زانو و پا

کفش مناسب برای زانو درد چی بپوشیم؟

کفش مناسب برای زانو درد بسیاری از درد ها را دور می‌کند|فست طب

کفش مناسب برای زانو درد چی بپوشیم؟

از آنجایی که پاها و زانوها با یکدیگر ارتباط نزدیکی دارند، در صورت بروز مشکل برای یکی، دیگری نیز دچار مشکل خواهد شد. یکی از دغدغه‌های مهم افرادی که زانودرد دارند این است که کفش مناسب برای زانو درد چی بپوشیم؟ یکی از دلایل مهم بروز زانو درد در پای فرد استفاده از کفش‌های غیر استاندارد است.

اگر شما هم از زانو درد رنج می‌برید، می‌دانید که این مشکل چقدر ناامید کننده و طاقت فرسا است. به همین منظور، سایت فست طب مقاله‌ای را در رابطه با اینکه چه کفشی برای چه فردی مناسب است فراهم آورده. در ادامه مواردی همچون مزایا و معایب یک کفش خوب و انواع کفش برای درد زانو را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

چه کفشی برای زانو درد مناسب است؟

انتخاب کفش مناسب برای کسانی که زانودرد دارند همیشه یکی از دغدغه‌های بسیار مهم بوده است. بهترین کفش برای زانو درد آنی است که بهترین پشتیبانی را برای پای فرد به ارمغان بیاورد. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که استفاده تنها از کفش‌ها نمی‌تواند تاثیر زیادی بر درد زانو داشته باشد و درمانی صورت نمی‌گیرد. این به این معنی نیست که در خرید کفش مناسب زانو درد کوتاهی شود. درست است که کفش‌ها نمی‌توانند درمانی را برای زانو درد ارائه دهند اما تا حد زیادی می‌توانند ناراحتی ناشی از زانو درد را کاهش دهند.

به طور کلی فرد باید کفشی را استفاده کند که فرم آن با فرم پای او هماهنگ باشد. اگر فرم پاهای شما به گونه‌ای باشد که انگشتان وسط بلندتری نسبت به دیگر انگشت‌ها داشته باشید، استفاده از کفش‌هایی با فرم نوک تیز برایتان راحت خواهد بود. همچنین استفاده از کفش‌هایی که نوک گرد دارند برای افرادی که ارتفاع انگشتانشان نسبت به یکدیگر کم است معمول‌تر است. اگر قسمت جلویی پایه شما نسبت به پاشنه پهن‌تر است نیز بهتر است کفش متناسب با پای خود را استفاده کنید تا فشار وارد بر پا تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

توجه داشته باشدی که با استفاده منظم از کفش درست و زانوبند زاپیامکس می‌توانید درد زانوی خود را تسکین دهید. زیرا با کفش مناسب، پاها و ستون فقرات در توازن قرار گرفته و فشار کمتری به مفاصل وارد می‌شود. سپس با کمک زانوبند زاپیامکس آلمانی درد تسکین، علائم کاهش و حرکت مفاصل بهبود خواهد یافت.

معرفی انواع کفش مناسب برای زانو درد

بهترین کفش برای زانو درد کدام است|فست طب

در ادامه چند نمونه از بهترین نمونه‌های کفش برای زانو درد و کمر درد را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید زیرا کفش مناسب زانو و ستون فقرات را در توازن و تعادل نگه می‌دارد.

۱. بهترین کفش برای پاهای پهن

این کفش‌ها معمولاً عرض زیادی نسبت به دیگر کفش‌ها دارند. همچنین استفاده از کفی‌های مناسب و استاندارد نیز می‌تواند تا حد زیادی به راحتی پا کمک کند. نکته مهم این است که استفاده از کفی از بروز قوس بیشتر و جابجایی پا جلوگیری کرده و به حفظ وضعیت بدن نیز کمک خواهد کرد. پهن بودن این کفش‌ها برای افرادی که انگشتان چکشی دارند یا به آرتروز مبتلا هستند بسیار مفید است. کفش‌های Orthofeet Edgewater Stretch یکی از گزینه‌های مناسب برای پاهای پهن هستند.

۲. بهترین کفش لیز

استفاده از کفش‌هایی که توری دارند ممکن است برای بسیاری از افراد مشکل باشد به همین دلیل کفش‌های بدون بند که طراحی لغزنده دارند یک انتخاب عالی برای این افراد به حساب می‌آید. شرکت‌های سازنده این کفش‌ها بیان می‌کنند که مدل برای پیاده‌روی مناسب‌ترین هستند. با کمک یک بالشتک و یک کفی استاندارد که در این نوع کفش‌ها موجود است ناراحتی و درد تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین زیره این کفش‌ها کشش و انعطاف پذیری لازم را دارند تا حرکت در مناطق لغزنده را برای فرد آسان‌تر کنند. کفش‌های Sketchers Gowalk Joy یک انتخاب عالی برای افرادی هستند که کفش لیز می‌خواهند. با رعایت اصول پیاده روی صحیح از آسیب به پاها و ستون فقرات خود جلوگیری کنید.

۳. بهترین کفش دویدن در جاده

از آنجایی که دویدن و ورزش‌های هوازی خطر زانو درد را کاهش می‌دهند، استفاده از یک کفش مناسب برای دویدن از موارد مهمی است که هر فرد باید رعایت کند. یک کفش جاده‌ای مناسب، میزان راحتی و عملکرد خوبی را برای فردی که در این نوع زمین‌ها می‌دود فراهم می‌کند. استفاده از فوم نرم و سبک در این نوع کفش‌ها باعث کاهش ضربه و داشتن یک پشتیبانی عالی در حین دویدن برای فرد را فراهم خواهد کرد. Brooks Ghost 15 یک انتخاب عالی برای دویدن در جاده است. این در حالی است که برای پیاده روی برای زانو درد نیز می‌توانید از این کفش مناسب استفاده کنید.

توجه داشته باشید که برای درمان زانو درد با ورزش حتما از کفش و لباس مناسب استفاده کنید. زیرا کفش خوب از پاها حمایت می‌کند و لباس مناسب از عرق بیش از حد جلوگیری کرده و باعث راحتی در انجام تمرینات ورزشی می‌شود.

۴. بهترین کفش برای راحتی بیشتر

اگر به دنبال یک کفش راحتی و مناسب هستید باید موارد خاصی را در نظر داشته باشید. برای مثال یک کفش راحتی خوب فوم فوق العاده مناسب و نرمی را دارا است. جنس مخملی و مقاوم این فوم ضربه ناشی از هر بار برخورد پا با زمین را کاهش خواهد داد. وجود یک پد تصادف در عقب این کفش‌ها باعث انتقال نیرو از پاشنه به جلوی پا خواهد شد. همین موارد فشار را کم کرده و از درد زانو جلوگیری خواهند کرد. هوکا باندی ۸ (Hoka Bondi 8) یکی از کفش‌هایی است که می‌توانید برای راحتی بیشتر از آن استفاده کنید.

۵. بهترین کفش برای دویدن در مسیر

بهترین کفش برای دویدن در یک مسیر صاف کفشی است که یک آج قابل اعتماد داشته باشد و راحتی را برای فرد به ارمغان بیاورد. این نوع کفش‌ها با طراحی فرم فیت خود پا را در آغوش گرفته و تناسب شخصی‌سازی شده‌ای را برای فرد به وجود می‌آورند. همین موضوع باعث کاهش درد در زانو می‌شود. استفاده از تارهای حمایتی و رویه مشبک این کفش‌ها قابلیت تنفس را برای پا در کفش به وجود خواهند آورد. راحتی پا در کفش موجب تسکین درد زانو خواهد شد. کفش‌های Saucony Ride 15 TR جزء بهترین‌ها برای دویدن در مسیر هستند.

۶. بهترین کفش برای دویدن روزمره

افرادی که به صورت روزمره دویدن را در برنامه روزانه خود قرار داده‌اند به یک کفش مناسب احتیاج دارند. این کفش باید دارای یک کفی انعطاف پذیر و پشتیبانی قوی برای پا باشد. وجود بالشتک‌های نرم در زیر پا نیز راحتی مورد نیاز فرد را فراهم می‌سازد. همچنین با کمک این کفش دردهای ناشی از زانو درد نیز کاهش پیدا خواهد کرد. برند نیوبالانس مدل New Balance Fresh Foam X 1080 V12 را برای دویدن روزمره افراد پیشنهاد می‌کند.

۷. بهترین کفش برای شب

این کفش حداکثر بالشتک را دارد تا تجربه یک دویدن نرم و روان را به فرد هدیه دهد. همچنین استفاده از رویه بافتنی در این کفش‌ها تهویه را برای پای فرد فراهم خواهد کرد. داشتن یک زبانه بافتنی در کفش انعطاف پذیری لازم را برای مچ پای فرد و در نتیجه کاهش درد زانوی او فراهم می‌کند. کفش‌های Asics Gel Nimbus 25 از مواردی هستند که جز بهترین‌ها برای شب به شمار می‌روند.

۸. بهترین کفش مجلسی

این کفش باید دارای فناوری Vio-Motion باشد تا قوس‌های پا را کاملاً در آغوش بگیرد. بالشتک داخلی موجود در کفش نیز به کاهش درد ناشی از فاشیای کف پا کمک خواهد کرد. قابلیت جذب ضربه بالا و زیره وافل لاستیکی کفش راحتی زیادی را برای پا و کاهش زانو درد فرد به وجود می‌آورد. کفش‌های Vionic Willa زنانه مدل Slip-On Flat از بهترین‌ها برای مجالس هستند.

۹. بهترین برای همه تمرینات

این کفش‌ها معمولاً دارای قابلیت جذب ضربه بالا و زیر لاستیکی مناسبی هستند. بالشتک‌های موجود در آنها راحتی را برای پای فرد به ارمغان می‌آورند. قابلیت جذب ضربه کفش در هنگام برخورد پا به زمین می‌تواند به کاهش درد زانو فرد کمک کند. نایک ایر مکس ۹۰ (Nike Air Max 90) یکی از بهترین‌ها برای استفاده در همه تمرینات به حساب می‌آید.

۱۰. بهترین کفش لغزنده

کفش‌هایی که به عنوان بهترین کفش‌های لغزنده شناخته می‌شوند باید دارای ۱۰۰ اتیلن وینیل استات باشند. این کفش‌ها کاملاً نرم هستند اما اگر آنها را زیر نور خورشید رها کنید پیچ و تاب پیدا می‌کنند. در ساختار بالشتی این کفش‌ها حمایت بیشتری را برای پا فراهم کرده و ناراحتی را کاهش خواهد داد. صندل‌های راحتی از بهترین کفش‌های لغزنده هستند.

آشنایی با تعدادی از مزایای یک کفش مناسب برای زانو درد

 • کاهش درد پا: با توجه به حمایتی که این کفش‌ها برای پا ارائه می‌دهند، درد ناشی از زانو درد تسکین پیدا می‌کند.
 • پشتیبانی ارائه می‌کند: با کمک بالشتک‌های موجود در کفش‌ها شوک ناشی از حرکات کم خواهد شد.
 • مشکلات پا را اصلاح می‌کند: کفش‌های استاندارد ارتوپدی با ایجاد یک محیط بهینه برای پاها به رفع مشکلات آن کمک می‌کنند.
 • جریان خون را تشویق می‌کنند: این کفش‌ها فضایی برای حرکت پاها فراهم می‌کنند که به همسویی آنها با بقیه بدن کمک می‌کنند. افرادی که دیابت دارند و گردش خون در بدن آنها مختل شده به این کفش‌ها نیاز پیدا می‌کنند.
 • بهبود تحرک: با ایجاد یک محیط حمایتی راحت به تحرک کلی پا کمک می‌کند.
 • بدن را در یک راستا نگه می‌دارد: با کمک این کفش‌ها بخش‌هایی مانند زانو، باسن و مچ پا با یکدیگر هماهنگ می‌شوند.

عوارض کفش نامناسب برای زانو چیست؟

عوارض کفش‌های غیر استاندارد برای زانو|فست طب

 • پاشنه خیلی بلند است: از آنجا که بیشتر خانم‌ها از کفش پاشنه بلند استفاده می‌کنند بیشتر هم دچار آرتروز زانو می‌شوند. زیبایی کفش‌های پاشنه بلند قابل نقض نیست این کفش‌ها می‌توانند به پاهای فرد آسیب برسانند.
 • پای شما به خوبی حمایت نمی‌شود: کفش‌های غیر استاندارد قوس پا را به خوبی ساپورت نمی‌کنند. این کفش‌ها کفی‌های ارتوتیک استاندارد و مناسب را ندارند. در نتیجه حمایت کمتری از پا به عمل می‌آورند و نه تنها به زانو بلکه به کمر نیز ممکن است آسیب برساند.
 • کفش ها مناسب نیستند یا کهنه هستند: در صورتی که از کفش‌های غیر استاندارد یا کهنه استفاده کنید، آج‌های نازک کفش و بالشتک‌های فرسوده آن نه تنها از پا مراقبت نمی‌کنند بلکه ممکن است فردا در معرض خطر زانو درد قرار دهند.

سوالات متداول در مورد کفش مناسب زانو درد

۱. عوارض کفش نامناسب برای زانو چیست؟

این نوع کفش‌ها فرد را دچار مشکلاتی مانند آرتروز زانو خواهند کرد. علاوه بر مشکلات دیگری که برای زانو به وجود خواهند آورد، برای کمر نیز خطرآفرین هستند.

۲. مزایای استفاده از کفش مناسب برای زانو درد چیست؟

کاهش درد پا، ارائه پشتیبانی، اصلاح مشکلات پا، تشویق جریان خون در پا، بهبود تحرک و نگهداری بدن در یک راستا از مزایای استفاده از کفش استاندارد است.

۳. آیا کفش مجلسی برای زانو مضر است؟

بله کفش مجلسی غیر استاندارد می‌تواند به زانو آسیب برساند اما اگر یک کفش مجلسی با استانداردهای لازم را خریداری کنید می‌توانید جلوی آسیب را بگیرید.​

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه