کمر و گردن

مسکن فوری برای دیسک کمر؛ معرفی ۵ مسکن خاص برای کمر

بهترین مسکن فوری برای دیسک کمر کدام دارو است|فست طب

مسکن فوری برای دیسک کمر؛ معرفی ۵ مسکن خاص برای کمر

مسکن فوری برای دیسک کمر از نظر شما کدام داروست؟ آیا داروهای استروئیدی خوب هستند یا داروهای غیر استروئیدی را مناسب می‌دانید. انتخاب بهترین دارو برای تسکین درد دیسک کمر، روند بهبودی را تسریع می‌بخشد و باعث تحرک بیمار خواهد شد. به همین دلیل انتخاب بهترین مسکن برای درد دیسک کمر باید در اولویت بیمار قرار گیرد. زیرا با وجود درد انجام فعالیت‌های ساده مانند نشستن، راه رفتن و گاهی حتی خوابیدن هم بریا بیمار مشکل خواهد شد. به همین دلیل در این مقاله از فروشگاه فست طب به بررسی بهترین مسکن فوری برای دیسک کمر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

معجزه کمر درد به کمک ۵ نوع مسکن فوری برای دیسک کمر

امروزه داروهای زیادی برای تسکین درد دیسک کمر وجود دارند که بنا به شدت و نوع عارضه تجویز می‌شود. این مسکن‌ها تسکین‌دهنده درد هستند و دیسک کمر را درمان نمی‌کنند. در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد. البته باید اشاره کنیم که یک راه دیگر به غیر از مصرف داروهای مسکن برای درمان دیسک کمر وجود دارد که آن کمربند پلاتینر است. platiner کمربندی مجهز به سه تکنولوژی اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس است که به راحتی درد را تسکین و علائم آزار دهنده را کاهش خواهد داد. همچنین قیمت کمربند پلاتینر نسبت به سایر روش‌های درمانی به صرفه تر است.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

۱. کتوپروفن؛ بهترین مسکن برای درد دیسک کمر

کتوپروفن داروی ضدالتهابی غیر استروئیدی که یک مسکن فوری برای دیسک کمر است. همچنین برای درمان بیماری‌های دردناک مانند آرتریت، نقرس و دردهای دوران قاعدگی، رگ به رگ شدن و درد پس از عمل جراحی استفاده می‌شود. انجام عمل لیزر دیسک کمر یا جراحی باز به نظر و شتخیص پزشک بستگی دارد.

کتوپروفن به عنوان مهارکننده آنزیم‌های سیکلواکسیژناز-۲ شناخته شده است. این آنزیم‌ها به ایجاد دیگر مواد شیمیایی در بدن، به نام پروستاگلاندین‌ها کمک می‌کند. برخی پروستاگلاندین‌ها در مکان‌های آسیب و زخم تولید می‌شوند و موجب درد و التهاب می‌شوند. سپس با مسدود کردن اثر آنزیم COX، پروستاگلاندین‌های کمتری تولید می‌شود که به این معنی است که از درد و التهاب کاسته می‌شود.

۲. ایندومتاسین؛ قرص ضد التهاب دیسک کمر

ایندومتاسین بهترین مسکن فوری برای دیسک کمر|فست طب

ایندومتاسین به دسته‌ای از داروها تعلق دارد به نام داروهای ضد التهاب غیر کورتونی که به اصطلاح پزشکی NSAIDs گفته می‌شوند . نحوه اثربخشی این قرص ضد التهاب دیسک کمر با مسدودسازی ماده‌ای طبیعی در بدن است که موجب التهاب می‌شود. به علاوه برای رفع درد و التهاب ناشی از بیماری‌هایی مانند سفتی مفاصل ناشی از آرتروز، نقرس، بورسیت و تاندونیت مصرف می‌گردد.

۳. ناپروکسن؛ قرص تسکین دهنده درد دیسک کمر

ناپروکسن نوعی اسید پروپیونیک است که بیماران معمولا آن را برای تسکین درد ناشی از دیسک کمر مصرف می‌کنند. قرص ناپروکسن برای دیسک کمر جزو قرص‌های ضدالتهابی است و برای از بین بردن دردهای خفیف تا متوسط ناشی از شرایط مختلف کاربرد دارد. همینطور این دارو برای کاهش درد، تورم و سفتی مفاصل ناشی از آرتروز کاربرد دارد. لازم به ذکر است که قرص ناپروکسن برای کمردرد خیلی خوب جواب می‌دهد.

۴. ایبوپروفن؛ بهترین قرص برای کمردرد و درد دیسک کمر

این دارو به‌ عنوان مسکن برای درد دیسک کمر این است که برخلاف استامینوفن، یک داروی ضدالتهابی غیراستروئید است. بنابراین نه تنها التهاب ایجاد نمی‌کند، بلکه دارای خواص ضدالتهابی است. مصرف این قرص احتمال دارد، برای معده مضر باشد. به همین دلیل بهتر است با غذا مصرف شود. ایبوپروفن بدون نسخه در دوزهای ۲۰۰ میلی‌گرمی در دسترس است.

بیشتر بخوانیددیسک کمر و درد زانو؛ بررسی ۳ تمرین ورزشی

۵. مفنامیک اسید؛ ضد درد فوری در تسکین درد کمر

کپسول مفنامیک اسید یک داروی ضد درد از خانواده داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی است. این دارو به کاهش درد و التهاب دیسک کمر کمک می‌کند. همچنین به مدت کمتر از ۷ روز و در افراد بالاتر از ۱۴ سال استفاده می‌شود.

مسکن فوری برای دیسک کمر به کمک شل‌کننده‌های عضلانی

گاهی علت کمر درد یک گرفتگی عضلانی است که باعث می‌شود دیسک کمر عود کند. معمولا اسپاسم عضلانی بعد از فعالیت‌های شدید ناگهانی بروز می‌کند، به ویژه اگر بیمار قبلا زیاد فعالیت انجام نداده باشد یا در حین فعالیت‌های شدید ورزشی دچار آسیب‌دیدگی شده باشد. در این صورت پزشک از داروهای شل کننده عضلانی برای تسکین درد کمر استفاده می‌کند. برخی از رایج‌ترین شل کننده‌های عضلانی مورد استفاده در این شرایط نیز عبارت‌اند از:

 • سیکلوبنزاپرین (فلکسیریل)
 • متاکسالون (اسکلاکسین)
 • تیزانیدین (زانافلکس)
 • باکلوفن

همه این داروها به کاهش اسپاسم یا گرفتگی عضلانی ایجادشده کمک می‌کنند. احتمال می‌رود بسته به شرایط بیمار متخصص یکی از داروهای شل کننده را تجویز کند تا درد شدید بیمار زودتر بهبود پیدا نماید.

لازم به ذکر است که شل‌ کننده‌های عضلانی دارای عوارض جانبی مانند خواب‌آلودگی و سرگیجه هستند. بنابراین هر زمان که استفاده کردید تا زمانی که تاثیر آن کم نشده‌است از انجام کارهایی مانند رانندگی که نیاز به تمرکز دارد پرهیز کنید.

بیشتر بخوانیدکمربند طبی برای سیاتیک و آشنایی با انواع کمربندها

آشنایی با ۳ نوع مسکن فوری شل کننده عضلات برای درمان دیسک کمر

در ادامه با ۳ داروی مسکن فوری برای دیسک کمر آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

۱. سیکلوبنزاپرین؛ شل کننده عضلات و مسکن فوری برای دیسک کمر

سیکلوبنزاپرین قرص مسکن فوری درد کمر|فست طب

سیکلوبنزاپرین با نام تجاری فلکسریل در بازار عرضه می‌شود. این دارو نوعی مسکن عضلانی است که برای از بین بردن درد حاد اسکلتی عضلانی استفاده می‌گردد. قرص سیکلوبنزاپرین به منظور شل کردن عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو به تسکین درد و سفتی ناشی از کشیدگی یا آسیب‌ دیدگی عضلات کمک می‌کند. احتمال می‌رود سیکلوبنزاپرین با کاهش دادن سیگنال‌‌های مغزی که باعث اسپاسم عضلانی می‌شوند، باعث تسکین درد خواهد شد.

۲. باکلوفن؛ مسکن فوری برای دیسک کمر با قابلیت شل کردن عضلات

باکلوفن در دسته داروهای شل کننده عضلات استخوانی قرار دارد. همانند سایر داروهای شل کننده عضلات با جلوگیری از صدور پیامی در سیستم عصبی که سبب گرفتگی و اسپاسم عضلانی می‌شود، قادر به شل‌کردن و رفع اسپاسم عضلات است. قرص خوراکی باکلوفن یک داروی تجویزی است که به صورت عمومی در دسترس است و مسکن فوری دیسک کمر است.

۳. متوکاربامول قویترین شل کننده عضلات کمر برای دیسک کمر

متوکاربامول پس از مصرف در مغز و نخاع اثر می‌گذارد و باعث رفع اسپاسم در عضلات کمر می‌شود. باکلوفن هم داروی دیگر برای شل کردن و رفع اسپاسم عضلات می‌باشد. این دارو برای رفع حالات اسپاستیک در ضایعات نخاعی و ms با اسکلروز متعدد بکار می‌رود. همچنین برای رفع اسپاسم عضلانی ناشی از دیسک کمر نیز مناسب است.

پس از خوردن قرص این دارو وارد مغز و نخاع‌شده و باعث شل شدن و رفع اسپاسم عضلات می‌شود.

بهترین داروهای مناسب برای کمر درد شدید با تزریق اپیدورال

تزریق اپیدورال یک روش نیمه تهاجمی به منظور رفع درد و مشکلات مربوط به دیسک کمر و فشار واردشده با رشته‌های عصبی ستون فقرات است. در صورتی که به دلیل وجود التهاب عصب‌های نخاعی، در پشت بازوها و پشت پاها احساس درد می‌کنید، تزریق اپیدورال راه‌حل موثری برای کاهش فوری دردتان خواهد بود.

این روش که معمولا قبل از جراحی به منظور جلوگیری از جراحی سنگین دیسک کمر انجام می‌شود، با درصد موفقیت نسبتا بالایی درد بیماران را تسکین می‌دهد. در انجام تزریق اپیدورال با توجه به حساس بودن ناحیه تزریق لازم است فرآیند توسط پزشکان متخصص انجام شود و تمامی دستورالعمل‌های پزشکی لازم نیز توسط بیمار عملی گردد.

تزریق استروئید اپیدورال یک مسکن فوری برای دیسک کمر

تزریق کورتیکواستروئید التهاب را کاهش می‌دهد و زمانی که به طور مستقیم به دیسک دچار فتق تزریق می‌شود می‌تواند اثرگذاری بالایی داشته باشد. این تزریق سریعا درد کمر، دست‌ها، پاها و سایر نواحی بدن را که تحت تاثیر دیسک کمر قرار گرفته‌‌اند تسکین می‌دهد.

داروهای ضدافسردگی مسکن فوری برای دیسک کمر

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید گاهی پزشک برای درمان بیمارانی که از کمردرد شدید رنج می‌برند، مصرف داروهای روان‌ پزشکی را تجویز می‌کند. داروهای ضد افسردگی مثل آمی‌تریپتیلین و نورتریپتیلین که برای دردهای عصبی کاربرد دارند، در درمان و تسکین کمردرد موثر هستند. این داروها به افزایش تولید اندورفین در بدن که یک مسکن درد طبیعی است، کمک می‌کنند.

سخن پایانی در مورد موثرترین مکسن فوری برای دیسک کمر

استفاده از مسکن فوری برای دیسک کمر مزایای زیادی برای بیماران دارد. دسترسی به این مسکن‌ها آسان است و تقریبا می‌توان گفت هزینه زیادی هم ندارد. مزیت اصلی کاهش درد و افزایش توانایی در تحرک است تا فعالیت‌های زندگی روزمره به راحتی جریان داشته باشد. در این مقاله از مجله پزشکی سیوطب به معرفی چند تا از مسکن‌های فوری، شل‌کننده‌های عضلانی برای دیسک کمر پرداختیم. همچنین به تسکین درد با کمک تزریق اپیدورال و داروهای ضد افسردگی نیز اشاره کردیم.

سوالات متداول درباره مسکن فوری برای دیسک کمر

۱- چند نمونه مسکن فوری برای دیسک کمر چه مسکن‌هایی هستند؟

کتوپروفن، ایبوپروفن، ناپروکسن، مفنامیک اسید، ایندومتاسین

۲- برای درمان دیسک کمر به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای درمان درد کمر با توجه به نوع آسیب، باید به متخصص فیزیوتراپی یا ستون فقرات مراجعه کنید.

۳- تزریق اپیدورال دیسک کمر چه مدت ماندگاری دارد؟

تزریق استروئید اپیدورال در برطرف کردن دائم درد در بیماران مبتلا به دیسک کمر مفید واقع می‌شود. بیمارانی که درد مزمن یا فتق مکرر دیسک مدت زمان اثرگذاری ۳ تا ۶ ماه یا گاهی بیشتر است.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه