زانو و پا

بهترین زانو بند برای درد زانو؛ معرفی زانوبند براساس کاربرد و جنس

بهترین زانو بند برای درد زانو|فست طب

بهترین زانو بند برای درد زانو؛ معرفی زانوبند براساس کاربرد و جنس

بهترین زانو بند برای درد زانو کدام مدل است؟ این سوالی است که امروزه افراد بسیاری با آن سروکار دارند. درمان درد زانو از طریق استفاده از زانوبندها بسیار موثر و رایج است. برای افرادی که با مشکلات زانو مواجه هستند، بهترین گزینه زانوبندهای ترکیبی با فشار و پشتیبانی مناسب از مفاصل زانو است. این نوع زانوبندها باعث کاهش فشار بر زانو می‌شوند و درد را کاهش می‌دهند.

برای استفاده روزانه باید از زانوبندهای با کیفیت، محکم و مناسب استفاده کرد. تا شخص در زمان استفاده از زانوبند بتواند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد. در انتخاب بهترین زانو بند برای درد زانو بهتر است با پزشک مشورت کنید تا مدل و نوع زانوبند را برای شما مشخص کند. در ادامه این مطلب از فست طب به بررسی و معرفی چند نمونه از بهترین زانوبندها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

معرفی بهترین زانو بند برای درد زانو

زانو بندها از جمله موارد مهم و پرکاربرد در درمان آسیب‌های مفصلی، استخوان، عضلانی و بافتی هستند. انواع مختلفی زانوبند تولید شده است که بر اساس کاربرد و جنس به چندین نمونه مختلف تقسیم می‌شوند. در حالت کلی زانوبندها بر اساس کاربرد به دسته‌های پیشگیری کننده، عملکردی (فانکشنال) و تخلیه کننده تقسیم می‌شوند.

از طرفی دیگر زانوبندهای طبی بر اساس جنس به دسته‌های زانوبند کشی، پددار، آتل‌دار، آرتروزی و لولادار تقسیم می‌شوند. البته در این بین زانوبندی وجود دارد که در هیچ کدام از این دسته بندی‌ها جای ندارد و آن زانوبند زاپیامکس با تکنولوژی UIC است. در ادامه بیشتر با این زانوبندها آشنا خواهیم شد.

معرفی زانوبند زاپیامکس

زانوبند زاپیامکس بهترین زانوبند برای آرتروز زانو|فست طب

از نظر بسیاری از پزشکان و متخصصان، بهترین زانو بند برای درد زانو، زاپیامکس است. این محصول، ساخت کشور آلمان بوده و از تکنولوژی UIC  در ساخت آن استفاده شده است. این زانو بند با افزایش گردش خون، ماساژ و گرم نگه داشتن زانو موجب درمان درد آن می‌شود.

در ساخت این زانو بند، از تکنولوژی UIC که ترکیبی از ۳ فناوری خاص اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس است بهره‌گیری شده که برای تسکین درد مفصل، بسیار کارساز است. این زانو بند دامنه حرکتی شما را افزایش می‌دهد و اسپاسم عضلات اطراف زانو را کاهش داده و در نهایت درد را از بین می‌برد. با توجه به اثرات درمانی زاپیامکس، افراد با آرتروز زانو یا آسیب‌های مختلف می‌توانند از این محصول استفاده کنند.

استفاده از زانو بند زاپیامکس به این صورت است که روزانه ۴۵-۶۰ دقیقه باید آن را دور زانوی خود ببندید. سپس دراز کشیده و پای خود را بدون اینکه فشاری روی آن باشد، بکشید.

تقسیم بندی بهترین زانوبند برای درد زانو بر اساس کاربرد

تقسیم بندی بهترین زانوبند برای درد زانو براساس کاربرد|فست طب

آشنایی با انواع زانوبندها بر اساس کاربردی که دارند به شما کمک می‌کند که در زمان استفاده و خرید زانوبند طبی بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین مشخص شدن کاربرد هر کدام از زانو بندهای طبی به شما در استفاده درست از آن‌ها کمک خواهد کرد. در ادامه هر کدام از ۳ نمونه از بهترین زانو بند برای درد زانو را نعرفی خواهیم کرد.

زانوبندهای طبی پیشگیری کننده

زانوبندهای پیشگیری کننده با هدف جلوگیری از بروز یا تشدید آسیب در زانو تولید و استفاده می‌شوند. این آرتزها تا حدود زیادی با محافظت از مفصل زانو از بروز آسیب‌های جدی در رباط‌ها و مینیسک‌ها جلوگیری می‌کنند. به همین دلیل استفاده از آن‌ها برای افراد در معرض خطر مانند ورزشکاران توصیه می‌شود.

زانوبند طبی فانکشنال یا عملکردی

این نمونه زانوبندها با کنترل آسیب و همچنین ثابت نگه داشتن مفصل زانو، از ایجاد آسیب بیشتر در این ناحیه جلوگیری خواهد کرد. همچنین استفاده از زانوبندهای عملکردی مانع فشار بیش از حد روی زانو یا حرکت خارج از دامنه مجاز می‌شود. این نمونه زانوبندها برای افرادی که قبلا دچار آسیب شده‌اند توصیه می‌شود.

زانوبند تخلیه کننده فشار

از زانوبندهای تخلیه کننده برای افراد مبتلا به آرتروز استفاده می‌شود. این زانوبندها به ونه‌ای طراحی شده‌اند که فشار را از مفصل زانوبه استخوان زان منتقل کرده و از ایجاد فشار بر مفصل جلوگیری می‌کنند. برای راحتی در استفاده از زانوبندهای تخلیه کننده فشار، آن‌ها را از جنس فوم، پلاستیک و استیل می‌سازند.

آشنایی با انواع بهترین زانوبند برای آرتروز زانو و دیگر آسیب‌ها

اشنایی با انواع بهترین زانوبند برای اتر‌وز|فست طب

دسته بندی دیگر زانوبندهای طبی براساس جنس آن‌ها است که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد. باید اشاره کنیم که زانوبند زاپیامکس با جنس پارچه‌ای، جزو هیچ کدام از دسته‌بندی‌ها قرار نمی‌گیرد. زیرا این محصول نوعی دستگاه فیزیوتراپی خانگی است که اثرات درمانی دارد. در حالی که سایر زانوبندها صرفا پیشگیری کننده و محافظتی هستند.

زانوبند کشی؛ رایج‌ترین نوع زانوبند طبی

زانوبند کشی، یک محصول ساده است که استفاده از آن بسیار رایج است. افراد مختلف، می‌توانند از این محصول بهره ببرند و استفاده از آن ممنوعیت خاصی ندارد. زانوبندهای کشی، مفصل و عضلات اطراف آن را گرم نگه داشته و با پشتیبانی از اطراف زانو، موجب بهبود درد آن ناحیه می‌شوند.

بسیاری از افراد از این محصول برای زانو استفاده می‌کنند. قیمت این محصول نسبت دیگر زانوبند‌ها ارزان‌تر است. علی‌رغم قیمت پایین، در بسیاری از موارد می‌تواند تاثیر زیادی در تسکین درد زانو بگذارد. زانوبند کشی خود انواع مختلفی دارد که بسته به مشکل یا مورد استفاده می‌توانید نوع مناسب خود را انتخاب کنید. زانوبند کشی از جمله ابزارهای ارتوپدی است که حتی برای پیش‌گیری از درد یا آسیب زانو از آن استفاده می‌شود. این محصول مانند تمام زانوبند‌های دیگر سایزبندی دارد. تفاوت انواع زانوبند کشی در جنس، اندازه و طول آن است.

زانوبند پددار با مقاومت بالا

زانوبندهای پددار اغلب برای محافظت از کشکک زانو استفاده می‌شوند. این محصولات کمک پزشکی از جنس نئوپرن بوده که نوعی لاستیک با مقاومت و انعطاف پذیری بالا است. زانوبند پددار در قسمت کشکک زانو یکسری بالشتک (پد) دارند که فشار اضافی را از کشکک زانو برمی‌دارد. این کار باعث کاهش فشار بر کشکک شده و درد و ناراحتی شخص را کم خواهد کرد. از زانوبندهای پددار برای کنترل آسیب‌های زیر استفاده می‌شود:

 • کنترل بیماری سندرم ازگود شلاتر
 • حمایت از مفصل در زمان ورزش
 • کندرومالاسی
 • تق تق زانو
 • کشیدگی شدید تاندون

معمولا استفاده از زانوبند طبی پددار را پزشک به بیمار توصیه می‌کند.

زانوبند آتل دار

در ساخت این زانوبندها از آتل و فنر منعطف استفاده شده است. به همین دلیل استفاده از آن‌ها منجر به محافظت از ساختار زانو می‌شود. زانوبند آتل‌دار برای کنترل بی ثباتی زانو، کشیدگی یا پیچ خوردگی مفصل بسیار مناسب است. به همین دلیل در روزهای ابتدایی بعد از آسیب دیدگی استفاده از این نوع زانوبند توصیه می‌شود.

زانوبند آرتروز، بهترین زانوبند برای آرتروز زانو

زانوبندهای آرتروزی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اصزکاک بین استخوان‌های مفصل زانورا به حداقل برسانند. در این حالت میزان درد بیمار حین راه رفتن کاهش یافته و از ایجاد آسیب‌های بیشتر در مفصل زانو جلوگیری خواهد شد. باید اشاره کنیم که در زانوبندهای آرتروزی امکان تنظیک فشار وجود دارد. البته لازم به ذکر است که زانوبند zapiamax بهترین زانوبند برای آرتروز زانو است. زیرا این محصول با ۳ تکنولوژی پیشرفته خود به بهبود وضعیت مفصل کمک کرده و از ایجاد آسیب‌های جدید جلوگیری می‌کند.

زانوبند لولادار مناسب برای بعد از جراحی

معمولا بعد از جراحی‌های سنگین روی زانو، پزشکان استفاده از زانوبندهای لولادار را به بیماران توصیه می‌کنند. این زانوبندها با لولاها و ساختاری که دارند از مفصل هنگام خم شدن محافظت می‌کنند. استفاده از این زانوبندها برای مدت مشخصی بعد از جراحی توصیه شده و بعد از آن بیمار باید بتواند حرکت مفصل خود را کنترل کند. البته باید توجه کنید که نوع و طریقه بستن و همچنین مدت زمان استفاده از زانو بند  بسیار مهم است و باید در این مورد با پزشک خود مشورت کنید.

زانوبند ورزشی جزو زانوبندهای طبی است؟

بهترین زانو بند برای درد زانو ورزشکاران، زانوبندهای ورزشی هستند. زانوبند ورزشی یک وسیله است که برای نگهداری مفصل زانوها و جلوگیری از آسیب زانو استفاده می‌شود. این وسیله به صورت یک بند یا طوقی انعطاف‌پذیر و پارچه ای قرار می‌گیرد که با فشار و انعطاف آن قادر به تقویت عضلات زانو و حفاظت از آن است.

زانوبند ورزشی به طور معمول در ورزش‌هایی مانند فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس و بسیاری ورزش‌های دیگر استفاده می‌شود. این وسیله به ورزشکاران کمک می‌کند تا از آسیب‌های زانو در اثر حرکات مکرر و فشارهای زیاد جلوگیری کنند. همچنین عملکرد بهتر و پایداری در حین ورزش را فراهم می‌کند.

برخی از مزایای استفاده از زانوبند ورزشی عبارتند از:

 • کاهش درد و آسیب‌های زانو
 • حفاظت از مفاصل زانو
 • افزایش پایداری و قدرت در حین ورزش
 • کمک به بهبود عملکرد و توانایی ورزشکاران

هنگامی که دچار زانو درد هستید می‌توانید از زانوبند ورزشی حین ورزش استفاده کنید. اما به طور کلی این محصول می‌تواند از آسیب‌های پیش رو جلوگیری کند.

موارد کاربرد زانوبند چیست؟

موارد کاربرد انواع زانوبند برای زانو درد|فست طب

زانوبندها یا بریس‌های زانو (Knee Braces) ابزارهای موثری هستند که برای مدیریت و کاهش درد و مشکلات مربوط به زانو مورد استفاده قرار می‌گیرند. این بندها در انواع مختلفی طراحی شده‌اند و برای موارد زیر استفاده می‌شوند:

 • استفاده از زانوبند برای کاهش درد و التهاب: زانوبندها می‌توانند در کاهش درد و التهاب مرتبط با بیماری‌ها مانند التهاب مفاصل، آرتروز، ورزش‌های فشاری و آسیب‌های زانویی موثر باشد. برخی از زانوبندها مجهز به سیستم‌های فشاری هستند که فشار محلی را افزایش می‌دهند و درد را کاهش می‌دهند.
 • پشتیبانی و استحکام: زانوبندها می‌توانند زانوها را در موقعیت صحیحی نگه داشته، جلوی آسیب را بگیرند. این ابزارها به‌ویژه برای فعالیت‌های ورزشی، مانند بدنسازی، دویدن، فوتبال، بسکتبال و ورزش‌های رزمی، بسیار مفید هستند.
 • حمایت در زمان بازگشت به فعالیت: پس از صدمات زانویی مانند پارگی رگ‌های صلیبی (ACL) یا مینیسک، زانوبندها می‌توانند به تثبیت و حمایت زانو کمک کنند و فرآیند بازگشت به فعالیت را تسریع کنند.
 • کاهش خطر آسیب دوباره: برای افرادی که در گذشته صدمات زانویی داشته‌اند، استفاده از زانوبندها می‌تواند به عنوان ابزار پیشگیری از آسیب دوباره مورد استفاده قرار گیرد.
 • کمک در تسریع فرآیند بهبودی: برخی از زانوبندها دارای تکنولوژی‌های پیشرفته نظیر اولتراسوند یا اینفرارد هستند که می‌توانند جریان خون را افزایش داده و فرآیند بهبودی را تسریع کنند.

با در نظر گرفتن این موارد کاربرد، استفاده از زانوبند برای درد رانو می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی و فعالیت‌های روزمره افراد کمک کند.

مزایای استفاده از زانوبند طبی چیست؟

مزایای استفاده از زانوبند طبی برای درد زانو|فست طب

استفاده از زانوبند برای بسیاری از افراد امری لازم است. جدا از این موضوع، انتخاب بهترین زانوبند برای درد زانو، می‌تواند کمک به‌سزایی به سلامت زانو داشته باشد. در ادامه بررسی و توضیح مزایای استفاده از زانوبند پرداخته‌ایم و مشخص خواهیم خواهیم کرد که آیا زانو بند برای درد زانو خوب است یا خیر؟

پشتیبانی از زانو

زانوبند‌ها با فشار آوردن به استخوان‌ها و مفاصل زانو، آن‌ها را در جای معین نگه می‌دارند. این باعث کاهش فشار و خطر آسیب‌د‌یدگی در زانو می شود. برخی از افراد ممکن است حین استفاده از زانوبند به‌خصوص زانوبند طبی، احساس درد کنند. اما این حس طبیعی است و به علت نگه داشتن محکم استخوان‌ها کنار یکدیگر رخ می‌هد.

جلوگیری از آسیب

استفاده از زانوبند می‌تواند باعث جلوگیری از آسیب‌های مرتبط با ورزش یا فعالیت های فیزیکی شود مانند لرزش ها، آسیب های رباطی و التهابات در برخی از افراد استفاده از زانوبند برای پیش‌گیری لازم است. افرادی با آسیب‌های شدید مفاصل و استخوانی، افرادی با مشکلات و عارضه‌های استخوانی لازم است که به طور حتم برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر از زانوبند استفاده کنند.

حفظ گرما و رفع اسپاسم

زانوبندها می‌توانند حفظ گرما در منطقه زانو و حرارت لازم را فراهم کنند. این باعث افزایش خون‌رسانی و بهبود عملکرد عضلات می‌شود. بهبود گردش خون در ناحیه زانو، به بهبود گردش خون کل عضلات و استخوان‌های پا کمک کرده و در نهایت موجب سلامتی مفاصل می‌شود.

سهولت در استفاده برای درمان

استفاده از زانوبندها از راه‌های دیگر درمانی، آسان‌تر است. می‌توان این گونه در نظر گرفت که استفاده از زانوبندهای طبی شیوه درمان غیر تهاجمی است. زیرا زانوبند طبی به راحتی بسته می‌شود و در طول روز برای فرد تحت درمان قابل استفاده است.

بهبود عملکرد و اجرای فعالیت‌های روزانه

 با استفاده از زانو بند، می‌توان عملکرد عضلات و استقامت زانو را افزایش داد و در نتیجه بهبود اجرا و عملکرد در ورزش یا فعالیت های روزمره داشت. با وحود ساده به نظر رسیدن این شیوه می‌تواند در درمان و تسکین دردهای زانو بسیار موثر باشد.

 چرا باید از زانوبند استفاده کنیم؟

زانوها از مهم‌ترین و حساس‌ترین مفاصل بدن به حساب می‌آیند. به علت سبک زندگی ناسالم، آسیب‌های ناگهانی، مشکلات استخوان و…  زانوها در معرض آسیب‌های فراوانی هستند. به همین دلیل نگهداری از این عضو مهم، احتیاج به توجه بیشتری دارد.

همه ما روزانه در حال انجام فعالیت‌هایی هستیم که زانو‌های خود را در معرض ساییدگی و دیگر آسیب‌ها قرار می‌دهیم. بنابراین افراد مختلف بسته به شرایط خود، بهتر است از زانوبند استفاده کنند. انتخاب بهترین زانوبند برای درد زانو، به سلامتی و مفصل زانو و دیگر اندام‌های حرکتی، کمک بهکسزایی می‌کند.

چگونگی استفاده از زانوبند برای درد زانو

استفاده صحیح از زانوبند می‌تواند در کاهش درد زانو و بهبود وضعیت زانو کمک کند. در زیر چگونگی استفاده از زانوبند برای درد زانو توضیح داده شده‌است:

 • تمیز کردن منطقه زانو: ابتدا، منطقه زانو خود را به دقت تمیز کنید تا از عاری هر گونه گرد و غبار یا روغن و رطوب شود. این کار می‌تواند به افزایش چسبندگی زانوبند کمک کند.
 • قرار دادن زانوبند: زانوبند را از پا رد کرده به آرامی روی زانوی خود قرار دهید، به طوری که قسمت مرکزی آن بر روی مفصل زانو قرار گیرد. اطمینان حاصل کنید که بریس به طور یکنواخت و به‌طور صحیح اطراف زانو قرار گرفته باشد.
 • تنظیم زانوبند: اگر زانوبند دارای تسمه‌های تنظیمی است، آنها را طوری تنظیم کنید که بریس محکم باشد، اما به زانوی شما اجازه حرکت آزاد دهد.
 • آزمایش حرکت: پس از قرار دادن زانوبند، به آرامی و با دقت حرکات زانوی خود را تست کنید تا اطمینان حاصل شود که بریس به درستی قرار گرفته و هیچ محدودیتی در حرکت زانو ایجاد نمی‌شود. شاید در ابتدا احساس کنید که زانوبند به زانویتان فشار وارد می‌کند؛ که این طبیعی است. اما این فشار نباید بگونه‌ای باشد که ایجاد هرگونه درد یا ناراحتی کند.
 • مشورت با متخصص: قبل از استفاده مداوم از زانوبند، بهتر است با پزشک یا فیزیوتراپیست خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که زانوبند انتخاب‌شده مناسب است و روش درستی برای استفاده از آن را دنبال می‌کنید.

حتماً به این نکته توجه کنید که هرگز نباید زانوبند باعث درد یا محدودیت بیشتر حرکت زانو شود. در صورتی که این اتفاق می‌افتد، باید فوراً از استفاده از آن خودداری کنید و با متخصص خود مشورت کنید.

نتیجه‌گیری

با توجه به مقاله‌ای که بررسی کردیم، به نتیجه رسیدیم که بهترین زانو بند برای حفاظت و پشتیبانی از زانو، برای هر فرد با دیگری متفاوت است. زانوبندها به طور موثری از زانو محافظت می‌کنند. استخوان‌ها، ماهیچه و مفصل را در جای مناسب خود نگه می‌دارند. بهترین زانوبند برای درد زانو، نه تنها درد را تسکین می‌دهد، بلکه از خطرات احتمالی، جلوگیری می‌کند. با توجه به توضیحات گفته شده، می‌توانید زانوبند مناسب خود تهیه کرده و استفاده کنید.

سوالات متداول

۱. بهترین زانو بند برای درد زانو چیست؟

بهترین زانو بند برای درد زانو، برای هر فردی با دیگری متفاوت است. اما به طور کلی بهترین زانوبند محصولی است  که انعطاف‌پذیر و در عین حال ازاستحکام کافی برای نگهداری از مفصل برخوردار باشد. زانوبند انواع متفاوتی دارد. شما می‌توانید بسته به مصرف خود بهترین زانوبند را برای درد زانو انتخاب کنید.

۳. آیا زانو بند، عوارض دارد؟

استفاده از زانوبند به طور کلی ایمن است و معمولا هیچ عوارض جدی ندارد. اما استفاده بیش از حد یا به صورت نادرست ممکن است منجر به مشکلاتی مانند ایجاد آسیب در ناحیه زانو، ایجاد التهاب یا فشار زیاد بر روی عروق و اعصاب شود.

۴. چه زمان باید از زانو بند استفاده کرد؟

استفاده از زانوبند  در برخی موارد ضرورت دارد، برای مثال، افرادی که زانوی پرانتزی دارند، یا دچار آسیب‌های شدید استخوانی هستند لازم است که به طور حتم از زانوبند استفاده کنند. همچنین ورزشکارانی که تمرین‌های سنگین انجام می‌دهند لازم است که از زانوبند ورزشی مخصوص خود استفاده کنند.​

۵. آیا زانوبندها می‌توانند به کاهش درد زانو کمک کنند؟

بله، زانوبندها با ایجاد فشار و حمایت بر روی مفصل زانو، می‌توانند به کاهش درد زانو کمک کنند. این فشارها باعث کاهش فشارهای بر روی مفصل می‌شوند و به تسکین درد کمک می‌کنند.

۶. آیا زانوبندها برای همه افراد مناسب هستند؟

بله، زانوبندها معمولاً برای همه افرادی که با درد زانو یا مشکلات مرتبط با آن روبرو هستند، مناسب هستند. با این حال، برای اطمینان از اینکه زانوبند مناسب شماست و مشکلی را تشدید نمی‌کند، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه