کمر و گردن

بهترین قرص برای کمر درد؛ آیا مسکن ها باعث درمان کمر درد می‌شوند؟

بهترین قرص برای کمر درد داروهای ضد التهاب است|فست طب

بهترین قرص برای کمر درد؛ آیا مسکن ها باعث درمان کمر درد می‌شوند؟

آیا بهترین قرص برای کمر درد می‌تواند این درد را تسکین دهد؟ آیا قرص برای بهبود وضعیت کمر تولید شده است؟ برای اطلاع از این سوالات پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب از مجله فروشگاهی فست طب را بخوانید. زیرا با توجه به پیشرفت‌های تکنولوژی روزانه تعداد زیادی دارو برای تسکین درد کمر و زانو تولید می‌شود. اما اینکه از کدام دارو برای مشکل خود استفاده کنیم بسیار مهم است. به همین دلیل انتخاب بهترین مسکن یا قرص مسکن فوری برای کمر درد زمانی چالش برانگیزتر می‌شود که گزینه‌های زیادی در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

در کنار داروهای مختلف به عنوان بهترین قرص برای کمر درد، محصولی دیگر وجود دارد که بدون خطر و عوارض است. این محصول کمربند پلاتینر است که با ۳ تکنولوژی که دارد به راحتی درد و ناراحت در کمر را از بین می‌برد.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

بهترین مسکن برای درد دیسک کمر؛ تسکین تا بهبود کمر درد با انواع مسکن

قرص استامینوفن جزو بهترین قرص برای کمر درد به شمار می‌رود|فست طب

برخی افراد از قرص‌ مسکن فوری برای کمر درد و سایر التهاب‌های مفاصل خود استفاده می‌کنند. قرص مسکن کمر درد برای تاثیرگذاری بیشتر باید طبق دستور پزشک مصرف شود. باید توجه داشت که نوع قرص مسکن برای کمر درد بسته به شدت، دلیل مصرف و همچنین سایر داروهای مصرفی بیمار متفاوت است. آسپرین، ایبوپروفن و ناپروکسن از انواع داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی هستند که به عنوان جایگزین استامینوفن تجویز می‌شوند. این سه قرص برای کمر درد به عنوان عوامل کاهش التهاب اثر می‌گذارند. در ادامه این مطلب علاوه بر داروهای مسکن برای کمردرد با مزایا و قیمت پلاتینر – Platiner آشنا خواهیم شد.

داروهای ضد التهاب به صورت با و بدون نسخه در دسترس هستند و می‌توانند به عنوان قرص مسکن برای کمر درد، درد گردن، عضلات یا بهبود کمر دردهای مزمن توسط پزشک توصیه شوند. مانند بسیاری از داروها، حین مصرف داروهای ضد التهابی برای بهبود کمر درد، ممکن است در طول زمان مصرف، عوارض جانبی ظاهر شوند. تحقیقات همچنین نشان می‌دهند که داروهای استروئیدی ممکن است در افرادی که از این قرص برای تسکین کمر درد خود و طی مدت زمان طولانی استفاده می‌کنند، کاهش میزان اثربخشی را به همراه داشته باشند.

۱. استامینوفن یا تیلنول؛ بهترین قرص مسکن فوری درد کمر

استامینوفن موجب تسکین کمردرد می‌شود اما تاثیری در کاهش التهاب مفاصل کمر ندارد. مصرف طولانی مدت قرص‌های مسکن برای کمر درد عوارض بسیاری به همراه دارد و می‌تواند سبب آسیب کبد یا سایر اندام‌های بدن شود. به باور پزشکان متخصص، بهترین دوز مصرف قرص استامینوفن به عنوان مسکن فوری برای کمر درد حدود ۳ هزار میلی‌گرم در روز است.

البته باید توجه داشت که مصرف مداوم قرص استامینوفن برای بهبود کمر درد ممکن است عوارضی از جمله موارد زیر را داشته باشد:

 • حالت تهوع
 • سایر مشکلات گوارشی
 • کاهش اشتها
 • خارش
 • بثورات پوستی

تیلنول نوعی استامینوفن قوی با خاصیت ضد التهابی غیر استروئیدی است که دوز بالاتری از استامینوفن دارد. تیلنول قرص مسکن فوری برای کمر درد به شمار می‌رود. بازه اثر تیلنول ۴ الی ۶ ساعت بوده و هر قرص آن دارای ۳۲۵ میلی‌گرم استامینوفن با خاصیت تسکین بالا است. تیلنول در برخی افراد به عنوان بهترین قرص برای کمر درد اثر می‌کند. یکی دیگر از انواع قرص‌های مهارکننده، قرص لیریکا است. برای اطلاع از قرص لیرکا برای چیست این مطلب از فست طب را مطالعه کنید.

۲. ایبوپروفن؛ بهترین قرص برای کمر درد و سایر دردهای التهابی

مزیت مصرف ایبوپروفن به عنوان قرص مسکن فوری برای کمر درد این است که برخلاف استامینوفن، یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) به شمار می‌رود. بنابراین دارای خواص ضد التهابی است. مشکل مصرف این قرص برای تسکین کمر درد این است که نقطه اثر ایبوپروفن در حدود ۴ تا ۶ ساعت در بدن فعال است و پس از آن هیچ نوع اثر تسکین و بهبودی در کار نیست. درد معده یکی از عوارض‌های دیگر قرص ایبوپروفن برای کمر درد است. به همین دلیل بیشتر پزشکان مصرف قرص ایبوپروفن را همراه با صرف غذا تجویز می‌کنند. ایبوپروفن بدون نسخه در دوزهای ۲۰۰ میلی گرمی در دسترس است.

۳. ناپروکسن؛ تسکین کمر درد از ۸ تا ۱۲ ساعت پس از مصرف

مصرف قرص ناپروکسن برای کمر درد نسبت به ایبوپروفن این است که اثر ناپروکسن ۸ تا ۱۲ ساعت در بدن فرد دوام می‌آورد. مشکل این است که ناپروکسن مانند ایبوپروفن یک قرص ضد التهابی استروئیدی است که برای معده عوارضی به دنبال دارد و بهتر است که مصرف این قرص مسکن فوری برای کمر درد، با یک وعده غذایی همراه شود. دوزهای مصرف قرص ناپروکسن برای تسکین کمر درد به صورت بدون نسخه ۲۲۰ میلی‌گرم و دوزهای تجویزی در مقادیر بالاتر (۵۰۰ میلی گرم= دوز تجویزی متداول) است.

۴. سلکوکسیب؛ تجربه بهبود زود هنگام آرتریت روماتوئید و معجزه کمر درد

سلکوکسیب در لیست داروهای کمر درد جای دارد|فست طب

سلکوکسیب برای تسکین فوری آرتریت روماتوئید تجویز می‌شود. برای بهبود استئو آرتریت‌ها از جمله آرتروز نیز، سلکوکسیب به عنوان قرص برای بهبود کمر درد توصیه می‌شود. سرگیجه، خواب آلودگی، آلرژی و سر درد، برخی از عوارض ناشی از مصرف بدون تجویز داروهای غیر استروئیدی است. برای کاهش میزان عوارض داروها، بهتر است در کنار مصرف درست و به موقع قرص، از درمان خانگی گرفتگی کمر نیز استفاده کنید. به عنوان مثال کمپرس گرم یا سرد و ماساژ با روغن‌های گیاهی.

کمربند پلاتینر؛ تجربه درمانی قوی‌تر از قرص مسکن فوری دردکمر

بسیاری از افراد برای رهایی از درد کمر خود به دنبال راه حل و درمان فوری کمر درد می‌گردند. در مواردی حتی با مصرف قرص مسکن فوری درد کمر قابل درمان نیست. چرا که بسیاری از داروها، بیشتر دارای خاصیت تسکین و بهبود درد دارند و به تنهایی نمی‌توانند در درمان کمر درد موثر باشند.

کمربند پلاتینر با تکنولوژی روز دنیا، قادر است کمردردهای مزمن تا حاد بیمار را درمان کنند. اگرچه مدت زمان پیشرفت روند بهبود و درمان کمر درد با استفاده از کمربند پلاتیینر بستگی به نوع و شدت آسیب کمر دارد. اما تجربه خرید پلاتینر بهترین و سریع‌ترین راه درمان خانگی کمر درد را به بیمار هدیه می‌کند. پس استفاده از کمربند پلاتینر در مقابل سایر روش‌ها، حتی مصرف قرص برای کمر درد بهتر و موثرتر است.

متداول‌‌ترین سوالات درباره بهترین قرص برای کمر درد

۱. مصرف ایبوپروفن برای بهبود کمر درد بهتر است یا پاراستامول؟

به توصیه پزشکان بهتر است پیش از مصرف پاراستامول، به سراغ داروهایی مانند ایبوپروفن به عنوان قرص مسکن کمر درد رفت. شاید نتوان گفت که ایبوپروفن بهترین قرص مسکن برای کمر درد است. اما نسبت به پاراستامول عوارض کمتری دارد. پاراستامول عوارض زیادی از جمله شکم درد شدید، مشکلات تنفسی و سرفه و گلو درد به همراه دارد.

۲. چه دوزی از ایبوپروفن برای کمر درد موثر است؟

برای دریافت پاسخ دقیق و صحیح بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید. پزشکان متخصص برای کمر درد شدید، ایبوپروفن ۶۰۰ الی ۸۰۰ میلی‌گرم به مقدار سه بار در روز و ایبوپروفن با دوز ۶۵۰ تا هزار میلی‌گرم را برای ۴ بار مصرف در روز توصیه می‌کنند. که مقدار دوزهای مصرفی، بسته به نوع و شدت کمر درد افراد متفاوت بوده و نیازمند تجویز دقیق قرص برای بهبود کمر درد است.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه