کمر و گردن

درمان دیسک کمر در منزل: ۱۰ راز رهایی از شر دیسک که کسی به بیمار نمی‌گوید

فردی مبتلا به کمر درد که نیاز به درمان دیسک کمر در منزل دارد|فست طب

درمان دیسک کمر در منزل: ۱۰ راز رهایی از شر دیسک که کسی به بیمار نمی‌گوید

درمان دیسک کمر در منزل امکان‌پذیر است؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از بیماران مبتلا به دیسک را به چالش می‌کشد. کمر درد و دیسک دومین عامل مراجعه افراد به اورژانس و اصلی‌ترین ادعای ناتوانی در آمریکا محسوب می‌شود. فتق، لغزش یا پارگی دیسک زمان رخ می‌دهد که مقداری از ژله نرم مرکز دیسک از لایه سخت بیرونی آن خارج شود. این اتفاق می‌تواند بسیار دردناک باشد و عمدتا علائمی را به دنبال دارد که عبارتند از: کمردرد، گردن درد، درد در بازو، سوزن‌سوزن شدن، بی‌حسی یا ضعف دریک بازو، ساق پا و خود پا.

افراد مبتلا به فتق دیسک معمولا نیازی به جراحی ندارند چون روش‌هایی برای درمان آن وجود دارد که عوارض بسیار کمتری نسبت به جراحی به همراه دارد. علاوه بر روش‌های معمول درمان دیسک کمر در منزل در این مقاله از سایت فست طب روش جدیدی مورد بررسی قرار می‌گیرد که پزشکان بر آن بسیار تاکید دارند. اگر واقعا می‌خواهید بدانید که چگونه از شر دیسک کمر خلاص شوید با ما همراه باشید.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

تفاوت بین فتق دیسک و برآمدگی دیسک چیست

شاید بارها واژی دیسک لیز خورده را شنیده باشید، اما این اصطلاح دقیقی نیست زیرا دیسک از جای خود خارج نمی‌شود. در واقع وقتی بیشتر مردم در مورد لغزش دیسک صحبت می‌کنند، به فتق دیسک اشاره می‌کنند که گاهی اوقات به آن پارگی دیسک نیز می‌گویند.

بین مهره‌های ستون فقرات بالشتک‌های کوچکی قرار دارد که با ماده‌ای ژله مانند پر شده است. این بالشتک‌ها از ساییده شدن استخوان‌ها به یکدیگر جلوگیری می‌کنند و مانند ضربه گیر عمل می‌کنند.

علت دیسک کمر را باید در دو مورد اصلی جستجو کرد. با افزایش سن دیسک سخت‌تر و انعطاف‌پذیرتر خواهد شد. هنگامی‌که فشار بیش از حد به ستون فقرات وارد ‌شود، دیسک‌ها می‌توانند از بین مهره‌ها بیرون زده و عصب را لمس کنند. عصب با ارسال سیگنال‌های درد به مغز واکنش نشان می‌دهد که این دیسک برآمده نامیده می‌شود.

اگر فشار شدید باقی بماند یا اگر دیسک برآمده بارها آسیب ببیند، لایه بیرونی دیسک می‌تواند شکافته شود و اجازه می‌دهد تا مقداری از مواد نرم‌تر داخلی به بیرون فشرده شود. این نیز بر روی عصب تاثیر می‌گذارد و درد شدیدی به همراه دارد. هنگامی‌که ‌این اتفاق می‌افتد، به آن فتق دیسک می‌گویند.

فتق دیسک معمولا باعث درد بسیار شدیدتری می‌شود، زیرا معمولا در مقیاس بزرگتر قرار دارد و می‌تواند تاثیر بیشتری بر ریشه عصبی داشته باشد. به همین دلیل اگر کمر درد ناشی از پارگی دیسک باشد نباید دنبال درمان دیسک کمر در خانه بود. به واقع اصلی‌ترین درمان دیسک پاره شده جراحی است.

درد دیسک کمر چقدر طول میکشد؟

طول دوره درمان دیسک کمر با توجه به آسیب و شدت آن متفاوت است. اگر آسیب خفیف باشد، ممکن است بعد از ۳ تا ۴ روز درد تسکین یابد و بیمار به فعالیت عادی خود باز گردد. اما در مواردی که آسیب شدید باشد، ممکن است یک هفته تا ۱۰ روز درد و محدودیت حرکتی ادامه داشته باشد. در اغلب موارد پزشکان بلافاصله بعد از آسیب به دیسک درمان‌های خاص را شروع نمی‌کنند. در این حالت برای بیمار داروهای مسکن، کمپرس گرم و سرد و استراحت را توصیه خواهند کرد. درمان دیسک کمر در خانه و در مطلب پزشک پس از طی شدن علائم و درد شروع می‌شود.

چگونه می‌توانم از درد و مشکلات دیسک خلاص شوم؟

پاسخ به ‌این سوال به میزان درد ناشی از فتق دیسک و میزان فتق دیسک در ناحیه اطراف ستون فقرات بستگی دارد. هیچ کسی خواستار درد نیست و از طرفی هم کسی نمی‌خواهد سراغ جراحی برود، مگر اینکه راهی وجود نداشته باشد.

خبر خوب اینکه اکثر مردم برای فتق دیسک نیازی به جراحی ندارند، فقط باید ۱۰ راز کوچک برای خلاص شدن از شر دیسک را بدانند. در اینجا ۸ راز برای خلاص شدن از درد و مشکلات دیسک به طور طبیعی آورده شده است ک عبارتند از:

۱. کمربند پلاتینر را جدی‌ترین درمان دیسک کمر در خانه بدانید

کمربند پلاتینر بهترین درمان دیسک کمر در منزل|فست طب

یکی از بهترین راه‌ها برای متوقف کردن درد و التیام برآمدگی دیسک مراجعه به پزشک کایروپراکتیک است. به احتمال زیاد، پزشک کایروپراکتیک یک سری تنظیمات ستون فقرات را انجام می‌دهد تا مهره‌ها و دیسک‌ها را دوباره تنظیم کند. این کار از هر گونه بیرون زدگی بیشتر در خارج از ستون فقرات جلوگیری می‌کند. با توجه به هزینه‌های بالای درمانی مرتبط با کایروپراکتیک و فیزیورتراپی، پزشکان خرید کمربند platiner را به عنوان درمان دیسک کمر در منزل پیشنهاد می‌کنند. البته باید اشاره کنیم که قیمت پلاتینر نسبت به مزایای این کمربند برقی که گاهی با عنوان کمربند حرارتی یا UIC شناخته می‌شود دارای سه تکنولوژی پیشرفته است که هر کدام نقش ویژه‌ای دارند. این فناوری‌ها عبارتند از:

 • اولتراسوند: این سیستم از امواج صوتی برای ایجاد گرما بهره می‌برد که به عمق بافت‌ها نفوذ کرده و اسپاسم عضلانی را تسکین می‌دهد. همچنین با افزایش جریان خون روند التیام را تحریک و سرعت می‌بخشد.
 • اینفرارد یا اشعه مادون قرمز: از این فناوری گاهی به عنوان لیزر سطح پایین اسم می‌برند. اینفرارد از اشعه بسیار کم نور مادون قرمز برای بهبود گردش خون و ترمیم و بازسازی سریع بافت‌های آسیب‌دیده کمک می‌گیرد. گرما، اکسیژن و مواد مغذی را در ناحیه تخریب شده افزایش داده، به همین دلیل روند بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده را سرعت می‌بخشد.
 • کلاک پالس: تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست است. این دستگاه کوچک جریان الکتریکی کمی ‌را به عضلات می‌رساند تا با تحریک بیش از حد اعصاب، درد را تسکین دهد. هنگامی‌که اعصاب زیاد تحریک ‌شوند، به سادگی ارسال سیگنال را متوقف می‌کنند. این تکنولوژی نهفته در کمربند پلاتینر ساعت‌ها تسکین درد را ارائه می‌دهد.

کنار هم قرارگیری این سه تکنولوژی مهم در کمربند پلاتینر موجب شده که بسیاری از پزشکان این کمربند را بهترین درمان دیسک کمر در منزل به حساب آورند. استفاده از کمربند پلاتینر در کنار درمان دیسک کمر با طب سنتی و خانگی تاثیر بالایی خواهد داشت.

۲.استراحت کنید تا علائم دیسک کمر در پاها بهبود یابد

متاسفانه، بسیاری از افراد مبتلا به کمردرد یا به بدن خود زمان نمی‌دهند تا بهبود یابند، یا یک برنامه درمانی را شروع می‌کنند، اما زمانی که احساس بهتری پیدا کردند، آن را متوقف خواهند کرد.

تقریبا چهار هفته طول می‌کشد تا یک دیسک برآمده یا فتق بهبود یابد. سپس ۱۲ هفته دیگر مراقبت‌های کایروپراکتیک و فیزیوتراپی برای بازگشت به فعالیت‌های روزانه و برنامه ورزشی معمول نیاز است.

وقتی یک برنامه درمانی به صورت کامل دنبال نشود، یا فرد به انجام کارهایی ادامه دهد که فشار بیشتری بر دیسک آسیب‌دیده وارد آورد، نه تنها اوضاع بدتر خواهد شد، بلکه فرد در خطر فتق دیسک دیگری نیز قرار می‌گیرد. رعایت برخی نکات یک اصول که برای مدیریت کمر درد است و صرفا مختص درمان دیسک کمر در منزل نیست و بعد از جراحی نیز باید رعایت کنید.

بهتر است ۴۸ ساعت اول را در رختخواب یا روی مبل بگذرانید و روی ناحیه آسیب‌دیده کیسه یخ قرار دهید. بیمار به احتمال زیاد میل به خوابیدن خواهید داشت، که خوب است زیرا برای بهبودی لازم خواهد بود.

تا زمانی که پزشک کایروپراکتیک توصیه جدیدی نکند استراحت مطلق بی‌ضرر به نظر می‌رسد. در صورتی که روند بهبودی شکل گرفت دوره درمان را کامل و آن را نیمه راه ترک نکنید. به عنوان مثال قرص ناپروکسن برای کمردرد هم برای مشکلات فتق دیسک و هم برای برآمدگی آن مصرف می‌شود.

۳. درمان دیسک کمر در منزل با صاف نشستن و پرهیز از خم کردن کمر

باور کنید یا نه، قرار دادن بدن در یک وضعیت بد، چه نشسته، ایستاده یا بلند کردن، فشار زیادی را روی ستون فقرات کمری وارد می‌کند که موجب تشدید فتق دیسک خواهد شد.

در حالی که وضعیت بدنی بد امکان دارد به پارگی دیسک منتهی نشود، اما مطمئنا هیچ لطفی به آن نمی‌کند. دیسک‌های ستون فقرات با افزایش سن سخت‌تر و انعطاف‌پذیرتر می‌شوند. اگر دیسک از قبل برآمده است، وضعیت نامناسب باعث افزایش شدت مشکل خواهد شد.

اگر در مورد وضعیت خود، چه نشسته، ایستاده، بلند کردن یا ورزش کردن مطمئن نیستید، با پزشک کایروپراکتیک صحبت کنید. آن‌ها مشاوره‌های بسیار ارزشمندی را برای درمان دیسک کمر در منزل خواهند داد و روش‌های نوین را هم توصیه می‌کنند.

۴. یوگا نوعی ورزش برای دیسک کمر که باید آن را جدی گرفت

یوگا تمرینی برای درمان دیسک کمر در منزل ورزش|فست طب

شاید یکی از بهترین رازهای حفظ شده در مورد بهبود فتق دیسک و جلوگیری از عود مجدد آن، تمرین یوگا باشد. در حالی که هر حالتی برای بیمار مناسب نیست ولی بسیاری از ژست‌ها به تغییر وزن روی ستون فقرات کمک می‌کنند. همچنین تمرینات یوگا به دیسک اجازه می‌دهد به موقعیت صحیح خود بازگردد.

یوگا یک راه عالی برای تمرین وضعیت بهتر، کاهش استرس و تنش عضلانی، بهبود تنفس و گردش خون، در عین حال بهبود عضلات مرکزی است که از ستون فقرات حمایت می‌کنند. اگر قبلا آن‌ها را انجام نداده‌اید، حتما به یک معلم یوگاه مراجعه کنید تا ژست‌های مناسب برای بهبود و تقویت را ارائه دهد. فراموش نکنید که انجام تمرین‌های اشتباه وضعیت دیسک را بدتر خواهد کرد پس باید کارهایی که برای دیسک کمر ضرر دارد را بشناسید. برخی از بهترین حرکات یوگا برای درمان دیسک کمر در منزل عبارتند از:

 • آردا اوتاناسانا
 • بهارادواجاسا (نشستن روی صندلی، نه روی زمین)
 • ژست نیمه سگ
 • ژست جسد
 • ژست کوه
 • ژست جنگجو دوم
 • حالت مثلثی
 • ژست کودک

بیشتر بخوانید: بدون شک سنگ بنای درمان دردهای کمر و زانو ورزش‌هایی است که توسط یک مربی یا فیزیوتراپیست بارائه گردد. ما در این مقاله ورزش‌های کلیدی برای درمان کمر درد و زانو درد جمع آوری کردیم. پیشنهاد می‌کنیم که مقاله ” دیسک کمر و درد زانو؛ بررسی ۳ تمرین ورزشی” را حتما مطالعه کنید تا ورزش‌های مهم را یاد بگیرید.

۵. این ۹ انتخاب سبک زندگی سالم را در دستور کار قرار دهید

در حالی که بیشتر مردم سعی می‌کنند سالم غذا بخورند و ورزش کنند، به نظر نمی‌رسد که اکثر ما این کار را خیلی خوب انجام ‌دهیم. یکی از بزرگترین مشکلات زندگی امروزی یک جا نشینی (عدم تحرک و ورزش)، پر خورری و استرس بیش از حد است.

اما چگونه به درمان دیسک کمر در خانه کمک کنیم؟ این تغییرات را در سبک زندگی ایجاد به وجود آورید:

 • پرهیز از سیگار
 • خودداری از مصرف بیش از حد الکل
 • دوری از نشستن طولانی مدت: به ازای هر ۳۰ دقیقه نشستن حداقل چند دقیقه بلند شوید و حرکت کنید
 • استرس را از خود دور کنید
 • خوابیدن به ‌اندازه کافی (حداقل ۷-۹ ساعت بیشتر شب‌ها)
 • در صورت نیاز وزن خود را کاهش دهید
 • یک رژیم غذایی گیاهی و ضد التهابی را انتخاب کنید
 • مکمل‌های ضد التهابی طبق دستور پزشک کایروپراکتیک مصرف گردد
 • حداقل ۶ روز در هفته و هر روز حداقل ۳۰ دقیقه ورزش ضروری است

۶. نحوه استراحت برای درمان دیسک کمر در منزل

خوابیدن به پهلو و یک بالش بین زانو قرار دادن نوعی درمان دیسک کمر در منزل|فست طب

هر سال به نظر می‌رسد که نکات جدیدی در مورد اهمیت خواب کشف می‌گردد. خوابیدن در وضعیت مناسب باعث می‌شود که کمر بهبود یابد و با صاف نگه داشتن ستون فقرات از مشکلات بیشتر دیسک جلوگیری خواهد کرد. چند راه‌کار وجود دارد که برای اطمینان از خوابیدن و جلوگیری از مشکلات دیسک باید انجام داد.

 • وضعیت بدن در هنگام خواب باید با حالت ایستادن در حالی که صاف ایستاده‌اید و شانه‌ها به عقب و منحنی S طبیعی در ستون فقرات است، مطابقت داشته باشد.
 • خوابیدن به پشت یا پهلو درد دیسک را به حداقل می‌رساند
 • هنگام خوابیدن به پشت مطمئن شوید که بالش گردن را در یک حالت متعادل نگه می‌دارد نه خیلی بالا و نه خیلی پایین.
 • اگر به پهلو می‌خوابید، بالش کمی‌ ضخیم‌تر نیاز است تا سر و ستون فقرات را صاف و در یک راستا نگه دارد.
 • قرار دادن بالش بین پاهایتان هنگام خوابیدن به پهلو به کاهش درد لگن و ستون فقرات کمری کمک می‌کند.
 • تشک باید به‌اندازه کافی سفت باشد که بتواند از کمر حمایت کند، یا به‌اندازه کافی نرم باشد تا ستون فقرات به حالت راحت و صافی قرار گیرد، مهم نیست که چگونه می‌خوابید.
 • اگر باید روی شکم بخوابید، یک بالش زیر لگن و بالش دیگری زیر پیشانی خود قرار دهید تا انحنای S ستون فقرات حفظ گردد.

خوب خوابیدن می‌تواند تقریباً بر همه جنبه‌های زندگی تاثیر مثبت بگذارد و برای رفع و جلوگیری از مشکلات دیسک پشت معجزه می‌کند.

۷. روش‌های فیزیوتراپی و توانبخشی فیزیکی استراتژی مهم در درمان دیسک کمر در منزل

چگونه فتق دیسک را با ورزش درمان کنیم؟ هنگامی‌که به پزشک کایروپراکتیک خود مراجعه می‌کنید، از روش‌های فیزیوتراپی استفاده خواهد کرد. دیسک‌ها با ورزش‌های ملایم، مانند تمرین‌هایی که درمانگر توصیه می‌کند، به خوبی بهبود می‌یابند. این‌ها شامل پیاده روی، ایستادن و انواع خاصی از ورزش است، اما نه همه ورزش‌ها.

کایروپراکتیک و درمان‌های مرتبط با فیزیوتراپی برای درمان به هم مرتبط هستند، به همین دلیل اکثر مطب‌های کایروپراکتیک را با روش‌های فیزیوتراپی خواهید یافت. نکته مهم اینکه تمرینات ارائه شده در مطب را می‌توان در منزل هم تکرار کرد.

برخی تمرینات، مانند راه رفتن، بار را روی قسمت پشتی دیسک قرار می‌دهد که مایع و ‌ترکیبات داخل دیسک را به جلو می‌راند. به عبارت دیگر، فیزیوتراپ می‌داند کدام تمرینات دیسک برآمده را به موقعیت مناسب خود باز می‌گرداند. حدود ۴ تا ۸ هفته زمان نیاز است تا دیسک به طور طبیعی بهبود یابد. انجام تمرینات صحیح و پرهیز از کارهایی مانند نشستن طولانی مدت باعث می‌شود که مایع از عصب دور و بافت‌های اسکار روی نواحی آسیب‌دیده تشکیل شوند.

۸. درمان دیسک کمر در منزل با گرما و سرما

گرما یا سرما در کاهش تنش‌های عضلانی کمر هنگام ابتلا به دیسک نقش ویژه‌ای ایفا می‌کنند. گرما با افزایش جریان خون و بالا بردن سطح ارتجاعی بافت‌های همبند، سفتی عضلانی و اسپاسم ماهیچه‌ها را از بین می‌برد. سرما درمانی دمای بافت آسیب‌دیده کمر را کاهش می‌دهد و اثر ضد درد و ضد التهابی ایجاد می‌کند که به کاهش درد می‌انجامد.

برای کاهش تنش عضلانی، کمر خود را قبل از انجام حرکات کششی یا ورزش، با کمپرس یا حوله، گرم کنید. برای تسکین درد ناشی از حرکات کششی نیز کمپرس سرد را به کار بگیرید تا عضلات مسیر انقباض و ریلکسی را راحت طی کنند.

۹. درمان درد دیسک کمر در خانه با کاهش وزن

درمان درد دیسک کمر در خانه با کاهش وزن|فست طب

کمر برای صاف نگه داشتن و ایستادن بدن در حالت درست فشار و وزن زیادی را تحمل می‌کند. به همین دلیل افرادی که آسیب یا مشکلی در کمر دارند، با هر یک کیلوگرم وزنه اضافی درد زیادی را تحمیل خواهند کرد. زیرا هرچه وزن بدن بالاتر باشد، فشار بیشتری به بافت‌های کمر وارد می‌شود. از همین رو در اولین اقدام برای تسکین درد کمر، پزشکان کاهش وزن را به بیماران خود توصیه می‌کنند.

البته کاهش وزن شدید نیز باعث آسیب به مفاصل و دیسک ها می‌شود. در حالت کلی وجود عضلات قوی و تاندون‌های محکم برای حمایت از دیسک‌ها و مفاصل کمر نیاز است. پس وزن بدن خود را در حد متعادل نگه دارید.

۱۰. درمان فوری دیسک کمر در خانه با شیاف‌ها

شیاف‌های ضد التهابی مانند دیکلوفناک، ناپروکسن، استامینوفن و ایبوپروفن برای تسکین سریع درد بسیار عالی هستند. معمولا پزشکان برای دردهای متوسط تا شدید بیماران یا تسکین فوری درد از شیاف استفاده می‌کنند. پس اگر دچار آسیب‌های شدید کمر هستید حتما در مورد تجویز شیاف برای کمر درد با پزشک خود مشورت کنید.

زمان اثرگذاری شیاف نسبت به داروهای خوراکی بسیار سریع است. به همین دلیل به عنوان درمان فوری دیسک کمر در خانه شناخته می‌شوند. از دیگر مزایای شیاف می‌توانیم به کاهش مصرف داروهای خوراکی، جذب سریع و بدون عوارض گوارشی اشاره کنیم.

ایا دیسک کمر خوب میشود؟

در حالت کلی باید بگوییم که دیسک کمر در صورت آسیب، شکستگی و بیرون زدگی ترمیم نمی‌شود. اما با راهکارهای درمانی مانند ورزش، فیزیوتراپی و کمربند پلاتینر می‌توان مقداری از آسیب را بهبود داد. به عنوان مثال با تقویت عضلات کمر و بهبود گردش خون و اکسیژن رسانی درست مقداری از بیرون زدگی دیسک به جای خود باز می‌گردد اما ۱۰۰ درصد ترمیم نمی‌شود. می‌توان اینگونه گفت که دیسک کمر مانند یک چینی بند زده می‌شود.

البته باید اشاره کنیم که همین مقدار بازسازی و ترمیم هم برای بازگشت به روند عادی زندگی کافی است. زیرا بدن این قدرت را دارد که با آسیب ایجادشده کنار بیاید. اما برای روند بازسازی آسیب به تغذیه درست، ورزش کافی، صحیح خوابیدن نیاز دارد. یعنی بیمار باید تمامی فعالیت‌های بدنی خود را کنترل کند تا فشاری به دیسک کمر وارد نشود.

نگاهی کلی به درمان دیسک کمر در منزل

دیسک‌ها لایه‌های لاستیکی هستند که نقش ضربه‌گیر بین مهره‌های ستون فقرات را به عهده دارند. با توجه به اینکه با بالا رفتن سن دیسک روند تحلیل را طی می‌کند، مرکز نرم و ژله ‌مانند دیسک دچار کم آبی، تخریب، لغزش، فروپاشی، بیرون‌زدگی و پارگی خواهد شد.

پارگی دیسک در هر کجای ستون فقرات دور از ذهن نیست ولی دیسک‌های گردنی و کمری بیشتر تحت تاثیر قرار می‌گیرند. دیسک آسیب‌دیده می‌تواند اعصاب مجاور را تحریک و باعث درد، ضعف، بی‌حسی یا درد تابشی در پاها یا بازوها شود. درد معمولا در طول فعالیت بدنی بدتر و در هنگام استراحت کاهش می‌یابد.

اما جای نگرانی نیست چون در بیشتر موارد دیسک کمر نیاز به جراحی ندارد و می‌توان از راه‌های درمان دیسک کمر در منزل استفاده کرد. استراحت، تمرینات کششی یوگا، اصلاح سبک زندگی و مهم‌تر از همه این موارد کمربند پلاتینر بهترین‌های درمان دیسک کمر در منزل به حساب می‌آیند.

سوالات متداول در مورد درمان دیسک کمر در منزل

۱.بهترین راه برای درمان دیسک کمر در منزل چیست؟

روش‌های درمانی غیرجراحی همیشه بهترین گزینه برای درمان به حساب می‌آیند. تمرینات و حرکات کششی خاص، و کمربند پلاتینر بهترین‌ها هستند.

۲. چه چیزی باعث فتق دیسک می‌شود؟

فتق دیسک اغلب در نتیجه فشار شدید یا افـتادن رخ می‌دهد. هسته از دیواره دیسک بیرون می‌زند و به اعصابی که از نخاع منشعب می‌شوند فشار وارد می‌آورد. به عنوان مثال، بلند کردن یک جسم سنگین پس از نشستن برای مدت طولانی می‌تواند باعث فتق دیسک شود.

۳. کمربند پلاتینر چگونه دیسک کمر را درمان می‌کند؟

کمربند پلاتینر مجهز به سه تکنولوژی پیشرفته اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس است. این فناوری‌ها در کنار هم با ایجاد گرما، افزایش جریان خون، غنی‌سازی اکسیژن، ترمیم بافت‌های صدمه دیده و بلاک عصبی به درمان دیسک کمر می‌پردازند.

۴. نحوه استراحت برای درمان دیسک کمر در خانه به چه صورتی است؟

افرادی که دیسک کمر دارند بهتر است هنگام خواب روی پهلو دراز بکشند و زانوهای خود را جمع کرده و داخل شکم ببرند. در این حالت فشار کمی به ستون فقرات وارد می‌شود. همچنین استفاده از پالش محکم یا حوله بین هر دو زانو نیز توصیه می‌شود. اگر به خوابیدن روی کمر عادت دارید حتما از بالش مناسب برای سر، حوله‌ای زیر قوس کمر و بالشی زیر زانوها استفاده کند.

۵. بهترین روغن برای دیسک کمر و ماساژ در خانه چیست؟

روغن‌های گیاهی مانند زیتون، بادام تلخ، اسطوخودوس و اکالیپتوس برای ماساژ عضلانی و تسکین درد بسیار عالی هستند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه