با این حال همه مردم نسبت به روش‌های پیشگیری جدی نیستند.

به هر حال استفاده از داروهایی که تسکین فوری به بدن بدهند و به نوعی معجزه کمر درد محسوب شوند همیشه مورد توجه بیماران بوده است. در این مقاله هم برخی از داروهایی که برای درمان کمر درد استفاده می‌شود را معرفی کردیم.

سوالات متداول در مورد بهترین آمپول برای کمر درد

۱. مصرف بیش از حد نفوپام خطری دارد؟

مصرف بیش از دوز تجویز شده نفوپام می‌تواند خطرناک باشد. خواب آلودگی، بی قراری، توهم، تند شدن ضربان قلب، تشنج یا بیهوشی از عواقب نفوپام است.

۲. رایج ترین دارو برای کمردرد چیست؟

NSAID‌ها NSAID‌ها اغلب داروهایی هستند که برای تسکین کمردرد استفاده می‌شوند. آنها را می‌توان بدون نسخه (یا در دوزهای بالاتر با نسخه) خریداری کرد و شامل ایبوپروفن (Advil) و ناپروکسن (Aleve) می‌شود. NSAID‌ها به کاهش درد، تورم و التهاب در عضلات و اطراف دیسک‌های آسیب دیده ستون فقرات یا مفاصل آرتروز کمک می‌کنند.

۳. مدت زمان تزریق اپیدورال کمری چقدر است؟

مدت زمان تسکین درد متغیر است. با این حال، به عنوان یک قاعده کلی، بیمار می‌تواند انتظار داشته باشد که تسکین درد بین یک تا سه ماه طول بکشد. در برخی بیماران، تسکین درد ممکن است تا دوازده ماه یا حتی بیشتر طول بکشد.

۴. آمپول تریامسینولون برای کمر درد خوب است؟

بله. آمپول تریامسینولون برای تسکین درد کمر، کاهش التهاب و تورم عالی است.

۵. آمپول دیکلوفناک برای کمر درد کی تجویز می‌شود؟

زمانی پزشک امپول دیکلوفناک را تجویز می‌کند که داروهای خرواکی تاثیر چدانی در تسکین درد بیمار نداشته باشند. در این شرایط تزریق آمپول درد و ناراحتی را خیلی سریع تسکین می‌دهد.

۶. آمپول d3 برای کمردرد تاثیری در درمان دارد؟

شاید آمپول D3 تاثیر مستقیمی در درمان نداشته باشد اما به ترمیم و تقویت بافت‌های آسیب‌دیده کمک خواد کرد.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه