کمر و گردن

کپسول نوروتک برای دیسک کمر: راهکاری جدید برای بهبود و درمان دیسک کمر

کپسول نوروتک برای دیسک کمر: راهکاری جدید برای بهبود و درمان دیسک کمر

دیسک کمر معمولاً با درد شدید در ناحیه پشت و پایین کمر همراه است که می‌تواند بسیار محدود کننده باشد. برای درمان دیسک کمر، از روش‌های مختلفی از جمله داروها، فیزیوتراپی و حتی جراحی استفاده می‌شود. اما آیا مصرف مکمل‌های گیاهی می‌تواند به عنوان یک گزینه موثر برای درمان دیسک کمر مطرح شود؟ یکی از مکمل‌هایی که اخیراً مورد توجه قرار گرفته است، کپسول نوروتک برای دیسک کمر است.

در همین راستا در این مقاله از فروشگاه فست طب، ابتدا به معرفی کپسول نوروتک و ترکیبات داخل آن خواهیم پرداخت. در ادامه، موثر بودن کپسول نوروتک برای دیسک کمر و مکانیسم عمل آن را بررسی خواهیم کرد و در نهایت، با بررسی نتایج تحقیقات علمی موجود، به نتیجه‌گیری نهایی خواهیم رسید.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

کپسول نوروتک برای چیست؟

کپسول نوروتک (Neurotec) دارویی است که برای برخی مشکلات عصبی از جمله نوروپاتی دیابتی و نورالژی (دردهای عضلانی شدید با منشا عصبی) مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کپسول دارای خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی قوی است که می‌تواند به بهبود علائم مربوط به این مشکلات کمک کند.

ترکیبات کپسول نوروتک شامل اسید آسکوربیک، فلاونوئید، بتا کاروتن، کلروژنیک اسید و سایر عناصر مفید موجود در عصاره گیاهان تانسی، گزنه و نسترن است. این ترکیبات به طور کلی در بهبود التهاب و کاهش دردهای عصبی نقش ایفا می‌کنند.

کپسول نوروتک برای چی خوبه؟

در پاسخ به این سوال که “کپسول نوروتک برای چی خوبه” باید گفت که، کپسول نوروتک از ترکیبی از مواد گیاهی از جمله آسکوربیک اسید، فلاوونوئید، بتاکاروتن و کلروژنیک اسید تهیه می‌شود. این ترکیبات با خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی، تاثیرات مثبتی روی بهبود علائم نوروپاتی دارند. آسکوربیک اسید (ویتامین C) به عنوان یک آنتی‌اکسیدان قوی عمل می‌کند و به کاهش التهاب‌ها کمک می‌کند. فلاوونوئیدها و بتاکاروتن نیز خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی دارند که به تسهیل فرآیندهای بازسازی و ترمیم اعصاب کمک می‌کنند. کلروژنیک اسید همچنین خواص ضد التهابی دارد و می‌تواند در کاهش دردها و سوزش‌های عصبی مؤثر باشد.

موارد کاربرد کپسول نوروتک

موارد کاربرد کپسول نوروتک عبارتند از:

 1. بهبود علائم نوروپاتی: کپسول نوروتک معمولاً برای بهبود علائم نوروپاتی، به ویژه در افراد مبتلا به نوروپاتی دیابتی که با درد و سوزش در اعصاب روبرو هستند، تجویز می‌شود.
 2. کاهش التهاب: مصرف کپسول نوروتک می‌تواند به کاهش التهاب‌های مرتبط با اعصاب و بافت‌های محیطی آن‌ها کمک کند.
 3. افزایش انتقال سیگنال‌های عصبی: ترکیبات موجود در این قرص می‌توانند به افزایش انتقال سیگنال‌های عصبی کمک کنند و عملکرد عصبی را بهبود بخشند.
 4. تقویت ترمیم و بازسازی اعصاب محیطی: استفاده از کپسول نوروتک می‌تواند به تقویت فرآیند ترمیم و بازسازی اعصاب محیطی کمک کرده و در بهبود و احیای عملکرد عصبی مؤثر باشد.

باید اشاره کنیم که استفاده از نوروتک در کنار دیگر روش‌های درمانیی مانند ورزش های ویلیامز بسیار موثر و مفید است.

آیا کپسول نوروتک برای دیسک کمر مفید است؟

دیسک کمر یک وضعیت پاتولوژیک است که در آن، یک یا چند دیسک از مهره‌های کمری آسیب می‌بینند.  دیسک‌ها مهم‌ترین عناصری هستند که مهره‌های ستون فقرات را از آسیب‌های ناشی از فشار و تنش محافظت می‌کنند و به انعطاف و حرکت این بخش از بدن کمک می‌کنند. اگر دیسک‌ها آسیب ببینند، ممکن است باعث فشرده شدن اعصاب نخاع در ناحیه کمری شده و علائم مختلفی را ایجاد کنند.

علائم دیسک کمر شامل موارد زیر می‌شوند:

 • درد شدید در ناحیه کمری، که می‌تواند تا پهلوها، بازوها یا پاها منتشر شود.
 • احساس تورم و التهاب در منطقه کمر و پهلوها.
 • سختی در حرکت، به‌ویژه در حرکت رو به جلو یا خم شدن.
 • ضعف عضلات پاها و کاهش حساسیت در بخش‌هایی از پاها یا پایین کمر.

از آنجایی که کپسول نوروتک اصولا برای بهبود علائم ناشی از بیماری نوروپاتی، کاهش التهاب، افزایش انتقال سیگنال‌های عصبی و تقویت ترمیم و بازسازی اعصاب محیطی درگیر توصیه می‌شود. می‌توان در درمان برخی از علائم مرتبط با دیسک کمر نظیر التهاب و فرآیند ترمیم بافت‌های عصبی آسیب دیده از آن استفاده کرد. باید اشاره کنیم که برای درمان آسیب‌های ناحیه کمر داروهای دیگری نیز تجویز می‌شود. به عنوان مثال قرص لایریور برای دیسک کمر یکی از بهترین داروها برای بهبود علائم کمر درد است.

مکانیسم اثر قرص نوروتک برای کمر درد

کپسول نوروتک از ترکیبی از عصاره گیاهان دارویی متنوع تشکیل شده است که هرکدام از این مواد موثر نقش مهمی در مکانیسم اثر این کپسول روی دیسک کمر ایفا می‌کنند. دلایل مفید بودن قرص نوروتک برای کمر درد ناشی از دیسک عبارتنداز:

۱. نقش عصاره گیاه دکمه (تانسی) در کپسول نوروتک برای دیسک کمر

عصاره گیاه دکمه یا تانسی (Tanacetum vulgare L) یکی از مواد موثر در کپسول نوروتک است که می‌تواند در بهبود علائم مرتبط با دیسک کمر مؤثر باشد. این گیاه دارویی خصوصیات ضد التهابی قوی دارد که می‌تواند به کاهش التهاب‌ها در منطقه دیسک کمر کمک کند. با کاهش التهاب‌ها، عصاره گیاه دکمه می‌تواند به تسکین دردهای مرتبط با دیسک کمر کمک کند. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که فلاوونوئیدهای موجود در عصاره گیاه دکمه می‌توانند به بهبود فرآیند ترمیم و بازسازی بافت‌های عصبی محیطی کمک کنند. این فرآیند می‌تواند منجر به بهبود علائم دیسک کمر از جمله کاهش درد و محافظت از سلامت بافت عصبی شود.

بنابراین، عصاره گیاه دکمه با کاهش التهاب‌ها و تسکین دردهای مرتبط با دیسک کمر و همچنین با حمایت از فرآیند ترمیم بافت‌های عصبی محیطی، می‌تواند در بهبود علائم دیسک کمر موثر باشد. این مواد موثر در کپسول نوروتک می‌توانند بهبود علائم دیسک کمر را تسریع کنند و به ترمیم و بازسازی بافت‌های عصبی محیطی کمک کنند.

۲. نقش عصاره گیاه گزنه در کپسول نوروتک برای کمر درد

عصاره گیاه گزنه یا Urtica dioica یک منبع غنی از ترکیبات شیمیایی است که می‌تواند در درمان دیسک کمر مؤثر باشد. این گیاه شامل فلاوونوئیدها مانند کوئرستین، کامفرول، و ایزورامتین است که خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارند. این ترکیبات می‌توانند به کاهش التهاب‌ها و آسیب‌های ناشی از فعالیت‌های آزاد‌رادیکالی در محیط بافتی کمک کنند، که این امر می‌تواند در بهبود وضعیت دیسک کمر مؤثر باشد.

علاوه بر این، عصاره گیاه گزنه حاوی آمین‌ها، کاروتنوئیدها، تری‌ترپن‌ها، استرول، اسید فرمیک، پلی‌ساکاریدها و دیگر ترکیبات مفید است که در کاهش التهاب‌ها و تسکین دردهای مرتبط با دیسک کمر مؤثر هستند. این ترکیبات می‌توانند به تعادل فعالیت سیستم ایمنی بدن کمک کرده و فرآیند التهابی را کنترل نمایند.

بنابراین، عصاره گیاه گزنه به عنوان یکی از مواد فعال در کپسول نوروتک می‌تواند در بهبود علائم مرتبط با دیسک کمر، از جمله درد، التهاب و سلامت بافت‌های عصبی مؤثر باشد.

۳. نقش عصاره گیاه نسترن (روزا کنینا) در این دارو

عصاره گیاه نسترن، معمولاً از میوه آن به عنوان یک منبع غنی از ترکیبات مفید استخراج می‌شود که می‌تواند در درمان دیسک کمر موثر باشد. این میوه حاوی مجموعه‌ای از ترکیبات مفید است که می‌تواند به بهبود علائم مرتبط با دیسک کمر کمک کند. از جمله ترکیبات مؤثر در میوه نسترن کوهی می‌توان به ویتامین C که خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد، اشاره کرد. همچنین نسترین، حاوی کاروتنوئیدها، توکوفرول، اسید فنولیک، بیوفلاوونوئیدها، تانن و پکتین است که این ترکیبات می‌توانند به کاهش التهابات، تسکین دردها و حفظ سلامتی بافت‌های عصبی و بافت‌های محیطی کمک کنند. از این رو، عصاره گیاه نسترن به عنوان یکی از مؤثرترین ترکیبات در کپسول نوروتک برای درمان دیسک کمر محسوب می‌شود.

موارد منع مصرف کپسول نوروتک برای دیسک کمر

قبل از استفاده از کپسول نوروتک، باید اطمینان حاصل کرد که شما به هیچ یک از مواد تشکیل‌دهنده آن حساسیت ندارید. همچنین، مصرف کپسول نوروتک در نوزادان و کودکان ممنوع است و در دوران بارداری و شیردهی نیز استفاده از این محصول توصیه نمی‌شود. در مواردی که بیمار امکان استفاده از داروهای خوراکی را نداشته باشد، پزشک برای او شیاف برای کمر درد یا آمپول تجویز می‌کند.

عوارض جانبی مصرف کپسول نوروتک

همانند سایر داروهای گیاهی، کپسول نوروتک نیز ممکن است منجر به بروز عوارضی شود که شدت و نوع آن می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. این عوارض می‌تواند شامل علائم آلرژیک، مشکلات گوارشی، واکنش‌های پوستی مانند خارش و بثورات جلدی، تنگی نفس، تورم صورت، لب، زبان یا گلو باشد. در صورت بروز هر یک از این علائم، استفاده از کپسول نوروتک باید قطع شده و به پزشک مراجعه شود. معمولا در مواردی که بیمار منع مصرف داروهای خوراکی را دارد، پزشک از بهترین آمپول برای کمر درد استفاده می‌کند. با این کار درد بیمار کاسته شده و دچار عوارض داروهای خوراکی نیز نخواهد شد.

آیا کپسول نوروتک برای دیسک کمر یک گزینه درمانی موثر است؟

در نتیجه، می‌توان نتیجه گرفت که کپسول نوروتک به عنوان یک داروی گیاهی می‌تواند در درمان دیسک کمر موثر باشد. ترکیبات موجود در این کپسول از جمله آسکوربیک اسید، فلاونوئیدها، بتاکاروتن، کلروژنیک اسید، عصاره گیاهان تانسی، گزنه و نسترن با خواص ضد التهابی، ضد اکسیدانی و تقویت کننده عصب‌ها، می‌توانند در بهبود علائم ناشی از بیماری دیسک کمر نقش موثری ایفا کنند. البته برای مصرف این محصول، رعایت دستورالعمل‌های مصرف روی جلد، هشدارها و منع مصرف ضروری است. همچنین، در صورت بروز هر گونه عارضه یا واکنش ناخواسته، بهتر است به پزشک مراجعه شود.

سوالات متداول در مورد کپسول نوروتک برای دیسک کمر

۱. کپسول نوروتک برای چیست؟

کپسول نوروتک یک مکمل غذایی است که از ترکیبات گیاهی مختلفی تشکیل شده است که به عنوان روشی برای کاهش علائم مرتبط با نوروپاتی و دیسک کمر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲. آیا کپسول نوروتک برای دیسک کمر مفید است؟

بله، کپسول نوروتک می‌تواند برای درمان دیسک کمر مفید باشد. این کپسول به علت دارا بودن ترکیبات گیاهی مفید مانند آسکوربیک اسید، فلاونوئید، بتاکاروتن و کلروژنیک اسید، می‌تواند در کاهش التهاب، افزایش انتقال سیگنال‌های عصبی و تقویت ترمیم و بازسازی اعصاب محیطی درگیر موثر باشد، که همه اینها عواملی هستند که در بهبود علائم ناشی از دیسک کمر تأثیرگذار هستند.

۳. آیا مصرف کپسول نوروتک همراه با عوارض جانبی است؟

مانند سایر مکمل‌های گیاهی، مصرف کپسول نوروتک برای دیسک کمر نیز ممکن است به عوارضی مانند علائم آلرژیک، مشکلات گوارشی یا واکنش‌های حساسیتی منجر شود. بهتر است قبل از مصرف، به دقت برچسب محصول را مطالعه کرده و با پزشک خود مشورت کنید.

۴. دستورالعمل مصرف کپسول نوروتک برای دیسک کمر چیست؟

معمولاً توصیه می‌شود که کپسول نوروتک را هر ۱۲ ساعت یکبار ، به همراه یک لیوان آب و یک ساعت بعد از غذا مصرف کنید.​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه