کمر و گردن

قرص مسکن فوری درد کمر؛ انواع داروهای موثر در درمان کمردرد

بهترین قرص مسکن و داروی قوی برای درمان فوری درد کمر

قرص مسکن فوری درد کمر؛ انواع داروهای موثر در درمان کمردرد

قرص مسکن فوری درد کمر به منظور تسکین آنی دردهای غیرقابل تحمل مصرف می‌شود. مصرف این دسته از قرص‌ها، موجب درمان قطعی و دائمی درد کمر نمی‌شود، بلکه صرفا به تسکین موقت دردها کمک می‌کند. با این حال، هنگام بروز دردهای شدید و بی‌وقفه راه‌حل قابل ستایشی برای آسودگی موقت است. اگر مشتاق اطلاع از بهترین قرص و داروی قوی برای تسکین فوری درد کمر هستید، در این مقاله از مجله فروشگاهی فست طب ما را همراهی کنید.

انواع قرص مسکن برای درمان فوری درد کمر

کمر درد عارضه‌ای دردناک است که امکان شیوع آن در هر سن و سالی وجود دارد. احتمالا شما هم در موقعیت‌های خاصی دچار این عارضه ناخوشایند شده‌اید. قطعا شما هم جزء افرادی هستید که با شروع درد کمر به دنبال بهترین قرص‌های آرامبخش می‌گردید که فورا ناراحتی‌های خود را رفع کنید. با این حال امکان دارد شما در انتخاب نوع مسکن مناسب در شرایط فعلی تردید کنید.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

برای درمان کمردرد استفاده از کمربند پلاتینر بهترین انتخاب است. زیرا این کمربند با داشتن سه تکنولوژی اولتراسوند، اینفرارد و کلاک پالس به راحتی درد و علائم ناراحت کننده کمر را از بین می‌برد. برای اطمینان از انتخاب این محصول می‌توانید نظرات کابران در مورد پلاتینر را بخوانید. همچنین قیمت پلاتینر (platiner) نسبت به مزایایی که دارد بسیار عالی است.

بهترین قرص مسکن فوری برای کمر درد؛ رایج‌ترین داروی کمر درد شدید

بهترین مسکن برای کمردرد، مسکنی است که به شما امکاندهد فعالیت‌های روزمره خود را با کمترین عوارض جانبی از سر بگیرید. قرص های مسکن بدون نسخه اکثر دردهای عضلانی و مفصلی را به‌راحتی تسکین می‌دهند. ولیکن آنها در صورت مصرف افراطی و بی‌رویه، خطرات جدی را دربرخواهند داشت. به خواند‌ن ادامه این مقاله ادامه دهید تا از بهترین قرص مسکن فوری برای کمر درد و نحوه مصرف آن آشنا شوید.

۱. NSAIDها یا همان داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، داروی قوی برای کمر درد

داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) اصولا اولین انتخاب اکثر بیماران است. آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن جزء محبوب‌ترین داروهای مسکن هستند. آنها تاثیر بالقوه‌ای در فروکش کرد‌ن درد و ناراحتی کمر در مدت زمان کم دارند. پیشنهاد می‌کنم آشنایی با قرص ناپروکسن برای کمردرد و مزایا و معایب آن را بخوانید.

عموما عملکرد NSAIDها با مسدود کرد‌ن آنزیمی به نام سیکلواکسیژناز شکل می‌گیرد. این آنزیم از ساخت پروستاگلاندین در بدن شما جلوگیری کرد‌ه و باعث ایجاد یک ماده شیمیایی التهاب‌آور می‌شود.

معمولا NSAIDها بدون نسخه (یا در دوزهای بالاتر با نسخه) خریداری می‌شوند. داروهای NSAID به کاهش درد، تورم و التهاب در عضلات و اطراف دیسک‌های آسیب‌دیده ستون فقرات یا مفاصل آرتروز کمک می‌کنند. البته استامینوفن نیز یک مسکن است که اغلب در کنار NSAIDها به فروش می‌رسد، اما یک NSAID نیست و به التهاب کمک نمی‌کند.

در حالت کلی، هیچ دوز استاندارد توصیه شده‌ای برای مصرف NSAIDها جهت درمان کمردرد وجود ندارد. با این حال، مصرف افراطی آنها منجر به بروز عوارض جانبی احتمالی مانند درد معده، زخم، خونریزی یا حتی آسیب کلیه می‌شود.

باید اشاره کنیم که از این داروها برای زانو درد نیز استفاده می‌شود، مانند شرکت زایسترونیک که محصولی مشابه با کمربند پلاتینر برای زانو درد طراحی کرده است. این محصول زانوبند زاپیامکس است که با تکنولوژی UIC به راحتی درد و علائم زانو درد را تسکین خواهد داد.

۲. مواد افیونی؛ قوی‌ترین و درعین‌حال مضرترین قرص های مسکن فوری برای درد کمر

داروهای حاوی مواد افیونی قرص‌های حاوی ماده اعتیادآوری هستند که توانایی تسکین دردهای شدید نواحی مختلف بدن را دارند. مواد افیونی مانند اکسی‌کدون (OxyContin) و ترکیب استامینوفن و هیدروکودون با گیرنده‌های سلول‌های عصبی در بدن و مغز برای کاهش درد تعامل دارند.

معروف‌ترین مسکن‌های اپیوئیدها شامل اکسی کدون، هیدروکودون، کدئین، مورفین و فنتانیل هستند. این نوع از داروها با مسدود کرد‌ن گیرنده‌های درد در مغز و القای احساس شادی و آرامش به پنهان شد‌ن درد شما کمک می‌کنند.

مسکن‌های اپیوئیدی معمولاً در صورت مصرف کوتاه مدت و طبق تجویز پزشک بی‌خطر هستند، اما همیشه نگرانی در مورد اعتیاد آنها وجود دارد. به همین جهت باید پس آنها را پس از مشورت با پزشک و بررسی عوامل خطر احتمالی مصرف کنید. به عبارت دیگر، داروهای حاوی مواد افیونی باید آخرین راه‌حل شما برای رفع مشکلات جسمی باشد.

مواد افیونی در صورت استفاده طولانی مدت، مضرات بسیار ناگواری را برای شما به ارمغان خواهند آورند. مهم‌ترین خطرات ناشی از مصرف بی‌رویه مواد افیونی شامل یبوست، حالت تهوع، سرگیجه، خواب‌آلودگی و افسردگی است. البته اینها فقط عوارض جزئی هستند!

بزرگترین مشکل مواد افیونی این است که به طور باورنکردنی اعتیادآور بود‌ه و شما را به شدت وابستـه خود می‌کنند. به‌علاوه در صورت مصرف مکرر آنها بدن شما نسبت به دارو مقاومت نشان داد‌ه و شمار را وادار به مصرف دوز بالاتری می‌کند. این در حالی است که شما به دنبال تسکین درد هستید، اما به‌عبارتی معتاد شد‌ه‌اید و نمی‌توانید مصرف آنها را قطع کنید.

۳. شل‌کننده‌های عضلانی؛ داروهایی موثر برای رفع درد حاد کمر

شل‌کننده‌های عضلانی از جمله داروهای تجویزی مناسب برای بهبود کمر درد هستند. آنها با تحت تاثیر قرار داد‌ن سیستم عصبی مرکزی، کمر درد حاد را برای مدت کوتاهی تسکین می‌دهند. این دسته از داروها معمولا در صورت وجود اسپاسم عضلانی توصیه می‌شوند. با این حال، بسیاری از آنها موجب خواب‌آلودگی و افسردگی می‌شود، بنابراین باید در مصرف آنها احتیاط کنید.

اگرچه شل‌کننده‌های عضلانی به رفع اسپاسم عضلانی و تسکین درد کمک می‌کنند، اما آنها فقط تا چند روز موثر هستند. باید اشاره کنیم که پمادهای شل کننده نیز تاثیر بالایی در تسین درد کمر دارند. از بهترین پماد برای کمردرد می‌توانیم به پیروکسیکام اشار کنیم.

۴. داروهای ضد افسردگی؛ بهترین داروهای موثر در درمان کمر درد مزمن

به طور کلی، کمردرد یکی از رایج‌ترین علائم افسردگی است. از این رو داروهای ضد افسردگی، استرس عاطفی ناشی از علائم کمردرد را بهبود می‌بخشند. البته برخی از داروهای ضد افسردگی درد داروهای خواب آور نسبتاً خوبی هستند. اگر به دلیل کمردرد مشکل خواب دارید، پزشک احتمالا یک داروی ضد افسردگی تجویز کند تا به روال عادی خواب خود بازگردید.

مطالعات حاکی از آن است که دولوکستین (موثر در درمان افسردگی و اضطراب) یکی از کارآمدترین داروهای ضد افسردگی برای درمان کمردرد است. با این حال مصرف خودسرانه داروهای ضد افسردگی عوارض جانبی متعددی در پی خواهند داشت. مهم‌ترین عوارض آنها شامل خواب‌آلودگی، کاهش اشتها، یبوست، خشکی دهان و خستگی است.

دولوکستین و تاثیر آن در درمان کمردرد

۵. آسپرین؛ داروی نسبتا قوی و بدون نسخه برای کمر درد خفیف

آسپرین یکی از مسکن های بدون نسخه است که تاثیر بسزایی در تسکین دردهای خفیف کمر دارد. اصلی‌ترین عارضه جانبی بالقوه آسپرین، ایجاد مشکلات معده، به ویژه زخم‌هایی همراه با خونریزی است.

به یاد داشتـه باشید که اگر باردار هستید باید از مصرف قرص آسپرین به شدت خودداری کنید. در واقع، شما نباید هیچ دارویی مصرف کنید، مگر اینکه در مورد دارو با پزشک متخصص زنان و زایمان صحبت کرد‌ه باشید.

فهرست قرص های مسکن فوری برای دیسک کمر

مسکن داروی قوی و زوداثری است که در مدت زمان کم سبب تسکین ناراحتی‌های بدن از جمله کمر درد می‌شود. مصرف قرص های مسکن فوری اثر مثبتی در بهبود درد و ناراحتی‌های ناشی از دیسک کمر دارند. از آنجائیکه آنها بدون نسخه به فروش می‌رسند، اکثر افراد تمایل شدیدی به مصرف آنها دارند.

در صورتیکه دامنه تحمل افراد کم و شدت درد کمر بیشتر باشد، پزشک توصیه به داروی قوی یا شاید مواد افیونی کند. این نوع از داروها به طور سریع درد و ناراحتی‌های شدید را تسکین می‌بخشند، اما عوارض سخت و ناخوشایندی را در پی دارند.

استامینوفن، ناپروکسن و آسپرین بهترین قرص های مسکن بدون نسخه برای درد دیسک کمر هستند. آنها در صورتی که طبق دستور پزشک مصرف شوند، اثر قابل ملاحظه‌ای در درمان انواع کمردرد دارند. به‌شرطی که دوز مصرفی توصیه شد‌ه را خودسرانه افزایش ندهید.

از بهترین داروی قوی برای کمر درد می‌توانیم به موارد زیر نیز اشاره کنیم:

 • پیروکسیکام
 • کتوپروفن
 • متوکاربامول
 • سیکلوبنزاپرین
 • باکلوفن
 • تیزانیدین
 • کاریسوپرودول
 • آمی تریپتیلین

بهتر است قبل از مصرف این داروها با پزشک خود مشورت کنید و از مصرف چند دارو با هم در طول یک روز خودداری کنید.

سوالات متداول در مورد قرص مسکن فوری درد کمر

۱. آیا مسکن‌ها قادر به درمان قطعی کمردرد هستند؟

خیر، هیچ یک از مسکن‌ها توانایی درمان دائمی و قطعی کمر درد را ندارند.

۲. آیا شل‌کننده‌های عضلانی بدون نسخه پزشک قابل دریافت هستند؟

خیر، حتما باید طبق تجویز پزشک مصرف شوند.

۳. داروهای بدون نسخه تا چد توانایی تسکین درد دیسک کمر را دارند؟

مسکن‌ها و داروهای بدون نسخه عمدتا برای تسکین موقت دردها مصرف شد‌ه و هیچ یک از آنها تاثیر دائمی در درمان دیسک کمر ندارند. فقط با مصرف آنها چند ساعتی از شر دردهای طاقت‌فرسا خلاص خواهید شد.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه