کمر و گردن

انواع کمربند برای قوز کمر؛ کمربند رفع قوز تا درمان دیسک کمر

کمربند برای قوز کمر | فست طب

انواع کمربند برای قوز کمر؛ کمربند رفع قوز تا درمان دیسک کمر

خارج شدن کمر و ستون فقرات از حالت و شکل عادی در اثر عوامل گوناگون اتفاق می‌افتد. در این حالت کمر برخی افراد فرم قوسی شکل گرفته و اصطلاحا قوز کمر ایجاد می‌شود. کمربند یک وسیله پشتیبانی از مهره‌های کمر است که برای کمک به تسهیل ثبات ستون فقرات و رفع قوز کمر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این که آیا کمربند برای قوز کمر کارایی دارد یا خیر، به شدت ، علت و میزان قوز کمر و نوع نیاز فرد وابسته است.

کمربند می‌تواند با پشتیبانی و تنظیم وضعیت نادرست قوز کمر، به طور مداوم وضعیت کمر را در حالت مناسب حفظ کند. استفاده اصولی از یک کمربند مناسب می‌تواند در کاهش درد کمر ناشی از قوز، کمک کننده باشد. علاوه بر این، استفاده از کمربند مناسب به فرد برای افزایش اعتماد به نفس کمک کرده و امکان حضور در جامعه به دور از تنش و ناراحتی را فراهم می‌کند. در ادامه این مطلب از فست طب شما را با انواع کمربند طبی برای قوز کمر آشنا می‌کنیم.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

کمربند طبی برای قوز کمر

استفاده از کمربند برای قوز کمر برای اصلاح وضعیت بدن|فست طب

در اثر عدم تعادل و ناهماهنگی بین عضلات و استخوان‌های ستون فقرات ممکن است در فرد قوز کمر به وجود بیاید. این حالت باعث بد فرمی بدن می‌شود و در شرایط وخیم، درد‌های شدید ایجاد می‌کند. برای اصلاح این ناهماهنگی و از بین بردن قوز می‌توان از کمربند طبی استفاده کرد. کمربند طبی برای قوز کمر و بهبود آن با سازوکار حمایت و پشتیبانی به کار می‌رود. درست مانند انواع کمربندهای طبی که جزء بهترین کمربند طبی برای دیسک کمر به شمار می‌روند و به روند درمان کمک می‌کنند.

کمربند برای قوز کمر با حمایتی که از کمر و استخوان‌ها به عمل می‌آورد؛ به مرور زمان باعث بهبود مشکلات می‌شود. بهترین کمربند طبی برای گودی کمر به عنوان یک یاد آوری کننده فیزیکی به حساب می‌آید. این محصول باعث درست ایستادن فرد می‌شود و از خمیدگی کمر جلوگیری می‌کند.

اهمیت استفاده از کمربند برای قوز کمر

قوز بندهای طبی با تنوع بالا به طراحی و تولیدرسیده و بسته به نوع، دارای عملکردهای مختلف هستند. قوزبندهای طبی به نوعی طراحی می‌شوند که حالت و شکل ناصحیح قرار گرفتن کمر و ستون فقرات که باعث خشکی و تغییر فرم غیر استاندارد این ناحیه می‌شوند را تصحیح کنند. به این ترتیب علاوه بر کمک به ایجاد فرم مناسب در ناحیه کمر، از بروز دردهای عضلانی و مفصلی در منطقه کمر و گردن جلوگیری می‌شود. به همین جهت استفاده از قوز بندهای طبی به‌ صورت مداوم در حفظ حالت نرمال کمر و صاف شدن قوز و قوس آن کمک می‌کند.

کمربند برای قوز کمر، قسمت‌های آسیب دیده و فرسوده ستون فقرات را تغییر داده می‌تواند بخش قابل توجهی از آسیب‌ دیدگی‌های مهره‌ها در ستون فقرات را کنترل کند. برای افرادی که بنا بر عادات غلط در زمان نشستن، ایستادن، خم شدن، راه رفتن و دچار قوس و قوز در ناحیه کمر شده‌اند، استفاده از قوزبند طبی روش درمانی موثری محسوب می‌شود.

با بستن قوزبند یا کمربند طبی در هنگام کار، از قوز کردن ممانعت شده و ارگونومی کمر در حالت ثابت و یکدست قرار می‌گیرد. با این کار کمر درد زیادی که در نتیجه کار کردن طولانی مدت و ساکن بودن کمر در حالتی خاص ایجاد می‌شود، رفع خواهد شد. بنابراین یک قوز بند مناسب، حالت بدن را اصلاح کرده و از ایحاد درد و ناراحتی در این ناحیه خواهد کاست. تنوع بالای قوز بندهای موجود در بازار این امکان را می‌دهد که بتوانید کمربند طبی مناسب برای کمر خود را انتخاب کنید. به این شکل با ایجاد توازن و عدم انحرافات عضلات و استخوان‌ها، به حفظ حالت استاندارد کمر کمک خواهد شد. از کمربندهای نگهدارنده حالت ستون فقرات در مشکلات ساختاری این قسمت مانند اسکولیوز و قوز کمر استفاده می‌کنند.

انواع مختلف کمر بند طبی برای قوز کمر

انواع مختلف کمر بند مناسب برای قوز کمر|فست طب

در این بخش انواع کمربند برای قوز کمر یا کیفوز را از نظر نوع کارایی به شما معرفی خواهد شد.

قوز بند طبی برای جلوگیری و درمان افتادگی شانه

این قوز بندهای طبی به اصلاح عدم توازن و انحرافات ماهیچه‌‌ها، مفاصل و استخوان‌ها کمک می‌کنند. این نوع انحرافات در نتیجه قرارگیری بدن در فرم و شکل ناصحیح در بلند مدت ایجاد می‌شوند. افتادگی شانه‌ها از مهم‌ترین علائم ناشی از عدم توازن و انحراف عضلات و استخوان‌ها است. ماهیچه‌های بخش جلویی قفسه سینه تمایل بیشتری به سفت و کوچک شدن دارند. استفاده از قوز بند باعث می‌شود ماهیچه‌هایی با کارایی نه چندان بالا، فعال‌شده و با قرار گیری عضلات در جایگاه صحیح، از افتادگی و تغییر شکل ممانعت شود.

قوز بند طبی برای رفع قوس کمر

از آنجایی که استفاده از قوز بندها و کمربندهای طبی، بهترین گزینه برای نگهداری و پشتیبانی از ماهیچه‌ها محسوب می‌شود، نحوه به کارگیری آن‌ها بسیار ساده و در عین حال اصولی طراحی شده‌است. این قوزبندها غالبا قابل تنظیم بوده و در کشیده شدن سینه به سمت جلو و شانه‌ها به سمت عقب، با هدف تراز و صحیح قرار گرفتن حالت ستون فقرات کمک کننده هستند. به این شکل در بلند مدت می‌توان با استفاده از قوزبند، قوس و قوز کمر را رفع نمود.

قوز بند طبی برای درمان دیسک کمر

از مهم‌ترین انواع قوزبند، کمربندهای طبی با کارایی بالا هستند که ضمن رفع قوز کمر، امکان جلوگیری و بهبود دیسک کمر را نیز فراهم می‌نمایند. این کمربندهای طبی به شانه، کتف، گردن و کمر برای قرار گرفتن در وضعیت مناسب کمک کرده و مشکلاتی مانند آسیب دیسک کمر را کاهش می‌دهند. با استفاده از یک کمربند طبی مناسب برای قوز کمر می‌توان دردهای ناشی از قوز و انحنای ستون فقرات را کاهش داد.

قوز بند طبی برای کودکان، کمربند برای قوز کمر

قوز بند طبی برای کودکان|فست طب

بعضی کودکان به دلیل عدم تناسب مهره ها در ستون فقرات دچار قوز و قوس در ناحیه کمر می‌شوند. با استفاده از یک کمربند یا قوزبند طبی با اندازه و کارایی مناسب، حالت بدن کودک در بازه زمانی معین اصلاح خواهد شد. استفاده از قوز بند طبی برای کودکان در حال رشد باعث می‌شود تا از رشد بیشتر استخوان‌ها در جهت نامناسب ممانعت‌شده و از گسترش ابعاد و اندازه قوز و قوس کمر ممانعت به عمل آید. علاوه بر این، قوز بندهای طبی مناسب کودکان به نوعی طراحی شده‌اند که با بستن قوز بند از فعالیت‌های جسمی جلوگیری‌نشده و کودک در آن احساس راحتی کند.

انواع کمربندهای طبی برای قوز کمر

برای کرهایی که دارای قوز کمر هستند، بهتر است از کمربندهای مناسب این مشکل استفاده کرد که در ادامه به معرفی مهم‌ترین آن‌های خواهیم پرداخت. البته باید اشاره کنیم که سبک زندگی نیز در روند درمانی قوز کمر تاثیر بالایی دارند. به عنوان مثال بهترین روش خوابیدن برای رفع قوز کمر این است که شخص روی کمر خوابیده و در ناحیه گودی کمر و زیر زانوهای خود از بالشی مناسب استفاده کند. خوابیدن روی شکم برای افرادی که مشکل در ستون فقرات دارند، ممنوع است.

قوزبند طبی ادور مدل Elastic Export

این قوزبند الاستیکی از بهترین مدل‌های کمربند طبی ساخت برند ادور است که برای رفع نواقص ساختاری و حالت دفرم کمر و گردن طراحی شده‌است. این قوزبند ایرانی با کارایی بالا در جلوگیری از انحرافات ستون فقرات موثر عمل کرده و دارای ساختار ضد حساسیت است. قوزبند ادور مدل Elastic Export به نوعی طراحی شده‌است که استفاده از آن برای افراد آسان باشد؛ این کمربند طبی به صورت چسبی بسته می شود و بدون ایجاد فشار اضافی در ناحیه کمر و گردن به حفظ حالت استاندارد ستون فقرات کمک می‌کند.

ویژگی‌ها و مزایا:

دارای پارچه‌های الاستیک به منظور تسهیل جریان هوا و عدم تعریق اصلاح حالت قوس مانند و قوز کمر که در نتیجه نشستن در وضعیت غلط ایجادشده است.

سایز بندی:

 • سایز S: مناسب برای افراد با دور سینه ۶۴ تا ۷۲ سانتی متر
 • سایز M: مناسب برای افراد با دور سینه ۷۲ تا ۸۰ سانتی متر
 • سایز L: مناسب برای افراد با دور سینه ۸۰ تا ۸۸ سانتی متر
 • سایز XL: مناسب برای افراد با دور سینه ۸۸ تا ۹۶ سانتی متر
 • سایز ۲XL: مناسب برای افراد با دور سینه ۹۶ تا ۱۰۲ سانتی متر
 • سایز ۳XL: مناسب برای افراد با دور سینه ۱۰۲ سانتی متر و بالاتر

قوزبند هوشمند بک پل مدل Target 21

از بهترین کمربندهای طبی برای قوز کمر، قوزبند هوشمند بک پل مدل Target 21 است که از جنس الاستیک، کش و پارچه بوده و با هدف حفظ حالت مناسب کمر، کتف و قفسه سینه استفاده می‌شود. برند انگلیسی بک پل از موفق‌ترین تولید کنندگان محصولات طبی است و در ساخت محصولات خود از مواد ضد حساسیت استفاده می‌کند. قوزبند هوشمند بک پل مدل Target 21 نیز کارایی ساده‌ای داشته و به صورت چسبی بسته می‌شود.

ویژگی‌ها و مزایا:

 • مجهز به سیستم هشدار دهنده هوشمند در صورت قرار گیری بدن در حالت نامناسب
 • دارای مواد ضد حساسیت
 • دارای قابلیت تنظیم
 • امکان پوشیدن آسان
 • با امکان تسکین کمردرد و رفع مشکلات ستون فقرات

قوزبند طبی پاک سمن مدل Elastic With Towelly Taylor

از دیگر قوزبندهای طبی پرکاربرد و پرفروش در بازار، قوزبند طبی پاک سمن مدل Elastic With Towelly Taylor است. در این قوزبند از کش، پارچه و ابر استفاده‌شده است که در کنار هم به فیکس شدن وضعیت کمر و کتف کمک می‌کنند. این کمربند طبی ضد حساسیت، به صورت چسبی بسته‌شده و کارکرد راحتی دارد.

ویژگی‌ها و مزایا:

 • دارای مواد ضد تعریق
 • جلوگیری از قوز کردن و قوس گرفتن کمر
 • جلوگیری از اعمال فشارهای موضعی بر اعصاب و عروق ناحیه زیر بغل
 • مجهز به دو آتل در ناحیه پشت
 • مجهز به بندهای شانه‌ای جهت قرارگیری ناحیه پشتی و کمر در حالت مناسب
 • دارای سایز XXL و مناسب برای افراد با دور سینه ۶۰ تا ۷۰ سانتی متر

علاوه بر قوزبندها و کمربندهای طبی معرفی‌شده در قسمت بالا، کمربند پلاتینر، قوزبند تن یار و قوزبند نوید نیز از بهترین مارک‌ها و برندهای قوزبند و کمربند طبی موجود در بازار هستند که می‌توانند در رفع قوز کمر و جلوگیری از ایجاد قوس در این ناحیه کمک کننده باشند.

کمربند پلاتینر، محصولی آلمانی برای درمان آسیب‌های کمر

علاوه بر استفاده از کمربندهای طبی برای رفع و پیشگیری از آسیب بیشتر، نوع دیگری از کمربند توسط شرکتی آلمانی تولیدشده است. این کمربند پلاتینر نام دارد و به ۳ تکنولوژی اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس مجهز است. با استفاده منظم از این کمربند می‌توانید خیلی سریع درد خود را تسکین‌داده و به روند درمان خود سریع ببخشید. زیرا این کمربند با افزایش گردش خون، بهبود اکسیژن رسانی و تحریک سلول‌ها به ترمیم خود، منجر به بهبود آسیب‌های ایجادشده می‌شود.

در این مقاله علاوه بر توضیح و یادآوری اهمیت استفاده از قوزبند و کمربند طبی برای افرادی که به انحراف ستون فقرات و حالت قوسی شکل کمر مبتلا هستند، انواع مختلف قوزبند با توجه به کارایی آن‌ها به شما معرفی شد. در نظر داشته باشید که قابل تنظیم بودن، راحتی، قابلیت تنفس، عدم تعریف و پشتیبانی کامل از کمر جزء مهم‌ترین ویژگی‌های یک قوزبند طبی مناسب است. بنابراین لازم است با توجه به وضعیت کمر، شدت قوس ایجادشده و اندازه بدن خود به خرید قوزبند مناسب با کارایی بالا اقدام نمایید. توجه داشته باشید که بهتر است پیش از استفاده از قوزبند با متخصص مربوطه مشورت نموده و بسته به نوع وضعیت جسمانی خود برای خرید و استفاده از کمربند طبی وارد عمل شوید.

بهترین قوزبند طبی زنانه و مردانه

بد شکلی و عدم توازن در بخش‌های مختلف بدن ممکن است رخ دهد. قوز کمر یکی از این مشکلات است که به شدت بر روی اعتماد به نفس فرد تاثیر دارد. در برخی شرایط افراد با این مشکل از حضور در اجتماع و جلسات خودداری می‌کنند. مسئله بد فرمی بدن تنها به اینجا ختم نمی‌شود و بر روی ضربان قلب و فشار خون نیز اثرات سوء می‌گذارد. با استفاده از کمربند برای قوز کمر می‌توان از این مشکلات جلوگیری کرد.

قوزبند تن یار مدل اپل دار اپلون

استفاده از کمربند برای قوز کمر و درمان آن کاربرد دارد. قوز بند، سبب کنترل آسیب‌های واردشده به استخوان‌های ستون فقرات می‌شود. قوز بند تن یار مدل اپل دار اپلون برای درمان ناهنجاری‌های کمر و کتف به کار می‌رود. این محصول از مواد ضد حساسیت ساخته‌شده و استفاده از آن باعث ایجاد مشکلات پوستی نمی‌شود. چسبی بسته شدن قوزبند تن یار، استفاده و تنظیم سایز آن را برای فرد ساده‌تر می‌کند.

ویژگی‌ها و مزایا:

 • مجهز به دو میله حمایتی در بخش پشتی به منظور مکانیسمی برای اثر معکوس قوز
 • قرار دادن ستون فقرات در وضعیت طبیعی و درمان قوز کمر
 • امکان پوشیدن و تنظیم آسان
 • دارای دو پد در ساختار خود برای ایجاد راحتی بیشتر
 • مناسب برای سنین مختلف
 • توزیع فشار متعادل در شانه به دلیل ساختار منحصر به فرد قوزبند

قوزبند طبی تبیان مدل فنردار

قوزبند طبی تبیان مدل فنردار یکی از محصولات پرکاربرد برای درمان مشکلات ناحیه ستون فقرات است. این قوربند با داشتن دو فنر عمودی در بخش پشتی خود، ستون فقرات را حمایت می‌کند. استفاده از قوزبند فنردار تبیان از خم شدن کمر و ستون فقرات جلوگیری می‌کند و آن را در حالت صحیح نگه می‌دارد. وجود فنر در ساختار این محصول، محدودیتی در حرکت برای فرد به وجود نمی‌آورد.

ویژگی‌ها و مزایا:

 • تولید از مواد ضد حساسیت با قابلیت شست و شو
 • حمایت از قفسه سینه، شانه، کتف
 • وجود باکشتک‌های اسفنجی در سر شانه برای راحتی هرچه بیشتر
 • پشتیبانی از ستون مهره‌ها بدون ایجاد محدودیت حرکتی

معرفی چند قوز بند طبی خارجی

معرفی دو نمونه از بهترین قوز بند طبی خارجی|فست طب

خم شدن بدن در ابتدا شاید با قوز پشتی خود را بروز دهد. در صورتی که این شرایط درمان نشود و ادامه دار باشد؛ درد‌های شدیدی ایجاد می‌کند. مشکلات ناشی از قوز تنها محدود به ناحیه کمر نمی‌شود و حتی ممکن است بر روی عملکرد سایر دستگاه‌های بدن نیز تاثیر بگذارد. در این شرایط، حتی احتمال بروز اختلالاتی در هضم و تنفس نیز وجود دارد. استفاده از کمربند برای قوز کمر راهکاری برای رهایی از این مشکلات است. بهترین کمربند طبی برای گودی کمر با حمایت از استخوان‌ها و عضلات، به مرور زمان باعث تنظیم وضعیت بدن می‌شود.

کمربند Liiva Posture

کمربند لیوا یک محصول کاربردی برای حمایت از استخوان‌های ستون فقرات است. این کمربند از جنس نئوپرن ساخته شده‌است و هیچ‌گونه حساسیت پوستی در فرد ایجاد نمی‌کند. کمربند Liiva Posture قابلیت تنظیم دارد و به همین سبب برای اکثر افراد کاربرد دارد. کمربند لیوا، یک بند عمودی بین تیغه‌های شانه دارد که به مرور زمان باعث بهبود قوز کمر می‌شود. وجود دو بند جانبی و قرارگیری آن‌ها بر روی شانه‌ها، حمایت از ستون فقرات را توسط بهترین کمربند طبی برای گودی کمر را افزایش می‌دهد. در مقایسه با اثر بخشی بالای این محصول؛ قیمت آن مقرون به صرفه است.

کمربند اصلاح کننده وضعیت مدل Hempvana Arrow

کمربند مدل Hempvana Arrow یکی از محصولات اثر بخش برای درمان قوز کمر به حساب می‌آید. استفاده از کمربند اصلاح کننده وضعیت می‌تواند از کمر فرد به منظور کاهش بد فرمی و قوز حمایت کند. فرد می‌تواند به راحتی در طول روز و حین انجام فعالیت‌های مختلف این محصول را به تن داشته باشد. بدن احساس راحتی دارد و پوشیدن این کمربند در فرد احساس راحتی ایجاد می‌کند و به مرور زمان باعث تقویت عضلات باسن و گردن نیز می‌شود. برای استفاده راحت افراد از این محصول، ۴ سایز S/M و L/XL در بازار وجود دارد. این محصول از کنف و نئوپرن تولید می‌شود.

آیا بستن قوزبند مفید است؟

داشتن قوز کمر می‌تواند به طور مستقیم سایر ابعاد زندگی یک فرد را تحت تاثیر قرار دهد. این وضعیت باعث ایجاد ظاهری نامطلوب در ناحیه کمر و شانه‌ها می‌شود. قوز کمر روی عضلات ناحیه شکمی نیز تاثیر گذار است و کاهش اعتماد به نفس فرد برای حضور در جوامع مختلف را به همراه دارد. اما جای نگرانی نیست و این حالت خمیدگی کمر را می‌توان با استفاده از قوز بند درمان کرد. استفاده کمربند برای قوز کمر، فواید مختلفی دارد.

استفاده از کمربند مخصوص گودی کمر باعث قرارگیری عضلات و استخوان‌های ستون فقرات در محل مناسب خود می‌شود. از فواید بستن قوز بند می‌توان به کاهش نیاز فرد به عمل جراحی اشاره کرد. به مرور زمان شکل بدن و ستون فقرات به حالت طبیعی خود بر می‌گردد.

چه مدت باید از قوزبند استفاده کرد؟

اصلاح وضعیت بدن و اثر گذاری استفاده از کمربند برای قوز کمر به مرور زمان به وجود می‌آید. مدت زمان استفاده از قوز بند به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها شدت انحنای کمر فرد است. فقط پوشیدن این محصول به خودی خود اثرگذار نیست. فرد باید همزمان با استفاده از کمربند برای قوز کمر، تمرینات کششی و تقویت کننده کمر نیز در برنامه خود داشته باشد. توصیه کلی در مورد استفاده از کمربند مخصوص گودی کمر، پوشیدن این محصول به مدت ۵ روز در ۳ هفته متوالی است. فرد حداقل باید ۸ ساعت این کمربند را در طول روز به تن داشته باشد. در صورتی که این مشکل شدید باشد؛ فرد باید مدت زمان طولانی‌تری از کمربند برای قوز کمر و بهبود آن استفاده کند.

سوالات متداول کاربران در مورد کمربند برای قوز کمر

۱- آیا قوز کمر را می‌توان به کمک کمربند درمان کرد؟

بله، استفاده از کمربند مناسب به راحتی می‌تواند قوز کمر را درمان کند؟

۲- آیا درمان قوز کمر در تمامی افراد قابل انجام خواهد بود؟

بستگی به شرایط فیزیکی فرد دارد، اما به طور کلی استفاده از کمر بند طبی مناسب می‌تواند این مشکل را برطرف سازد.

۳- آیا کودکان نیز برای برطرف شدن قوز کمر به قوزبند احتیاج دارند؟

در صورتی که پزشک تجویز نماید، احتمالا کودکان نیز برای اصلاح فرم کمر، به قوزبند احتیاج خواهند داشت.​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه