کمر و گردن

همه چیز در مورد درمان دیسک کمر با طب سنتی؛ معرفی ۶ داروی گیاهی

درمان دیسک کمر با طب سنتی|فست طب

همه چیز در مورد درمان دیسک کمر با طب سنتی؛ معرفی ۶ داروی گیاهی

درمان دیسک کمر با طب سنتی به تنهایی برای درمان دیسک کمر کافی نیست. در این خصوص پزشکان از گیاهان دارویی یا دیگر روش‌های درمانی برای بهبود وضعیت بیمار استفاده می‌کنند. تحقیقات علمی زیادی نسبت به داروهای گیاهی صورت گرفته است و تاثیرات این گیاهان بر بیماری‌ها به‌طور کامل اثبات شده است.

از بسیاری گیاه‌های شفابخش و موثر برای داروهای درمانی نیز استفاده می‌شود. چنانچه در خصوص مشکلات دیسک کمر نیاز به مشاوره یا راهکار داشتید می‌توانید از خدمات «فست طب» نیز کمک بگیرید. در ادامه با ما باشید تا بهترین گیاهان، روغن‌ها و دمنوش‌ها را در طب سنتی برای بیماری دیسک کمر به شما معرفی کنیم.

ارتباط با مشاورین درمان فست طب

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی

نام و نام خانوادگی(Required)
انتخاب نوع مشاوره تخصصی(Required)

آیا درمان دیسک کمر با طب سنتی امکان‌پذیر است؟

آیا درمان دیسک کمر با طب سنتی امکان‌پذیر است|فست طب

بیماری دیسک کمر از جمله بیماری‌های اسکلتی استخوانی است که می‌تواند علائم پنهانی در مراحل اولیه داشته باشد. فعالیت‌های خارج از حد توان، آسیب‌ها، حوادث، بیماری‌های زمینه‌ای می‌توانند دیسک‌ها که بین مهره‌های ستون فقرات هستند را مورد هجوم قرار دهند. این امر موجب بروز دردهای خفیف در ابتدا و دردهای شدیدتر همراه با اسپاسم عضلانی در مراحل بعدی می‌شود.

کمردردها می‌توانند بسیاری از فعالیت‌های شخص را در طول روز تحت‌الشعاع قرار دهند و مشکلاتی را در این خصوص پدیدار سازند. بیشترین آسیب‌ها به دیسک تحت عنوان فتق دیسک یا بیرون آمدن دیسک پدیدار می‌شوند.

درمان قطعی دیسک کمر با طب سنتی امکان‌پذیر نیست اما تا حد زیادی علائم و دردهای این عارضه را خاموش می‌کند و به روند بهبودی کمک می‌کند. در واقع طب سنتی با استفاده از دانش و تجربیات پیشین خود از گیاهان اثرگذار و آرام‌بخش کمک می‌گیرد تا سلامت جسمی و روحی بیمار را فراهم سازد.

در کنار استفاده از داروهای گیاهی می‌توانید از کمربند پلاتینر uic استفاده کنید. این کمربند با ۳ تکنولوژی که دارد به ارحتی هر گونه درد و ناراحتی را از بین می‌برد. برای تهیه کمربند پلاتینر اصل می‌توانید به فروشگاه فست طب مراجعه کنید.

در خصوص درمان دیسک کمر با داروهای گیاهی باید گفت به‌خاطر خواص آرام‌بخشی یا خواص ضدالتهابی همین‌طور تقویتی عضلات و مفاصل و بسیاری خواص دیگر می‌توانند در خاموش کردن دردها و روند بهبودی کمک‌کننده باشند. داروهای گیاهی به‌صورت فراوان در اشکال خوراکی مانند دمنوش، عرقجات در دسترس هستند و از عصاره گیاهان نیز روغن‌های موضعی برای تاثیر بیشتر تهیه و در اختیار بیماران قرار داده‌اند.

گیاهان درمانگر عوارض داروهای شیمیایی را ندارند و این خود باعث تشویق بیماران به سمت مصرف گیاهان دارویی است اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که مصرف برخی از گیاهان دارویی می‌توانند تداخل دارویی ایجاد کنند یا حساسیت‌زا باشند. بنابراین اقدامات لازم را قبل از مصرف گیاهان دارویی لحاظ کنید و نسبت به این مسائل مطمئن شوید.

معرفی گیاهان اثرگذار برای درمان دیسک کمر با طب سنتی

معرفی گیاهان اثرگذار برای درمان دیسک کمر با طب سنتی|فست طب

برای درمان دیسک کمر با طب سنتی باید ابتدا بدانید علت این عارضه چیست. گاهی بسیاری از افعال فیزیکی، وضعیت‌های نامناسب در حرکت‌ها، سبک زندگی کم‌تحرک یا ورزش‌های سنگین، صدمات و بسیاری موارد دیگر و گاهی بیماری‌ها می‌توانند مسبب پیدایش دیسک کمر شوند. تعدادی از گیاهان که تاثیر مستقیم بر روند بهبودی دیسک کمر دارند عبارت‌اند از:

۱. کندر، گیاهی موثر برای دردهای عضلانی و مفاصل

یکی از گیاهان موثر و شناخته‌شده در طب سنتی که برای تسکین دردهای عضلانی و مفاصل استفاده می‌شود کندر است. این گیاه حاوی اسید بوسولیک که خاصیت ضدالتهابی دارد، است و به عنوان درمان گیاهی و خانگی کمردرد نیز محسوب می‌شود. کندر در تسکین دردها بسیار قوی ظاهر می‌شود و اسپاسم عضلانی را رها می‌سازد. باید اشاره کنیم که درمان پارگی دیسک کمر بدون عمل و با کمک طب سنتی، فیزیوتراپی یا اوزون تراپی بهترین راه ممکن است.

۲. زردچوبه و کورکومین آن برای التهابات

برای درمان گیاهی دیسک کمر زردچوبه یکی از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌رود. کورکومین موجود در این گیاه، باعث پیشگیری از التهاب‌ها و اصطکاک بین استخوان‌ها می‌شود. زردچوبه در ایران جزو ادویه‌جات پرمصرف نیز محسوب می‌شود که علاوه‌بر خواص دارویی، طعم و عطر بی‌نظیری به غذاها می‌دهد. استفاده از زردچوبه در مراحل مختلف درمان بسیار موثر است. به عنوان مثال از زردچوبه در غذاها برای بعد از عمل دیسک کمر استفاده می‌شود تا التهابات کاهش یابد.

۳. فلفل سیاه و تسکین درد ناشی از آن

این گیاه نیز برای تسکین دردهای مفاصل بسیار اثرگذار است و برای تاثیربخشی بیشتر در قالب کپسول‌های خوراکی در دسترس هستند. فلفل سیاه نیز علاوه‌بر مصارف آشپزی یک درمان گیاهی و خانگی کمردرد به شمار می‌رود.

۴. پنجه شیطان و خواص خاص آن

از دیگر موارد درمان گیاهی دیسک کمر پنجه شیطان است که سرشار از خواص ضدالتهابی و هارپاگوسید که نوعی مسکن محسوب می‌شود. برای استفاده درست از گیاه پنجه شیطان حتما با پزشک طب سنتی مشورت کنید.

۵. پوست درخت بید برای درمان دیسک کمر با طب سنتی

این گیاه برای شباهت به خواص، به آسپرین گیاهی معروف است و در طب سنتی برای دیسک کمر و سردرد پرکاربرد است که خواص تسکین‌دهندگی درد دارد. به همین دلیل از این گیاه، روغن یا مرهم برای تسکین درد استفاده می‌کنند.

۶. زنجبیل؛ مهمترین درمان گیاهی دیسک کمر

از دیگر گیاهان آرام‌بخش و تسکین‌دهنده درد، زنجبیل است که خاصیت آزادسازی عضلات را نیز دارد. زنجبیل همچنین یک ضدالتهاب به شمار می‌رود و برای دردهای کمر بسیار مفید است.

بسیاری از گیاهان دارویی را می‌شناسید و شاید بارها آن را استفاده کرده باشید اما از خواص آنها خبر نداشتید. با دانستن خاصیت‌های گیاهان دارویی، تاثیر و کمک به درمان دیسک کمر با طب سنتی می‌توانید بهتر و بیشتر از این گیاهان استفاده کنید و آن را در دستور غذایی خود قرار دهید.

درمان دیسک کمر از طریق روغن‌های گیاهی

درمان دیسک کمر با طب سنتی و از طریق روغن‌های گیاهی نیز می‌تواند به روند بهبودی کمک کند. روغن‌های گیاهی از عصاره برگ‌ها، دانه‌ها، گل‌ها، میوه‌ها و پوست بعضی از گیاهان موثر گرفته می‌شوند. این روغن‌ها با تاثیر مستقیم بر موضع درد، اثرات آرام‌بخشی خود را بیشتر نشان می‌دهند و به کاهش درد سرعت می‌بخشند. از جمله روغن‌های تاثیرگذار طب سنتی برای دیسک کمر می‌توان موارد زیر را نام برد:

نوع روغن خواص دارویی
روغن نعناع تسکین‌دهندگی طبیعی و زیادی به‌خاطر ته‌رنگ منتول خالص موجود در آن دارد و دردهای دیسک کمر را کاهش می‌دهد.
روغن زمستانه

 

یکی از ضددردهای دیگر که مشابه با آسپرین است؛ این گیاه همچنین خاصیت رقیق‌کنندگی خون را دارد و هنگام مصرف با داروهای شیمیایی دیگر، باید با پزشک مشورت کنید.
روغن علف لیمو خواص ضدالتهابی و ضدقارچی این روغن باعث پیشگیری از تورم، اسپاسم عضلانی و التهاب می‌شود.
روغن زنجبیل خاصیت بی‌نظیر زنجبیل باعث شده که روغن‌های این گیاه نیز به وفور استفاده شوند. اثرات تسکین درد و ضدالتهابی برای این بیماری، در این گیاه بسیار مشهود است.
روغن اسطوخودوس این گیاه هم خواص بی‌نظیری دارد که برای بسیاری بیماری‌ها و تسکین دردها و اسپاسم عضلانی استفاده می‌شود. همچنین یک گیاه اثرگذار برای درمان دیسک کمر با طب سنتی محسوب می‌شود.

روغن‌های گیاهی بی‌شمار دیگری مانند اکالیپتوس، روغن بابونه، رزماری، روغن چوب صندل و بسیاری دیگر نیز وجود دارند که برای درمان دیسک کمر و بهبود شرایط بیمار تاثیرگذار هستند. برای استفاده از این روغن‌ها قبل از هر کاری، قسمتی از آن را روی پوست خود تست کنید تا درصورت ایجاد حساسیت یا آلرژی متوجه آن شوید.

درمان دیسک کمر با مرهم‌های سنتی

درمان دیسک کمر با مرهم‌های سنتی|فست طب

از دیرباز تاکنون علاوه‌بر درمان دیسک کمر با داروهای گیاهی اقداماتی تحت عنوان مرهم‌های سنتی برای بیماری‌ها انجام می‌گیرد. برای سرعت بخشیدن به درمان دیسک کمر با طب سنتی از مرهم‌ها به عنوان تسکین‌دهنده فوری و برای کاهش علائم استفاده می‌شود.

برای این کار چند ماده و گیاه موثر را با هم مخلوط می‌کنند و روی محل درد قرار می‌دهند تا شرایط دردآور بیمار بهتر شود. در این خصوص از مرهم‌هایی مانند پوست گندگن یا مرهم لاله سرنگون بیشتر استفاده می‌شود. مرهم گندگن از پودر و عصاره همین گیاه با ترکیب مغز بادام تلخ درست می‌شود. برای مرهم لاله سرنگون، دنبه گوسفند آب‌شده را به‌همراه روغن کنجد ترکیب می‌شود.

برای درمان پارگی دیسک کمر با طب سنتی هم می‌توانید از گیاهان و مرهم‌ها استفاده کنید. مرهم‌ها کمک می‌کنند تا حد زیادی دردهای شدید پارگی دیسک کمر بهبود یابند. در این خصوص می‌توانید از گیاهان آلوور، پوست درخت بید سفید، سورینجان، زنجبیل، گل رز، زردچوبه، روغن نعناع هم استفاده کنید. علاوه‌بر درمان دیسک کمر با طب سنتی برای بهبود پارگی دیسک می‌توانید از روش‌های طب سوزنی، کایروپراکتیک و تمرینات کششی نیز کمک بگیرید.

بهترین دمنوش‌ها برای درمان دیسک کمر کدام‌اند؟

برای درمان دیسک کمر با طب سنتی می‌توانید از دمنوش‌های گیاهی نیز استفاده کنید. یکی از بهترین گزینه‌ها استفاده از چای سبز به‌همراه افزودن گیاهان درمانگر دیگر است. می‌توانید برای تاثیر بیشتر خواص ضدالتهابی و تسکین‌دهندگی از هل و زعفران نیز استفاده کنید.

در خصوص درمان دیسک کمر با گیاهان دارویی بسیاری از موارد موثر را به روش دمنوش مصرف می‌کنند. زنجبیل، زردچوبه، پوست درخت بید و بسیاری از گیاهان دیگر در این زمینه در کاهش دردهای کمر اثرگذار هستند.

استفاده از جوشانده سیاه دانه با مخلوط عسل همین‌طور بابونه گاوی برای رفع کمردردها و ناراحتی‌ها دیسک بسیار موثر هستند. دمنوش سنبل‌الطیب و اسطوخودوس نیز برای بهبود سیستم عصبی و تسکین دردها استفاده می‌شوند. در بیشتر کشورهای آسیایی از خواص این دمنوش‌های اثرگذار، برای تسکین دردهای شبانه استفاده می‌کنند. دمنوش‌ها را می‌توانید قبل از خواب بنوشید تا خوابی آرام‌تر و راحت‌تر را داشته باشید و از دردهای شبانه‌ی دیسک کمر نجات یابید.

سوالات متداول در این مورد

۱. آیا درمان دیسک کمر با طب سنتی امکان‌پذیر است؟

درمان قطعی دیسک کمر با طب سنتی صورت نمی‌گیرد اما تا حد زیادی گیاهان دارویی، روغن‌ها و دمنوش‌ها کمک می‌کنند تا علائم دردهای دیسک کمر کاهش یابند و بسیاری از دردهای طاقت‌فرسای این بیماری ساکت شوند.

۲. بهترین گیاهان برای بهبود دیسک کمر چیست؟

از گیاهان موثر می‌توان کندر، زردچوبه، فلفل سیاه، پنجه شیطان، پوست درخت بید و زنجبیل را نام برد که تاثیرات زیادی برای کاهش دردهای دیسک کمر دارند. این گیاهان خاصیت شفابخش بیشمار دیگری نیز دارند و به روند بهبودی کمک می‌کنند.

۳. بهترین روغن‌های گیاهی برای دیسک کمر کدام هستند؟

روغن نعناع، روغن زمستانه، روغن علف لیمو، روغن زنجبیل و روغن اسطوخودوس از بهترین‌ها برای استفاده موضعی در نواحی درد کمر هستند. این روغن‌ها با تاثیر مستقیم بر موضع، به سرعت دردها را خاموش می‌کنند.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه