زانو و پا

زانو بند طبی برای آرتروز؛ چرا باید از زانو بند استفاده کنیم؟

زانو بند طبی برای آرتروز|فست‌طب

زانو بند طبی برای آرتروز؛ چرا باید از زانو بند استفاده کنیم؟

زانو بند طبی برای آرتروز یک درمان مفید و کاربردی است. استفاده از زانو بند طبی باعث کاهش وزن روی زانو، مشخص شـدن دامنه حرکتی مفصل و بهبود درد می‌شود. استفاده از این زانو بندها بعد از جراحی به بیماران کمک می‌کند که دوره نقاهت را راحت‌تر بگذرانند. زانو بند طبی همچنین برای انواع بیماری‌های مفصل زانو موثر است. فست طب در این مقاله بررسی کارایی زانو بند طبی برای آرتروز می‌پردازد.

آیا زانو بند طبی برای آرتروز مفید است؟

پاسخ به این سوال که آیا زانو بند طبی برای آرتروز مفید است یا خیر، نیازمند بررسی مفصل زانو و کارایی زانو بند طبی است. بدون شک می‌دانید که زانو عضوی از بدن است که حرکت پا و چرخش آن را امکان‌پذیر می‌کند. ساختمان زانو شامل مفصل ران، استخوان‌ها (ران، ساق پا و کشکک زانو)، رباط‌ها، تاندون‌ها و غضروف‌ها است. تحمل ۸۰ درصد وزن بدن توسط زانو موجب می‌شود که این مفصل در معرض آسیب قرار بگیرد. این آسیب‌ها برای افرادی که ورزش و فعالیت‌های شدید بدنی دارند بیشتر هم می‌شود.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

زانوبند طبی وسیله‌ای است که فشار روی مفصل زانو را مدیریت می‌کند و با کاهش فشار باعث ثبات زانو می‎‌شود. زانو بندهای طبی برای درمان آسیب، جلوگیری از بدتر شـدن مشکل زانو و درمان حمایتی بعد از جراحی استفاده می‌شوند. انتخاب و خرید زانو بند طبی برای آرتروز به تشخیص پزشک، شدت و میزان آسیب در بیمار بستگی دارد.

زانوبند زاپیامکس یکی از بهترین نمونه‌های زانوبند در بازار است که اثرات درمانی و تسکین‌دهندگی درد دارد. پس با خرید زانوبند زاپیامکس درد زانوی خود را تسکین دهید و سال‌ها از آن استفاده کنید.

اثرگذاری زانو بند طبی برای کاهش درد و تورم در آتروز زانو

اساسا عملکرد زانوبندها یکسان است. زانوبندها باید به تاندون‌ها و رباط‌های پا کمک کنند تا مفصل زانو را در جای خود ثابت نگـه دارند. اکثر بریس‌ها از طریق فشار یا بندهایی که در اطراف زانو قرار دارند سفت و تثبیت می‌شوند. تثبیت مفصل از شدت درد کم می‌کند. روماتولوژیست‌ها استفاده از زانو بند طبی برای آرتروز را به عنوان اولین راه درمان به افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید پیشنهاد می‌دهند. استفاده از زانوبندهای طبی در کنار فیزیوتراپی و ورزش نتایج خوبی به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید: علائم کشیدگی تاندون زان؛ ۸ درمان خانگی

چه زمانی از زانوبند طبی استفاده می‌شود؟

زانوبند طبی را می‌توان یک ابزار درمانی مفید برای مدیریت درد در نظر گرفت. استفاده از زانوبند طبی برای کمک به یک یا چند مورد از مشکلات زیر که باعص درد می‌شوند مناسب است:

 • آسیب حاد به زانو
 • شلی یا سفتی مفصل
 • پارگی یا رگ به رگ رباط‌ها
 • حمایت از زانو در برابر آرتروز
 • دررفتگی‌های مکرر کشکک زانو
 • تسریع توان‌بخشی بعد از جراحی

بیشتر بخوانید: دیسک کمر و درد زانو؛ بررسی ۳ تمرین ورزشی

بررسی انواع مختلف زانو بند طبی برای آرتروز با توجه به کارایی آن‌ها

زانو بند طبی برای درمان مشکلات زانو|فست‌طب

زانو بندها انواع مختلفی دارند و باهم متفاوتندف مانند انواع زانو درد که در اثر علل مختلفی ایجاد می‌شوند. به طور کلی چهار نوع زانوبند داریم که شامل بریس‌های کاربردی، بریس‌های پیشگیرانـه، بریس‌های کشکک ران و بریس‌های توان‌بخشی هستند. زانو بندهای کاربردی با کاهش بی‌ثباتی از مفصل زانو محافظت می‌کنند. این زانو بندها برای پارگی یا آسیب آکل، جراحی ترمیم آکل و ناپایداری خفیف تا متوسط کارایی دارند. توجه داشته باشید که انواع کمربند طبی ساده و زانوبندها را به درستی و در زمان مناسب استفاده کنید.

زانو بندهای پیشگیرانه معمولا برای پیشگیری یا کاهش آسیب زانو در حین ورزش‌های مختلف استفاده می‌شوند. بریس‌های کشکک رانی برای مقاومت در برابر جا به جایی کلاهک زانو، کاهش درد و حفظ تراز زانو کاربرد دارند. زانو بندهای توان‌بخشی به بیماران اجازه می‌دهند که حرکات محافظتی را پس از جراحی برای ترمیم آسیب انجام دهند.

بیشتر بخوانید: درمان آرتروز زانو در خانه با ۹ روش مختلف؛ از ورزش تا زاپیامکس

انواع زانو بند طبی برای آرتروز براساس شکل ظاهری

شکل ظاهری زانو بندهای طبی شبیه هم نیست. مهمترین علت این تفاوت کارایی متفاوتی است که این زانوبند‌ها با هم دارند. براساس شکل ظاهری زانوبندها به چهار دسته به شرح زیر تقسیم می‌شوند:

 • زانوبندهای کشی یا آستینی: این محصولات از نظر فنی زانوبند محسوب نمی‌شوند اما رایج‌ترین شکل زانوبند هستند. زانوبند آستینی برای فشرده‌سازی، کاهش درد و تورم استفاده می‌شود. این محصول بیشتر در مراحل ابتدایی آرتروز زانو کارایی دارد.
 • زانو بند طبی مفصل دار: از زانوبند مفصل دار برای درمان پارگی رباط استفاده می‌کنند. این زانو بند با دو مفصل لولا مانند باعث حفاظت و تثبیت زانو می‌شود.
 • زانوبندهای پیچیده چسب‌دار: این زانوبندها برای دردهای متوسط کارایی دارند، فشرده‌سازی و پایداری را افزایش می‌دهند.
 • زانو بند‌ طبی تک لولایی: این زانوبندها برای دردهای شدید آرتروز زانو بسیار مناسبند و باعث تخلیه فشار روی زانو و تسکین درد می‌شوند.

بعضی از انواع زانوبندها در چند سایز مختلف تولید می‌شوند. همچنین بعضی از زانو بندها به بیماران این امکان را می‌دهند میزان فشار را مدیریت کنند. امکان ساخت زانوبندهای سفارشی متناسب با اندازه‌ها و مشکل بیمار وجود دارد؛ اما ساخت یک زانوبند سفارشی زمان می‌برد. بنابراین امکان دارد که بیمار مجبور شود چند هفته صبر کند.

بیشتر بخوانید: طریقه بستن زانوبند طبی و نکات استفاده از آن

نکات قابل توجه در انتخاب زانو بند طبی برای آرتروز

زانو بند طبی ضدحساسیت|فست‌طب

قبل از خرید زانو بند طبی برای آرتروز با پزشک، فیزیوتراپ یا متخصص مراقبت‌های بهداشتی مشورت کنید. پزشکان می‌توانند به شما کمک کنند که بهترین انتخاب را داشتـه باشید. برخی از نکاتی که باید به آن‌ها توجه کنید به شرح زیر هستند:

 • جنس زانو بند طبی برای آرتروز: مواد تشکیل‌دهنده یک زانوبند مهم است. بعضی از مواد رطوبت آزاد می‌کنند و استحکام بیشتری دارند همچنین برخی زانوبندها نسبت به نمونه‌های دیگر احساس بهتری برای بیمار ایجاد می‌کنند. در انواع جدید زانوبندها از مواد ضد حساسیت و ضد تعرق استفاده می‌شود.
 • قیمت زانو بند طبی برای آرتروز: قبل از خرید یک زانوبند طبی به این نکته توجه کنید که محصول مورد نظر شما چه کارایی‌هایی دارد و تا چه میزان برای شما از نظر صرف زمان، هزینه و سطح بهبودی مناسب است. خرید زانوبند زاپیامکس به دلیل وزن سبک و درمان موثر مقرون به صرفه است.
 • نوع:  انواع مختلف زانوبند طبی برای آسیب‌ها یا شرایط خاصی مفید هستند. باید با توجه به نوع و شدت آسیب و نظر پزشک، زانوبند مناسب را انتخاب کنید.
 • اندازه: زانوبندها می‌توانند در اندازه‌های مختلفی تولید شوند. با توجه به شرایط فیزیکی خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.
 • مختص کدام زانو هستند: بعضی از زانو بندها فقط برای زانوی راست یا چپ مناسب هستند. در صورتی که نمونه‌های دیگر این تفاوت را ندارند. زانوبند زاپیامکس از محصولاتی است که برای دو زانو می‌تواند استفاده شود.

بیشتر بخوانید: پاره شدن مینیسک زانو چیست؟ ۴ روش درمانی که ما را بی نیاز از جراحی می‌سازد

عوارض استفاده از زانوبند طبی

استفاده از زانو بند طبی برای آرتروز عوارض خاصی ندارد. این محصول هم مانند بسیاری از محصولات دیگر ممکن است باعث ایجاد احساس ناراحتی هنگام استفاده و تحریک یا تورم پوست شود. گاهی بیماران با سفتی مفصل زانو مواجهه می‌شوند که زانوبند زاپیامکس هیچ کدام از این عوارض را ایجاد نمی‌کند و یک محصول مناسب است.

بیشتر بخوانید:  ۶ قرص آرتروز زانو، آنچه که درباره انواع داروهای آرتروز زانو باید بدانید

تاثیرگذاری زانو بند طبی برای آرتروز

زانوبند طبی یکی از ابزارهای مدیریت و درمان آرتروز زانو و دیگر آسیب‌های این ناحیه است. زانوبند با کاهش وزن از قسمت آسیب‌دیده به کاهش درد کمک می‌کند. همچنین استفاده از زانو بند طبی برای آرتروز می‌تواند توانایی بیمار را برای حرکت و راه رفتن بهبود ببخشد. انواع مختلفی از زانوبند طبی برای آرتریت زانو و دیگر آسیب‌های این قسمت تولید شـده است. این زانوبندهای طبی می‌توانند موجب تسکین دردهای زانو شوند. توجه داشتـه باشید که انتخاب نوع زانوبند طبی بستگی به نوع و شدت آسیب ایجاد شـده و تشخیص پزشک دارد. همچنین در بیشتر مواقع بعد از جراحی، پزشک استفاده از زانوبند طبی را برای مدتی تجویز خواهد کرد.

سوالات متداول در مورد زانو بند طبی برای آرتروز

آیا استفاده از زانوبند طبی برای آرتروز می‌تواند موجب آسیب بیشتر شود؟

خیر، زانوبندهای طبی هیچ عارضه‌ای ندارند.

آیا زانوبند باعث ضعیف شدن زانو می‌شود؟

زانوبندها معمولا به منظور ایجاد حمایت و هم ترازی استفاده می‌شوند. همچنین می‌توانند با کاهش فشار روی زانو به تسکین درد کمک کنند. توجه داشته باشید که زانوبندها باعث ضعیف شدن زانوها یا پاهای فرد نمی‌شوند و می‌توانند به بهبود و توان‌بخشی فرد کمک کنند.

چه زمانی باید با پزشک تماس بگیریم؟

اگر زانودرد بیمار بهبود نیافت، باید به پزشک یا فیزیوتراپ مراجعه کنند. در این مرحله امکان دارد که پزشک روش‌های درمانی دیگری را توصیه کند.​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه