زانو و پا

پماد زانو درد در مقایسه با داروهای خوراکی؛۱۰ نمونه از بهترین پماد درد زانو

پماد زانو درد بریا تسکین دردهای خفیف خوب است|فست طب

پماد زانو درد در مقایسه با داروهای خوراکی؛۱۰ نمونه از بهترین پماد درد زانو

پماد زانو درد در برند‌های ایرانی و خارجی، اثربخشی قابل توجهی را برای دردهای زانو ارائه می‌دهند. زانو درد می‌تواند ناشی از آسیب‌دیدگی، مشکلات مکانیکی، انواع آرتروز و سایر مشکلات باشد. این آسیب روی جنبه‌های زیادی از زندگی روزانه تاثیر می‌گذارد و احتمالا می‌خواهید هر کاری برای تسریع بهبود آن انجام دهید. درمان‌های موثری وجود دارند که درد را کاهش می‌دهند و شرایط زانو را بهبود می‌بخشند.

استفاده از پماد زانو درد یکی از درمان‌های پیشنهادی برای درد زانو است. داروهای موضعی نیز همانند قرص و داروهای خوراکی تاثیر قابل ملاحظه‌ای در درمان دردهای مفصلی و عضلانی دارند. دردهای زانو نیز بعضا با مصرف پماد و کرم ژل‌های ضد درد و تسکین‌دهنده به‌سرعت بهبود می‌یابد. در این مقاله از فست طب به بررسی پماد زانو درد، معرفی بهترین پماد و مکانیسم تاثیرگذاری آن خواهیم پرداخت.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

تاثیر پماد زانو درد بر تسکین درد زانو و بهبود علائم

پماد زانو درد در برند‌های ایرانی و خارجی، اثربخشی قابل توجهی را برای دردهای زانو ارائه می‌دهند. زانو درد می‌تواند ناشی از آسیب‌دیدگی، مشکلات مکانیکی، انواع آرتروز و سایر مشکلات باشد. این آسیب روی جنبه‌های زیادی از زندگی روزانه تاثیر می‌گذارد و احتمالا می‌خواهید هر کاری برای تسریع بهبود آن انجام دهید.

درمان‌های موثری وجود دارند که درد را کاهش می‌دهند و شرایط زانو را بهبود می‌بخشند. استفاده از پماد زانو درد یکی از درمان‌های پیشنهادی برای درد زانو است. داروهای موضعی نیز همانند قرص و داروهای خوراکی تاثیر قابل ملاحظه‌ای در درمان دردهای مفصلی و عضلانی دارند. دردهای زانو نیز بعضا با مصرف پماد و کرم ژل‌های ضد درد و تسکین‌دهنده به‌سرعت بهبود می‌یابد. در این مقاله از فست طب به بررسی پماد زانو درد، معرفی بهترین پماد و مکانیسم تاثیرگذاری آن خواهیم پرداخت.

پماد ضد درد قوی خارجی یا برندهای ایرانی همراه با ماساژ و گردش خون

پماد ضد درد قوی خارجی یا برندهای ایرانی همراه با ماساژ و گردش خون|فست طب

وقتی دچار زانو درد می‌شویم، به‌طور طبیعی تمایل داریم محل درد را ماساژ بدهیم. همچنین اگر به یکی از اعضای بدن صدمه جدی وارد شود، اغلب به فکر مصرف قرص‌ یا پماد برای زانو درد می‌افتیم. استفاده از داروهای ضد درد موضعی، درست روی محل آسیب‌دیدگی، می‌تواند بهترین گزینه باشد؛ خصوصاً برای افرادی که دستگاه گوارش آن‌ها در اثر یک مشکل رایج واکنش خوبی به داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی نشان نمی‌دهد یا به هر دلیلی تمایل ندارند قرص مصرف کنند.

درباره این‌که آیا این کرم‌ها و پمادهای تسکین دهنده درد واقعاً مؤثر هستند یا نه، همیشه تردیدهایی وجود داشته و مطالعات ادامه دارند. فهمیدن این‌که آیا یک درمان تأثیرگذار است یا نه، می‌تواند کار دشواری باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با پماد ضد درد خارجی و ایرانی آشنا شویم.

مکانیسم اثرگذاری پماد زانو درد به چه صورت است؟

پماد ضد درد قوی، فرموله شده بر مبنای علمی، طبیعتاً برای مدت‌زمانی درد را تسکین می‌دهد و می‌تواند مؤثر و کارآمد باشد، اما اثر دارونما (طی مراحل مطالعه و بررسی میزان اثرگذاری ضد دردهای موضعی)، عامل اصلی پیچیده‌کننده موضوع در درمان یک مسئله ذهنی مانند درد است. از طرف دیگر، هیچ شکی وجود ندارد که داروی فعال به پوست نفوذ کرده و وارد بدن می‌شوند.

طبیعتاً اگر فقط قسمت دردناک بدن را به صورت موضعی در معرض داروی تسکین دهنده درد قرار دهیم، می‌بایست در معرض عوارض جانبی کمتری نسبت به مصرف خوراکی مسکن‌ها قرار بگیریم. داروهای موجود در پماد زانو درد از طریق پوست جذب شده و روی مفاصل آسیب دیده و بافت نرم پخش می‌شوند. عضلات و مفاصل منطقه بلافاصله تحت تأثیر قرار گرفته و به سرعت تولید پروستاگلاندین‌ها را متوقف می‌کنند. در نهایت تورم کاهش می‌یابد و در نتیجه درد در ناحیه آسیب دیده قطع می‌شود. در ادامه مطلب پماد زانو درد، به معرفی بهترین پماد زانو درد و کاربرد پمادها خواهیم پرداخت و درباه اینکه چه دارویی برای درد زانو خوبه، صحبت خواهیم کرد.

ترکیبات تسکین دهنده بهترین پماد برای زانو درد شامل چه موادی است؟

ترکیبات تسکین دهنده موجود در کرم و پماد ضد درد به شرح زیر است:

 1. مواد ضد تحریک کننده مانند منتول، متیل سالیسیلات (روغن همیشه سبز) و کافور که احساس سوزش یا خنکی ثانویه ایجاد می‌کنند و ذهن را از درد منحرف می‌کند.
 2. ترکیبات مسکن مانند سالیسیلات‌ها که به آسپرین خاصیت تسکین درد می‌بخشد، در برخی پماد‌های ضد درد یافت می‌شود. این مواد بعد از جذب شدن توسط پوست درد موجود در مفاصل به ویژه آن‌هایی که به سطح پوست نزدیک تر هستند مانند انگشتان دست، زانو و آرنج، را کاهش می‌دهند.
 3. کپسایسین ماده اصلی فلفل چیلی و تند است که یکی از موثرترین ترکیبات موجود در بهترین پماد برای زانو درد به شمار می‌روند. این محصولات در ابتدا، احساس سوزن سوزن شدن یا سوزش ایجاد می‌کنند که با گذشت زمان بهتر می‌شود. انواع مختلفی از پماد فلفلی برای زانو درد و کمر درد در بازار وجود دارد.
 4. لیدوکائین موجود در این کرم‌ها محل مورد نظر را بی حس می‌کند، در نتیجه فرد درد کمتری احساس می‌کند.

در مواردی برخی از پمادهای ضد درد زانو ترکیبی از این مواد گفته شده را دارند. در این حالت استفاده از این نوع پمادها برای تسکین درد سیاتیک و زانو بسیار عالی است. بهترین پماد برای درد سیاتیک و زانو را بعد از انجام کمی ماساژ استفاده کنید.

معرفی بهترین پماد زانو درد، پماد ضد درد قوی ایرانی و پماد ضد درد قوی خارجی

معرفی بهترین پماد زانو درد، پماد ضد درد قوی ایرانی و پماد ضد درد قوی خارجی|فست طب

قبل از اینکه شروع به معرفی اسم پماد زانو درد کنیم باید بدانیم چه نوع پمادی مناسب است. در واقع چه دارویی برای زانو درد خوبه و بهترین پماد زانو درد را پیدا کنیم تا بهبودی سریع‌تر حاصل شود. اسامی و کاربرد انواع پماد زانو درد به شرح زیر است:

۱. کرم مسکن Boiron Arnica؛ بهترین پماد برای زانو درد

کرم Boiron با کمک یک رویکرد دو مرحله‌ای، زانو درد را تسکین می‌دهد. به این صورت که پس از استفاده از کرم مسکن Boiron آرنیکا، درد زانو تسکین و التهاب کاهش می‌یابد. در مرحله بعد این کرم یک احساس خنکی که به تسکین درد نیز کمک می‌کند، ایجاد خواهد کرد. توجه داشته باشید که ژل Boiron Arnica بر پایه آب است که باعث می‌شود این پماد چربی نداشته و خیلی سریع جذب پوست شود. پس برای استفاده یک لایه نازک ژل را روی محل درد بمالید تا درد شما تسکین یابد.

۲. ژل پیروکسیکام؛ بهترین پماد برای ورم زانو

ژل پیروکسیکام، معروفترین پماد برای درد مفاصل است. پیروکسیکام را یک داروی ضد التهاب می‌دانند که در تسکین درد ورم پشت زانو بسیار موثر خواهد بود و التهاب ناشی از ورم را از بین می‌برد. پیروکسیکام از تولید برخی مواد شیمیایی طبیعی در بدن جلوگیری خواهد کرد و به این شکل از درد ناحیه زانو می‌کاهد. این پماد به خوبی از طریق پوست جذب می‌شود و به ناحیه مورد نظر حرکت می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان اثرات آن را حس کنید. انجام درمان‌های موضعی به عنوان روش‌های ساده درمان می‌توانند از عمل‌های تهاجمی مانند آرتروسکوپی زانو جلوگیری کنند.

۳. کرم بنگای، بهترین پماد درد زانو

کرم bangay یکی از داروهای بدون نسخه موضعی است که برای از بین بردن دردهای استخوانی و عضلانی در نواحی مختلف زانو و کمر و دیگر قسمت‌ها تاثیر عالی دارد. در پماد بنگای موادی مانند سالیسیلات، کافور و منتول وجود دارد. این ترکیبات در کنار هم باعث ایجاد بی حسی، تسکین درد و رفع اسپاسم عضلانی خواهد شد. همچنین باید اشاره کنیم که پماد بنگای اثرات خنک کنندگی و تسکین التهاب دارد  که به همین دلیل پس از استفاده از خیلی سریع باعث تسکین درد می‌شود.

۴. بهترین پماد برای ورم زانو، کرم آسپرکرم

پماد آسپرکرم یکی دیگر از انواع پماد ضد درد قوی زانو درد است که حاوی سالیسیلات است. این پماد با تاثیر بر گیرنده‌های عصبی، درد را تسکین داده و به کاهش علائم حرکتی بیمار کمک خواهد کرد. همچنین باید اشاره کنیم که پماد آسپرکرم بوی بسیار کمی دارد  این موضوع برای افرادی که به بوی کرم‌های ضد درد حساس هستند مناسب است. مزیت دیگر این کرم این است برای افرادی دارای پوست حساس مناسب بوده و دارای اثرات ضد تحریک کننده پوست است.

۵. پماد لیدوکائین؛ پماد زانو درد

لیدوکائین یک بی‌حس‌کننده موضعی است و محصولات حاوی آن می‌توانند دردهای عمیق و عصبی زانو را کنترل کنند. در واقع پماد حاوی لیدوکائین، گیرنده‌های سیگنال‌های درد از اعصاب را مسدود می‌کند و باعث بهبود زانو درد می‌شود. لیدوکائین به صورت‌های مختلفی تولید و در پزشکی استفاده می‌شود. می‌توان گفت جزو داروی پرکاربرد به شمار می‌رود.

۶. پماد منتول؛ اسم پماد زانو درد

منتول ماده‌ای است که در گیاه نعناع وجود دارد. استفاده موضعی از این ماده باعث کاهش درد بعد از جراحی زانو نیز می‌شود؛ چون اثر خنک‌کننده دارد و عضلات، اعصاب و مفاصل را تسکین می‌دهد. ضمنا با کمک به بازکردن رگ‌های خونی، جریان خود را افزایش می‌دهد و باعث کاهش درد زانو می‌شود.

۷. پماد تراماپلنت کامفری (Traumaplant Comfrey)؛ پماد ضد درد قوی

این محصول به درمان درد، التهاب و تورم در ناحیه کمر کمک می‌کند. ضمنا برای تسکین دردهای ناشی از رگ به رگ‌شدن، کشیدگی و گرفتگی ناشی از حوادث و صدمات وزرشی و روزمره هم موثر است. فقط توجه داشته باشید که پماد تراماپلنت را روی نواحی با زخم باز استفاده نکنید یا قبل از استفاده با پزشک مشورت کنید.

۸. پماد بیوفریز (Biofreeze)؛ پماد زانو درد خارجی

این پماد حاوی منتول است و از طریق حساسیت‌زدایی اعصاب و کاهش خون در ناحیه دردناک زانو، درد و ناراحتی عضلانی را تسکین می‌دهد. تعداد زیادی از داروخانه این پماد را موجود دارند. استفاده از پماد بیوفریز برای کمر درد و گردن درد نیز مفید خواهد بود.

۹. پماد آیسی هات مکس (Icy Hot Max)؛ پماد ضد درد قوی خارجی

 این یک پماد سرد و گرم است که به همراه لیدوکائین، ارسال سیگنال‌های درد از اعصاب را به طور موقت متوقف می‌کند و اغلب مصرف آن بعد از جراحی زانو توصیه می‌شود. توجه داشته باشید که بعد از جراحی زانو با مشورت پزشک از پمادهای موضعی ضد درد روی زخم استفاده کنید. زیرا در مواردی برخی از این پمادها حاوی کپسایسین یا دیگر مواد شیمیایی هستند که موجب سوزش و خارش شدید در ناحیه زخم باز خواهند شد.

۱۰. کپسایسین بهترین پماد برای درد مفاصل است

تعداد زیادی از داروهای موضعی حاوی کپسایسین هستند. این ماده که از فلفل تند استخراج می‌شود با گرم کردن موضع استفاده و افزایش گردش خون، به تسکین درد کمک خواهد کرد. همچنین باید اشاره کنیم که کپسایسین حاوی مواد ضد التهابی است که در کاهش التهابات مفصلی و عضلانی تاثیر دارد. البته این موضوع را در نظر داشته باشید که کرم‌های موضعی مانند کپسایسین تاثیرگذاری موضعی داشته و برای قسمت‌های عمیق خیلی مفید نخواهند بود. افرادی که به فلفل و مواد تند حساسیت دارند، بهتر است از پماد کپسایسین استفاده نکنید یا قبل از استفاده در سطح وسیع آن را در قسمت از بازوی خود تست کنند.

مهمترین نکات در استفاده از بهترین پماد درد زانو

استفاده از پمادهای موضعی بسیار راحت است و اقدامات خاصی نیاز ندارد. از طرف دیگر به دلیل عوارض جانبی جزئی، استفاده از بهترین پماد برای درد زانو برای افراد با سنین مختلف و شرایط متفاوت مجاز است. تنها مواردی که بهتر است در زمان استفاده از پماد برای درد زانو رعایت شود عبارتند از:

 • تمیز کردن محل استفاده و در صورت امکان شستن و خشک کردن آن
 • قبل از مصرف حتما نگاهی به بروشور دارو و نحوه استفاده از آن بیاندازید. افرادی که حساسیت پوستی دارند برای اطلاع از محتویات دارو، این کار را حتما انجام دهند.
 • پس از استفاده از کرم، حتما دست‌های خود را بشویید.
 • برای تاثیرگذاری بیشتر از کرم روزانه ۴ مرتبه استفاده کنید.
 • درصورتی که به آسپرین حساسیت دارید، از مصرف پمادهای حاوی سالیسیلات خودداری کنید.

تنها با رعایت همین موارد کوچک که جزء روتین ساده و همیشگی داروها است، بدون آسیب و مشکل پماد زانو درد خود را استفاده کنید.

قرص یا پماد برای زانو درد، عوارض کرم ضد درد

قرص یا پماد برای زانو درد، عوارض کرم ضد درد|فست طب

مصرف قرص زانو درد همیشه تاثیر قوی بر انواع بیماری‌ها دارد ولی گاها به دلیل مشکلات گوارشی یا تشخیص پزشک، استفاده از داروهای موضعی مانند پماد زانو درد توصیه می‌شود. پس در جواب سوال  قرص یا پماد برای زانو درد، نمی‌توان هیچکدام از گزینه‌های دارویی را برتر یا بدتر معرفی کرد. با این حال پماد زانو درد مانند تمامی محصولات درمانی دیگر دارای عوارض جانبی است که در بعضی بیماران مشاهده می‌شود و شامل موارد زیر است:

 • تاول زدن
 • سوزش
 • خارش
 • تورم
 • قرمزی شدید در محل درد
 • افزایش درد غیرمعمول در محل استفاده

همچنین استفاده بیش از حد توصیه شده، پماد زانو درد خطرات جانبی را افزایش می‌دهد.

تهیه انواع پماد زانو درد از مواد طبیعی با خاصیت دارویی

اغلب داروهایی که در شرکت‌های داروسازی تولید می‌شود، از عصاره مواد طبیعی و گیاهی و حتی خوراکی گرفته می‌شوند. این داروهای گیاهی دقیقا همان داروهایی هستند که در طب سنتی سالیان دراز از آن‌ها استفاده می‌کردند. اما امروزه با علوم جدید و دستگاه‌های صنعتی در ترکیب با داروهای دیگر استفاده می‌شوند. از مهمترین مواد غذایی و گیاهی که در تهیه انواع دارو و پماد برای زانو درد استفاده می‌شود می‌توانیم به کورکومین در زردچوبه، کالاندولا و برگ نعناع اشاره کنیم. برای آشنایی با دیگر داروهای گیاهی به اینفوگرافی زیر توجه کنید.

بهترین پماد برای زانو درد|فست طب

چه زمانی باید استفاده از مسکن موضعی را متوقف و به پزشک مراجعه کرد؟

اکثر مسکن های موضعی نباید بیشتر از هفت روز استفاده شوند. استفاده از آن‌ها برای زمانی طولانی‌تر از حد تعیین‌شده، ممکن است بثورات پوستی یا حتی گاهی سوختگی شیمیایی در پی داشته باشد. در صورت بدترشدن شرایط یا تحریک ناحیه، استفاده از این محصول را متوقف کنید. اگر درد شدید شما را رها نمی‌کند، بهتر است همزمان با مصرف پماد زانو درد از زانوبند زاپیامکس استفاده کنید. این زانوبند قابلیت افزایش دامنه فعالیتی زانو را دارد و برای درمان زانو درد به شدت توصیه می‌شود.

جمع بندی نهایی در زمینه پماد زانو درد

پماد زانو درد باید در جواب چه دارویی برای زانو درد خوبه مد نظر گرفت. پماد و کرم‌ نسبت به سایر داروهای شیمیایی دیگر عوارض کمتری به همراه دارند. پمادها گاهی از سایر روش‌های تسکینی برای رفع درد و درمان التهاب‌های زانو بهتر عمل می‌کنند. در مقاله پیش رو تعدادی از بهترین کرم و پمادها برای درمان زانو درد را مورد بررسی قرار دادیم که می‌توانید از آن‌ها به عنوان پماد ضد درد قوی زانو، برای کاهش احساس درد زانو حتی بعد از جراحی زانو نیز استفاده کنید.

سوالات متداول در زمینه پماد زانو درد

۱. بهترین پماد برای زانو درد چگونه کار می‌کند؟

معمولا پماد زانو درد روی کاهش درد و التهاب تمرکز دارد. برخی از ژل‌های موضعی که با سالیسیلات‌ها ساخته می‌شوند التهاب مفاصل را در صورت استفاده به حداقل می‌رسانند و درد کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد. برخی از پمادها به نام ضد تحریک‌کننده شناخته می‌شوند، که با تحریک یا التهاب خفیف پوست موجب می‌شوند ذهن بیمار از درد آرتروز منحرف شود. منتول یا روغن نعناع، نوعی ضد تحریک رایج است که اغلب در پماد زانو درد به کار برده می‌شود.

۲. چه دارویی برای زانو درد خوبه؟

بهترین دارو برای زانو درد شامل بهترین پماد برای زانو درد یا بهترین قرص برای زانو درد است.

۳. پماد ضد درد قوی خارجی کدام است؟

پماد آیسی هات icy hot max

۴. بهترین پماد برای ورم زانو کدام پماد زانو درد است؟

ژل پیروکسیکام

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه