زانو و پا

آیا عمل تعویض مفصل زانو خطرناک است +آشنایی با ۶ عوارض مهم

آیا عمل تعویض مفصل زانو خطرناک است|فست طب

آیا عمل تعویض مفصل زانو خطرناک است +آشنایی با ۶ عوارض مهم

آیا عمل تعویض مفصل زانو خطرناک است؟ آیا می‌دانید قیمت پروتز زانو آمریکایی ۱۴۰۲ و سایر پروتزهای استاندارد برای جراحی زانو چه مقدار است؟ جراحی تعویض مفصل زانو به جراحی گفته می‌شود که در آن قسمت‌هایی از مفاصل آسیب دیده زانو را خارج کرده و با پروتز استاندارد جایگزین می‌کنند. این جراحی سبب کاهش سریع درد شده و به بهبود عملکرد زانو کمک می‌کند. برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا عمل تعویض مفصل زانو برای شما مناسب است یا خیر، جراح دامنه حرکتی، ثبات و قدرت زانوی شما را بررسی می‌کند.

یکی از راه‌های مشخص کردن شدت آسیب زانو تصویر برداری با اشعه ایکس است. انتخاب نوع و جنس پروتز به سن، وزن، میزان فعالیت، اندازه، شکل زانو و وضعیت کلی بدن فرد بستگی دارد. برای افزایش آگاهی شما در جدیدترین مقاله فست طب قصد داریم در خصوص خطرات و فواید عمل جراحی تعویض مفصل زانو متناسب با نتایج پزشکی و تجربه بیماران تعویض مفصل زانو صحبت کنیم. و به سوال اینکه آیا عمل تعویض مفصل زانو خطرناک است پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

جراحی تعویض مفصل زانو چیست و چرا انجام می‌شود؟

سالانه بیش از ۵۰۰۰۰ نفر در ایران تحت عمل جراحی تعویض مفصل زانو قرار می‌گیرند. نسبت به فواید این جراحی، عوارض آن نسبتا محدود است و تنها در کمتر از ۲ درصد از بیماران دیده می‌شود. عمل تعویض کامل زانو یک روش موثر برای جایگزینی عضلات و استخوان‌های آسیب دیده و تحلیل رفته است. این ساختارها قادر به تحمل وزن بدن نیستند. به همین دلیل باعث ناتوانی فرد برای انجام بسیاری از فعالیت‌ها می‌شود. در ابتدای روند درمان برای بیماران روش‌های درمانی بدون عوارض و غیر تهاجمی انجام می‌شود. چنانچه بیماران به روش‌هایی مانند: فیزیوتراپی، داروهای ضد التهابی یا تزریق کورتیزون پاسخ نداده باشد؛ تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند.

علت انجام جراحی تعویض مفصل زانو چیست؟

در روش تعویض مفصل زانو غضروف و استخوان آسیب دیده با اجزای مصنوعی ساخته شده از فلز، پلاستیک یا سرامیک تعویض می‌شود. جراحی تعویض کامل زانو یک جراحی زمان بر و نسبتا سخت است؛ با این حال مشخص شده که در تسکین درد و بهبود عملکرد بیماران بسیار موفقیت آمیز عمل می‌کند. اکثر بیمارانی که جراحی تعویض کامل زانو را انجام می‌دهند در عرض چند ماه پس از جراحی می‌توانند به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

شایع‌ترین علت جراحی تعویض مفصل زانو، کاهش درد ناشی از ابتلا به آرتریت است. افرادی که نیاز به جراحی تعویض مفصل زانو دارند معمولا برای راه رفتن، نشستن، بالا رفتن از پله‌ها، ورزش کردن و بلند شدن از روی صندلی مشکل دارند. اگر فقط یک قسمت از زانو آسیب دیده باشد، جراحان اغلب فقط آن قسمت را تعویض می‌کنند.

 اگر کل مفصل نیاز به تعویض داشته باشد، انتهای استخوان ران و ساق پا تغییر شکل می‌دهد. به همین دلیل کل مفصل تعویض می‌شود. پس از عمل جراحی نیز لازم است به مراقبت‌های بعد از عمل تعویض مفصل زانو مانند: اجتناب از کار سنگین، فیزیوتراپی، شنا کردن، استفاده از واکر و زانو بندهای طبی هنگام راه رفتن توجه کنید.

جراحی تعویض مفصل زانو به چه صورت انجام می‌شود؟

مراحل جراحی تعویض مفصل زانو|فست طب

اگر اخیرا پزشک متخصص تشخیص داده که باید برای درمان زانوهای خود تحت عمل جراحی تعویض مفصل زانو قرار بگیرید، احتمالا یکی از مهم‌ترین سوالاتتان این است که این جراحی به چه صورتی انجام می‌شود. جراحی تعویض مفضل زانو متناسب با شدت و محل آسیب ممکن است به شکل‌های مختلفی انجام شود. با این حال برای اشنایی و پاسخ به سوال شما در این قسمت از مقاله مراحل مشترک در این جراحی را بررسی خواهیم کرد.

مراحل جراحی تعویض مفصل زانو عبارتند از:

 1. بیهوشی موضعی برای کاهش درد
 2. اتصال دستگاه‌های مختلف و بررسی علائم حیاتی بیماران مانند: میزان ضربان قلب و شدن فشار خون
 3. تزریق آنتی بیوتیک جهت جلوگیری از بروز عفونت در حین و پس از جراحی
 4. ایجاد برشی قسمت آسیب دیده زانو
 5. خارج کرده بخش آسیب‌دیده استخوان و غضروف
 6. قرار دادن پروتز فلزی در قسمت مورد نظر
 7. برای کمک به حرکت آسان‌تر بیمار، یک فاصله‌دهنده پلاستیکی را در میان پروتز قرار می‌دهند
 8. بخیه زدن پوست و عضله

آشنایی با مهم‌ترین عوارض عمل جراحی تعویض مفصل زانو

ریسک‌های تعویض مفصل زانو|فست طب

همانطور که اشاره شد جراحی تعویض مفصل زانو جزء جراحی‌های تهاجمی و سنگین است. در این جراحی بخشی از استخوان و غضروف خارج شده و با پروتزهای فلزی جایگزین می‌شود. اگر شما هم متقاضی انجام این جراحی هستید، با مطالعه ادامه مقاله با عوارض شایع آن اشنا شوید تا بتوانید اقدامات لازم برای کاهش حداکثری عوارض انجام دهید.

مهم‌ترین عوارض جراحی زانو شایع و تجربه بیماران تعویض مفصل زانو عبارتند از:

 • صدای تق تق زانوها
 • شل شدن مفاصل
 • آسیب‌های عصبی
 • تورم و سفتی
 • درد

توجه داشته باشید! مواری مانند سن، وضعیت سلامتی و سطح فعالیت شما در میزان عوارض ناشی از جراحی تعویض زانو نقش دارند. چنانچه یکسال پس از جراحی همچنان دارای عوارض بالا هستید، با پزشک خود صحبت کنید تا مشخص شود که آیا مشکلات دیگری وجود دارد یا خیر. علاوه بر برای کاهش شدت عوارض از پزشک خود در خصوص انواع مراقبت بعد از عمل تعویض مفصل زانو سوال کنید.

۱. صدای تق تق زانو؛ شایع ترین عوارض جراحی تعویض مفصل زانو

تق تق کردن زانو ناشی از ساییدن استخوان‌ها، یکی از عوارض جانبی رایج در جراحی تعویض مفصل زانو است. طبق گفته آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا، اکثر افراد سالم و افراد آرتروز زانو نیز با خم شدن یا راه رفتن صدای تق تق از زانو را می‌شنوند. این صداها معمولاً چند هفته پس از جراحی تعویض زانو شروع می‌شود؛ زیرا تورم کاهش یافته و دامنه حرکتی بهبود می‌یابد. به طور کلی این صداها با افزایش فعالیت بدنی بیماران بیشتر می‌شود. مدت زمان بهبودی کامل بعد از عمل تعویض مفصل زانو به نوع جراحی و شدت آسیب بستگی دارد. بسیاری از بیماران گزارش کرده‌اند که شش ماه پس از جراحی قادر بودند به راحتی ورزش‌های مورد علاقه خود را دنبال کنند. البته توجه داشته باشید که ورزش بعد از عمل زانو را با مشورت پزشک شروع کنید تا شدت و زمان ورزش را برای شما مشخص کند.

۲. لخته شدن خون یا DVT؛ ترومبوز ورید عمقی

لخته خون در زانو به دلیل جراحی|فست طب

برای پاسخ به سوال آیا عمل تعویض مفصل زانو خطرناک است؟ باید بگوییم بله نسبتا جراحی خطرناکی است. لخته شدن خون که به آن  DVT یا deep vein thrombosis (ترومبوز ورید عمقی) نیز گفته می‌شود؛ پس از جراحی تعویض مفصل زانو به دلیل افزایش جریان خون ناشی از پاره‌شدن عروق خونی ایجاد می‌شود. این آسیب اغلب جدی نیست. بیماران دارای لخته خونی به دلیل درد و تورم باید داروهای ضد انعقاد مصرف کنند. متاسفانه لخته خونی که در ساق پا ایجاد شده می‌تواند به سمت ریه‌ها رفته و آمبولی ریه ایجاد کند. آمبولی ریه با عوارض بسیار جدی همراه است. برای کاهش خطر لخته شدن خون پس از جراحی پزشکان توصیه می‌کنند بیماران علاوه بر مصرف داروهای ضد انعقاد از ابزارهایی مانند: جوراب های مخصوص و زانو بند زاپیا مکس استفاده کنند. با خرید زاپیامکس و استفاده منظم از آن درد کاهش یافته و روند بهبودی تسریع خواهد شد.

۳.  عفونت زخم ناشی از برش دادن پوست

در تعدادی از موارد جراحی گزارش شده که زانوی بیماران بعد از عمل جراحی عفونت کرده است. محل عفونت در واقع همان قسمتی است که برای تعویض مفصل برش داده‌شده است. این نوع عفونت معمولا با آنتی بیوتیک درمان می‌شود. اگر عفونت به عمق مفصل زانو برسد، ممکن است به جراحی نیاز داشته باشید.

۴. مشکلات ناشی از قرار دادن پروتز نامناسب

پروتز زانو چیست|فست طب

مانند هر شی فلزی دیگر، پروتزهای مناسب تعویض مفصل زانو نیز ممکن است به مرور زمان فرسوده‌شده و از بین بروند. به همین دلیل انتخاب جنس و نوع پروتز اهمیت بسیار بالایی دارد. خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد پروتزهای زانو بیش از ۱۵ سال عمر مفید دارند. با این حال در برخی مواردی به خاطر جنس پروتز و حتی سبک زندگی فرد ممکن است فرسوده‌شده و نیاز به تعویض مجدد داشته باشند. علاوه بر موارد اشاره‌شده قیمت انواع مختلف پروتزهای استاندارد مانند قیمت پروتز زانو آمریکایی ۱۴۰۱ بسیار بالا است. برای مثال در حال حاضر(دی ماه ۱۴۰۲) قیمت پروتز زانو آمریکایی از ۷ تا ۱۸ میلیون متغیر است.

مهم‌ترین دلایل فرسوده شدن پروتزهای مفصل زانو شامل موارد زیر است:

 • عفونت مکرر در محل قرار دادن پروتز
 • فعالیت های جسمی شدید و بسیار زیاد(قرار دادن پروتز برای افراد ورزشکار)
 • وارد شدن فشار زیاد روی پروتز به دلیل اضافه وزن فرد

۵. آسیب به اعصاب یا بافت

در طول انجام جراحی، این احتمال وجود دارد که رگ خونی، عصب یا رباط اطراف مفصل زانو آسیب ببیند. این آسیب شایع نیست و در طول جراحی یا بعد از آن ترمیم می‌شود. برای کاهش تحریک اعصاب بافت لازم است مدت استراحت بعد از عمل زانو را افزایش‌داده و حداقل تا دوماه از انجام کارهای سنگین مانند: فعالیت های شغلی و کارهای منزل خودداری فرمایید.

۶. سفتی زانو به دلیل کاهش فعالیت افراد پس از عمل جراحی

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که افراد پس از جراحی تعویض مفصل زانو با آن مواجه می‌شوند، سفت شدن مفصل زانو است . این عارضه باعث ایجاد ناتوانی در انجام فعالیت‌هایی از جمله: خم شدن، پایین رفتن از پله‌ها، نشستن روی صندلی یا پیاده شدن از ماشین می‌شود. بهترین روش‌های درمانی مناسب برای کاهش سفتی مفصل زانو شامل: فیزیوتراپی و شنا کردن است. مصرف بعضی از داروهای ضد التهاب نیز در کاهش سفتی عضلات موثر هستند.

عواملی که در افرایش سفتی و کاهش انعطاف عضلات موثر هستند؛ عبارتند از:

 • کاهش فعالیت‌های بدنی بیمار و استراحت طولانی مدت
 • سابقه عمل جراحی برای زانو
 • ابتلا به بیماری‌هایی مانند: دیابت، بیماری ریوی و افسردگی
 • مراجعه نکردن به فیزیوتراپی

هزینه عمل تعویض مفصل زانو چقدر است؟

قیمت پروتز زانو آمریکایی ۱۴۰۱|فست طب

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، عمل تعویض مفصل زانو، درمان جراحی برای جایگزینی مفصل آسیب دیده زانو با مفصلی مصنوعی است. این جراحی برای افرادی که از دردی و سفتی مفصل زانو رنج می‌برند بسیار مناسب است. همچنین این عمل برای کسانی که سایر روش‌های درمانی برای آن‌ها کارساز نبوده پیشنهاد می‌شود. از آنجایی که این روش درمانی از نوع جراحی است، لذا هزینه آن نسبت به سایر روش‌های درمانی بیشتر خواهد بود. اما به طور کلی هزینه عمل تعویض مفصل زانو، به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • نوع مفصل مصنوعی
 • تجربه و تخصص جراح
 • کلینیک یا بیمارستانی که در آن عمل صورت می‌گیرد
 • شهر و منطقه‌ای که عمل در آن انجام می‌شود
 • هزینه تجهیزات بیمارستانی که برای عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد

قیمت مفصل مصنوعی زانو چقدر است؟

قیمت مفصل مصنوعی زانو از ۱۵ میلیون شروع می‌شود که این قیمت‌ها با توجه به تغییرات نرخ ارز متغیر خواهند بود. به این هزینه، باید هزینه‌های مربوط به بیمارستان، دستمزد جراح و همچنین تجهیزات را نیز بیفزایید. به طور کلی، هزینه عمل تعویض مفصل زانو در ایران چیزی بین ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است. البته، این هزینه ممکن است در برخی موارد بیشتر یا کمتر باشد و همچنین می‌تواند در برخی موارد شامل بیمه نیز شود.

قیمت پروتز زانو آمریکایی ۱۴۰۱

پروتز زانو در انواع و مدل‌های مختلفی در بازار وجود دارد. قیمت پروتز با توجه به نوع آن متفاوت است. اما با توجه به قیمت پروتز زانو آمریکایی ۱۴۰۱ با مدل‌های ۱۴۰۲ متفاوت است. زیرا قیمت این پروتزها با توجه به نرخ ارز تفاوت دارد.

قیمت پروتز زانو آمریکایی ۱۴۰۲

پروتز زانوهای آمریکایی به‌عنوان یکی از وسایل پزشکی پیشرفته در بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پروتزها دارای فناوری پیشرفته‌ای هستند و به افرادی که مفصل زانوی خود را از دست داده‌اند، کمک می‌کنند تا قدرت و قابلیت خود را بهبود بخشند.

قیمت پروتز زانو آمریکایی ممکن است با توجه به متغیرهای مختلفی مانند کیفیت، برند، قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص آن، متفاوت باشد. علاوه بر این، هزینه‌های مرتبط با متخصصین و تعیین صحیح پروتز، تنظیم و تطبیق پروتز با بدن فرد نیز در محاسبه قیمت موثر خواهد بود.

برخی پروتزها می‌توانند در محدوده قیمت متوسط باشند، در حالی که برخی دیگر از پروتزهای حرفه‌ای‌تر هزینه‌های بیشتری را در بر خواهند داشت. به طور قطع قیمت پروتز زانو آمریکایی در این سالها به دلیل پیشرفت فناوری و مواد استفاده شده افزایش یافته است.

قیمت پروتز زانو آمریکایی اغلب به طور متوسط از ۱۵ میلیون تومان آغاز می‌شود و می‌تواند بالاتر نیز باشد. در هر صورت، برای اطلاع دقیق از قیمت‌های لحظه‌ای و به‌روز پروتزهای زانوی آمریکایی، بهتر است با مراکز متخصص در این زمینه تماس بگیرید. آنها می‌توانند بر اساس نیازها و بودجه، گزینه‌های مناسبتری را به شما پیشنهاد دهند.

مدت زمان استراحت بعد از جراحی ترمیم زانو

مدت زمان بهبودی بعد عمل تعویض مفصل زانو|فست طب

جراحی ترمیم زانو برای اصلاح آسیب‌های جزئی یا متوسط مفصل زانو انجام می‌شود و با عمل تعویض مفصل زانو کمی متفاوت است. مدت زمان استراحت بعد از جراحی ترمیم زانو معمولا کوتاه‌تر از جراحی تعویض مفصل زانو است. اکثر افراد بعد از جراحی ترمیم زانو به ۲ تا ۴ هفته استراحت در خانه نیاز دارند.

در هفته‌های اول بعد از عمل، فرد باید از یک بریس یا آتل برای حمایت از زانو استفاده کند. پزشک یا فیزیوتراپیست فرد را تمرینات خاصی برای تقویت عضلات اطراف زانو آموزش می‌دهد. این تمرینات به بهبود عملکرد زانو و کاهش درد کمک می‌کنند.

عوامل موثر در مدت زمان استراحت بعد از عمل زانو

علاوه بر نوع جراحی، عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند بر مدت زمان استراحت بعد از عمل زانو تاثیر بگذارند، از جمله:

 • سن فرد
 • میزان فعالیت فرد قبل از عمل
 • سلامت عمومی فرد
 • شیوه استراحت کردن بعد از عمل زانو

در این بخش به بررسی چند نکته برای کوتاه کردن مدت زمان استراحت بعد از عمل زانو آورده شده است:

 • به توصیه‌های پزشک و فیزیوتراپیست خود گوش کرده و عمل نمایید.
 • تمرینات تجویز شده توسط پزشک یا فیزیوتراپیست خود را به طور منظم و مرتب انجام دهید.
 • وزن خود را تحت کنترل داشته باشید و سعی کنید وزن خود را کاهش دهید.
 • از یک رژیم غذایی سالم و متعادل پیروی کنید.
 • به اندازه کافی و باکیفیت استراحت کنید.

مدت زمان استراحت بعد از عمل زانو به عوامل مختلفی بستگی دارد. به شکل معمول، جراحی تعویض مفصل زانو به یک دوره بهبودی طولانی‌تر از جراحی ترمیم زانو نیاز دارد. توجه داشته باشید که رعایت توصیه‌های پزشک و فیزیوتراپیست می‌تواند به کوتاه کردن مدت زمان استراحت بعد از عمل زانو کمک کند. پس این توصیه‌ها را جدی بگیرید.

مدت زمان بهبودی کامل بعد از عمل تعویض مفصل زانو

عمل تعویض مفصل زانو (Total Knee Replacement) همان‌طور که گفتیم، روشی جراحی است که برای بهبود و تسکین درد و بهبود عملکرد زانوی آسیب دیده استفاده می‌شود. بعد از این عمل جراحی، مدت زمان بهبودی کامل به عوامل مختلفی از جمله سن، وضعیت سلامت بدنی و فعالیت فیزیکی بستگی دارد.

ابتدا، باید بدانید که اولین هفته‌های بعد از عمل تعویض مفصل زانو بیشتر باید در بستر خواب بگذرد تا ریسک‌های تعویض مفصل زانو به حداقل برسد. حدود ۲ تا ۳ روز پس از عمل، ممکن است بتوانید از راه‌های کمکی مانند عصا برای راه رفتن استفاده کنید، درواقع تا حدود ۶ هفته، برای راه رفتن به عصا نیاز دارید.

با گذشت زمان، می‌توانید کم‌کم وزن خود را بر روی زانوی جدید بگذارید و با کمک فیزیوتراپی، تمرینات افزایش قدرت و انعطاف پذیری عضلات را انجام دهید. در این مرحله، تمرینات استقامتی و همچنین تمرینات تعادلی می‌توانند برای شما کمک کننده باشند.

مدت زمانی که برای بهبودی کامل لازم است، کاملا به آمادگی جسمانی شما بستگی دارد. برخی افراد ممکن است در عرض ۶ ماه به طور کامل بهبود یابند، در حالی که برای برخی دیگر ممکن است مدا زمان کامل بعد از عمل تعویض مفصل زانو تا ۱ سال و حتی بیشتر طول بکشد. اما در مجموع، بیشتر بیماران تا ۶ تا ۱۲ ماه پس از عمل با مراقبت و فیزیوتراپی منظم بهبودی کامل خود را تجربه می‌کنند.

برای بهبودی موثر بعد از عمل تعویض مفصل زانو، حضور در جلسات فیزیوتراپی بسیار مهم است. از جمله تمرینات عضلانی قدرتی، انعطافی، استقامتی، تعادلی و تمرینات کاربردی برای بالا بردن استقامت زانوها بسیار لازم است. همچنین، رعایت رژیم غذایی سالم و استفاده از داروها و مکمل‌های در دستور پزشک خود از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

بنابراین، با توجه به فاکتورهای مختلف، مدت زمان بهبودی کامل بعد از عمل تعویض مفصل زانو متفاوت است. اما با رعایت مراقبت‌های پس از عمل و فیزیوتراپی دقیق، امیدوارم مهارت و عملکرد زانوی جدیدتان را بهبود بخشید و به فعالیت‌های روزانه‌تان با خیال راحت برگردید.

سوالات متداول مقاله آیا عمل تعویض مفصل زانو خطرناک است

۱. نحوه خوابیدن بعد از تعویض مفصل زانو چگونه است؟

بهترین حال خوابیدن برای بیماران به صورتی است که هر دو به صورت صاف و در یک راستا قرار بگیرند. شما می‌توانید از بالشتک‌های نازک برای کاهش فشار به زانوهای خود استفاده کنید.

۲. برای کاهش درد زانو چی بخوریم؟

برای کاهش درد زانو توصیه می‌کنیم از دمنوش‌ها و گیاهان دارویی ضد التهاب و بی خطر مانند: دارچین، عسل، زردچوبه و بابونه استفاده کنید.

۳. آیا ماساژ تراپی برای بیماران مناسب است؟

بستگی به شرایط بیمار دارد. در بسیاری از موارد ماساژ تراپی از طریق افزایش جریان خون سبب کاهش سریع تورم و درد زانو می‌شود.

۴. مدت استراحت بعد از عمل زانو چقدر است؟

معمولا تا دو هفته بعد از جراحی بیمار باید استراحت کنید. اما استراحت به معنی عدم حرکت نیست. بلکه باید به صورت مرتب و به ازای هر ۲ ساعت دراز کشیدن حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه حرکت کند و راه برود. در حالت کلی بهبودی بعد از جراحی با توجه به شرایط بیمار بین ۱ تا ۳ ماه زمان می‌برد.​

۵. تعویض مفصل زانو چقدر زمان می‌برد؟

عمل تعویض مفصل زانو معمولا بین ۱ الی ۲ ساعت زمان می‌برد.

۶. چه زمانی به عمل تعویض مفصل زانو نیاز است؟

چنانچه غضروف و مفاصل زانو تحلیل رفته باشد و سایر روش‌ها برای درمان زانو درد جواب ندهد، باید عمل تعویض مفصل زانو صورت گیرد.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه